Grand Prix Rosji 2020

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Kazik Pt wrz 25, 2020 16:06  Grand Prix Rosji 2020

Obrazek

Weekend wyścigowy rozpoczęty bez Prezydenta Putina w tym roku (z tego co słyszałem podczas FP 2) ale za to z dość sporą liczbą publiczności.
Z przodu normalnie po treningach ale za nimi ciekawiej. Renault się wzmacnia z wyścigu na wyścig ostatnio?
Renault, RP, Mc Laren i RBR wyglądają jak całkiem wyrównana liga. 8-) Może jutro będzie jaśniej po kwalifikacjach. :dobrze:
Zwłaszcza w pierwszej sesji było ślisko więc dwa tylne skrzydła mniej.
https://www.youtube.com/watch?v=I7QzTQiB7Fs
https://www.youtube.com/watch?v=J7WPtJGEeug
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez idylla So wrz 26, 2020 16:26  Re: Grand Prix Rosji 2020

Powiedzieć o BOT, że wypada blado na tle HAM to duże niedomówienie. ALB i kwalifikacje to nie jest "zgrana para". Jeśli byłem zachwycony nim w końcówce zeszłego sezonu, tak ten jest maksymalnie do kitu, nie wiem czy Marko jednak nie zmięknie i nie da szansy GAS w przyszłym sezonie. No chyba, że to "fenomen" VER i nikt z partnerów zespołowych nie będzie miał podejścia?
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez Kazik So wrz 26, 2020 17:01  Re: Grand Prix Rosji 2020

idylla napisał(a): ALB i kwalifikacje to nie jest "zgrana para". Jeśli byłem zachwycony nim w końcówce zeszłego sezonu, tak ten jest maksymalnie do kitu, nie wiem czy Marko jednak nie zmięknie i nie da szansy GAS w przyszłym sezonie. No chyba, że to "fenomen" VER i nikt z partnerów zespołowych nie będzie miał podejścia?

Co prawda to nie wątek o sezonie ogórkowym ale po kwalifikacjach po prostu jesteśmy, które były w/g mnie bardzo ciekawe ale...
Czy taki Red Bull nie mógłby raz złamać żelazną "rodzinną" zasadę i choćby na jeden sezon zatrudnić człowieka z zewnątrz na próbę w sytuacji gdy para zarówno w RBR jak i Alpha Tauri wygląda na dość niestabilną? (Szkoda mi trochę Checo Pereza cały czas bo ten zasługuje na dobre auto).
Oczywiście wiemy, że w F1 myślenie życzeniowe kibiców tak nie działa. :wink:

A jeżeli chodzi o jutro (wyścig 13.10 dla odmiany) to chyba trzeba patrzeć na to co będzie w stanie zrobić Dany Rick i wspomniany Sergio na drugim planie. Valtteri to chyba się "wykaraska" po starcie...zobaczymy.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Kazik N wrz 27, 2020 15:11  Re: Grand Prix Rosji 2020

Po wyścigu jest więc można sobie jedynie zadać pytanie po co Mercedesowi i Lewisowi były potrzebne te eksperymenty z próbnymi startami? 8-)
Poszło planowane zwycięstwo i doszło dość duże zagrożenie odsunięciem od jednego wyścigu. Bez sensu.
Valtteri dość dumny z rezultatu ale on może liczyć tylko na takie nieprzewidziane sytuacje w "pogoni" za Lewisem.
Na drugim planie było dość ciekawie chociaż tak szybkie i w ten sposób zakończone ściganie przez Sainza i Strolla raczej niespodziewane.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez TimOOv N wrz 27, 2020 17:04  Re: Grand Prix Rosji 2020

Ja mam tylko jedno pytanie:
czy sędziowie nie powinni dać mu 2x2pkty karne?
Jeżeli z przeczytaniem tego tekstu miałeś jakiekolwiek problemy udaj się do okulisty po okulary
TimOOv
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 23:33
Lokalizacja: I tak nie wiecie gdzie to jest

Postprzez sneer N wrz 27, 2020 19:20  Re: Grand Prix Rosji 2020

Zmiana kary po fakcie jest absurdalna. Cóż, niektórym wolno więcej.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kazik N wrz 27, 2020 19:25  Re: Grand Prix Rosji 2020

TimOOv napisał(a):Ja mam tylko jedno pytanie:
czy sędziowie nie powinni dać mu 2x2pkty karne?

a może 2x 6 pkt? a może 2x 12 pkt? Nie wiem o co wam chodzi ludzie... :zakrywa:
Z tego co słyszę to cofnięto mu jakiekolwiek punkty karne i słusznie bo pytał przecież o ten próbny start Bono zanim go wykonał chociaż i tak nie wiem po co to było (inni tego nie trenowali).
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez mich909090 N wrz 27, 2020 20:47  Re: Grand Prix Rosji 2020

Kazik napisał(a):
TimOOv napisał(a):Ja mam tylko jedno pytanie:
czy sędziowie nie powinni dać mu 2x2pkty karne?

a może 2x 6 pkt? a może 2x 12 pkt? Nie wiem o co wam chodzi ludzie... :zakrywa:
Z tego co słyszę to cofnięto mu jakiekolwiek punkty karne i słusznie bo pytał przecież o ten próbny start Bono zanim go wykonał chociaż i tak nie wiem po co to było (inni tego nie trenowali).


Wszyscy robią próbne starty przed wyścigiem ale tutaj chodziło o miejsce . Tyle ,że nikt jeszcze nigdy kary nie dostał za to ,że wykonywał starty w złym miejscu. Hamilton powiedział,że w swojej karierze już wiele razy tak robił i kary nie było. Do tego dostał info od Bono więc słusznie cofnęli pkt bo to w głównej mierze wina zespołu. 10 s to i tak była surowa kara za taką pierdołę i w dodatku przed wyścigiem.
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez TimOOv Pn wrz 28, 2020 7:44  Re: Grand Prix Rosji 2020

Kazik napisał(a):
TimOOv napisał(a):Ja mam tylko jedno pytanie:
czy sędziowie nie powinni dać mu 2x2pkty karne?

a może 2x 6 pkt? a może 2x 12 pkt? Nie wiem o co wam chodzi ludzie... :zakrywa:
Z tego co słyszę to cofnięto mu jakiekolwiek punkty karne i słusznie bo pytał przecież o ten próbny start Bono zanim go wykonał chociaż i tak nie wiem po co to było (inni tego nie trenowali).


Więc rozumiem, ze jeżeli kolejnym razem spyta się czy może jechać pod prąd, staranować rywala albo zrobić falstart, a ten mu pozwoli to mamy nie karać Lewisa bo mu inżynier pozwolił? Ignorantia iuris nocet, jak to mówili kiedyś rzymianie.
Jeżeli z przeczytaniem tego tekstu miałeś jakiekolwiek problemy udaj się do okulisty po okulary
TimOOv
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 23:33
Lokalizacja: I tak nie wiecie gdzie to jest


Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości