Grand Prix Toskanii 2020

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez baron Cz wrz 10, 2020 9:10  Grand Prix Toskanii 2020

Obrazek

Obrazek

Długość toru: 5,245 km
Liczba okrążeń: 59
Pełny dystans: 309,455 km


baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Kazik So wrz 12, 2020 15:45  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Wygląda na to, że trafił nam się "przypadkowo" bardzo ciekawy tor w kalendarzu i w sumie to nie jestem pewien czy pomimo standardowego wyniku dzisiejszych kwalifikacji to jutrzejszy wyścig przebiegnie też tak bezproblemowo.\
Bardzo ładny SC jest gotowy na jutro jakby co.

Obrazek

Czekam na debiut Mugello a w ogóle to ciekawe czy nad tym torem w przyszłości nie zastanowią się nie tylko w kontekście sytuacji z tegoroczną pandemią. Generalnie to kierowcy wypowiadają się o torze pozytywnie pomimo tego, że do najłatwiejszych nie należy (a nawet wprost przeciwnie).
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez xdomino996 So wrz 12, 2020 16:09  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Tor robi wrażenie mega prędkości, jest mega dynamiczny i potrafi sprawić radość z jazdy, aczkolwiek niedziela będzie bardzo nudna. Praktycznie jedno miejsce do wyprzedzania. Ciężko się będzie w ogóle zbliżyć w strefę drs. Pierwszy zakręt myślę będzie najciekawszym punktem wyścigu, no a potem... Szkoda że nie popada :(
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez sneer So wrz 12, 2020 16:37  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Myślałem, że będzie więcej fajerwerków w kwalu, a tu tylko Ocono popsuł Bottasowi PP. Jutro procesja, ale pozostaje liczyć na Grosjeana.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mich909090 So wrz 12, 2020 17:01  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Wspaniały tor. Prawdziwy oldschool. Średnia prędkość na okrążeniu dającym PP to 251,278 km/h. Ten tor jest szybszy od Spa. Same kwalifikacje intensywne i z małymi różnicami nawet w czołówce. Bottas jednak nie dał rady. Decydujące było pierwsze kółko w Q3. Na drugim nie miał szansy pojechać ale wątpię czy poprawiłby czas bo warunki (wiatr) się pogorszyły.
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez Voo So wrz 12, 2020 18:58  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Wspaniały tor.


W ogóle to wspaniały tylko nie wiem czy do ścigania. Tzn. do ścigania w F1 :)

W F3 to nawet zająca ubili, jeśli dobrze rozpoznałem padlinę.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez mich909090 So wrz 12, 2020 19:40  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Voo napisał(a):
Wspaniały tor.


W ogóle to wspaniały tylko nie wiem czy do ścigania. Tzn. do ścigania w F1 :)

W F3 to nawet zająca ubili, jeśli dobrze rozpoznałem padlinę.


Wspaniały w sensie samej jazdy. Bolid F1 właśnie tutaj pokazuje swoje możliwości, widać to na on boardach. Już tych torów ulicznych z 90 stopniowymi zakrętami było do obrzygania. Widowisko pewnie na tym ucierpi ale wolę oglądać F1 na takich oldschoolowych torch niż jakieś Baku czy Soczi.

PS: W końcu tor na którym nikt nie zastanawia się nad limitami toru , nie potrzeba kasować czasów bo nie ma kilometrowych stref wyjazdowych czy śmiesznych krawężników. Popełniasz błąd to wpadasz w żwir.
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez Kazik So wrz 12, 2020 20:49  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Dokładnie. Chciałem już wcześniej wspomnieć, że z tego toru łatwo można wypaść i dlatego nie jestem pewien czy jutro tak wszystko pójdzie gładko liderom po kwalifikacjach. :wink:
A ten argument negatywny, który użył Voo to trochę...dziwny. F3 i zając (tak jakby na innych torach zając się nie trafił)... powiadasz i wtedy masz obraz Mugello. Może poczekajmy do jutra z opiniami po wyścigu na temat toru.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez krzych So wrz 12, 2020 21:03  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Mi dodatkowo podoba się realizacja telewizyjna weekendu, ujęcia z kamer. Na tych łukach widać jak kosmiczne są te maszyny. Aż mi się przypomniały czasy kiedy zaczynałem ogladac F1, bodaj od 2004 roku i patrzyłem w stary telewizor z otwartą gębą.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Voo N wrz 13, 2020 9:45  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Kazik napisał(a):A ten argument negatywny, który użył Voo to trochę...dziwny.


To nie był argument za czymkolwiek. Raczej ciekawostka związana z przytaczaną tu "oldschoolowością" toru i jednak niecodzienny widok. Chyba dopisałeś sobie dodatkowy sens mojej wypowiedzi ;) Jak patrzę na wyścigi tutaj to mam wrażenie podróży w czasie 30 lat wstecz. Nie twierdzę, że wyścig będzie zły, przecież napisałem "nie wiem". Sam się nad tym zastanawiam. Jedno sprzyjające miejsce do ataku. Łatwo wypaść, także nie ze swojej winy, trudno wrócić. Łatwo o SC. To wszystko może wróżyć wręcz bardzo ciekawy wyścig. Pytanie ile w tym będzie czystego ścigania a ile zamieszania. Zobaczymy.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez xdomino996 N wrz 13, 2020 10:37  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Kazik napisał(a):Dokładnie. Chciałem już wcześniej wspomnieć, że z tego toru łatwo można wypaść i dlatego nie jestem pewien czy jutro tak wszystko pójdzie gładko liderom po kwalifikacjach. :wink:
A ten argument negatywny, który użył Voo to trochę...dziwny. F3 i zając (tak jakby na innych torach zając się nie trafił)... powiadasz i wtedy masz obraz Mugello. Może poczekajmy do jutra z opiniami po wyścigu na temat toru.

Hmmm, w wyścigu ciężej popełnić błąd bo jednak w tych czasach jedzie się spokojniej w wyścigu zarządzając tempem i oponami.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez sneer N wrz 13, 2020 14:32  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Asy kierownicy po prostu. 20 lat temu by się pozabijali wszyscy....
Kevin zaspał, a Romain powinien zmienić zawód. To nie jest na jego nerwy, księgowość mu bardziej odpowiada mentalnie.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cravenciak N wrz 13, 2020 16:39  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Miała być procesja, a ile fajnych manewrów nie w strefie DRS widziałem! F1 potrzebuje więcej takich niewybaczających błędów torów! SZTOS
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez baron N wrz 13, 2020 16:53  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Wyścig oprócz startu i pierwszego restartu przeciętny. Kolejny żałosny wyścig w wykonaniu Bottasa. Najpierw sytuacja z Safety Carem, a potem fatalny start...(właściwie to dwa starty)

Ferrari ponownie "wyśmienity" weekend. Spodziewałem się lepszego wyścigu w wykonaniu czerwonych po dobrych kwalifikacjach Leclerca.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez mich909090 N wrz 13, 2020 17:06  Re: Grand Prix Toskanii 2020

Działo się! Mimo wszystko było dużo manewrów wyprzedzania na pierwszym zakręcie. Pułapki żwirowe zamiast asfaltowych poboczy zrobiły wyścig. Dwóch czerwonych flag i 3 (!) startów to się nie spodziewałem... Bottas miał dzisiaj wszystko w swoich rękach i wypuścił i tak to zwycięstwo .Jednen start mu wyszedł, a przy dwóch kolejnych Hamilton go ograł i w sumie Lewis miał lepsze tempo. Przed pierwszym pit stopem odjechał mu na 8 sekund .Wygrał lepszy.
Definitywnie chcę Mugello w przyszłym roku!
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości