Grand Prix Portugalii 2020

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Kazik Pt paź 23, 2020 14:10  Grand Prix Portugalii 2020

Obrazek

Nowy tor jak na F1 i pierwsze GP od 1996 roku w Portugalii.
Sam tor wygląda ciekawie ze względu na różnicę poziomów i dlatego niektórzy nazywają go "rollecoaster".
Mała wizualizacja z Maxem poniżej a FP1, które już się odbyło nie zaskakuje wynikami i wrażeniami. Wstępnie OK (Ocon chyba ma tylko znowu problem z autem- szkoda mi go). Ostatecznie to jednak Gasly ma wybitny problem z autem.
https://youtu.be/ASma41Efoh8
Teoretycznie, matematycznie Mercedes może sobie zapewnić tytuł w niedzielę.

P.S. Edit:
Podczas FP2 incydent Max vs Lance niby rozpatrywany przez sędziów. Kto w/g Was zasługuje na karę?
Ktoś chyba zasługuje bo to był tylko trening...
Super Gwiazda podczas FP2 próbowała wyprzedzić "gwiazdę". I tak to się skończyło. :hmm: 8-)
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Kamikadze2000 N paź 25, 2020 17:04  Re: Grand Prix Portugalii 2020

Bottas totalnie nie jechał. Raczej taka przewaga nie wynika tylko z różnicy osiągów. Hamilton z rekordem... bez dominacji Merca od lat nie byłoby to możliwe. Ale Anglik wykorzystał, co mu dali, dlatego też szacunek się należy. Dla mnie jednak i tak Schumi jest niedościgniony. Jego rekordy były absolutnie unikalne. :)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Kazik N paź 25, 2020 18:00  Re: Grand Prix Portugalii 2020

Dla przypomnienia jak Raikkonen wylądował dzisiaj po starcie na 6-tym miejscu? 8-) Dość zdumiewające ale niestety punktu nie udało się zdobyć.
https://twitter.com/i/status/1320397836522033153
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez mich909090 N paź 25, 2020 23:13  Re: Grand Prix Portugalii 2020

Hamilton potwierdził po raz kolejny,że w tempie wyścigowym Bottas nie ma z nim najmniejszych szans. Tak jest od 2017 roku. Tylko w kwalifikacjach jest w stanie lekko się podroczyć i to byłoby na tyle.
Gratulacje za 92 zwycięstwo. Jest szansa na mityczną setkę. To dopiero będzie unikat :smile:
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez sneer Pn paź 26, 2020 11:27  Re: Grand Prix Portugalii 2020

Interesujące jest to jak bardzo Vettel odstaje od Leclerca. O ile można się zgodzić, że Leclerc jest lepszym kierowcą, to jednak nie aż tak bardzo żeby różnica była tak drastyczna. Ferrari twierdzi, że bolidy są jednakowe.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez baron Pn paź 26, 2020 11:28  Re: Grand Prix Portugalii 2020

Jednakowe mogą być, pytanie komu bolid pasuje bardziej. ;)
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez exxxile Wt paź 27, 2020 12:09  Re: Grand Prix Portugalii 2020

Tylko dziwnym trafem, to właśnie w Ferrari od wielu lat te różnice w dopasowaniu bolidu są tak drastyczne. Nie miejsce na rozpisywanie się w temacie, ale bardzo mnie ten temat frapuje nie od dziś.

Sam wyścig trochę mnie zawiódł, ale to z własnej winy - zaplanowałem obejrzeć wieczorem retransmisje, i w ciągu dnia zespoilowałem sobie na jakimś insta, iż Sainz objął prowadzenie po starcie - nie mogłem się doczekać aby sprawdzić, czy jakiś carnage był znowu, czy ulewa. Ostatecznie to po kilku okrążeniach sytuacja wróciła do niezbyt ciekawej normy.

Start Raikkonena i generalnie jego postawa wg mnie bardzo pozytywnie, i to też kamyczek do tego wątku Ferrari. Przecież po przyzwoitym powrocie z Lotusem Kimi poszedł do Ferrari i dostał w tubę masakrycznie od Alonso, niewiele lżej od Vettela - przy czym jakoś w sezonach 2014-15 ja zapamiętałem masę jego błędów, jakieś dziwne wypadki typu UK czy Austria, brak kontroli nad bolidem. Im bliżej jego odejścia tym zrobiło się lepiej na tle Seba, i generalnie 2017-18 to już tak całkiem ładnie jeździł, po jego stronie to raczej zwykle dołował w kwalifikacjach... W Alfie ciężko jest zaprezentować wybitne tempo, bo ten samochód nie należy do najszybszych, ale to minimum też on zwłaszcza w wyścigach pokazuje i jak na kierowcę 40+ to myślę prezentuje się wcale nieźle i ja wcale bym go nie zastąpił przysłowiowym Perezem czy innym średniakiem. To już oczywiście subiektywna opinia. Tak czy inaczej, nie wiem co jest z Ferrari, a nie zdziwię się w ogóle, jak w RP/Astonie Vettel odżyje, czego właściwie mu gorąco życzę.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez sneer Wt paź 27, 2020 14:44  Re: Grand Prix Portugalii 2020

Chciałbym tylko zauważyć, że podobna dysproporcja jest w Red Bullu.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fordern Wt paź 27, 2020 16:15  Re: Grand Prix Portugalii 2020

Nie jest aż tak straszna - Leclerc jeszcze mimo wszystko nie zdublował Vettela :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez exxxile Wt paź 27, 2020 16:44  Re: Grand Prix Portugalii 2020

Niby tak, ale jednak za czasów Webber-Vettel czy Ricciardo-Verstappen, czy też w słabszym dla Vettela 2014, nie było takich dysproporcji, a wręcz zwykle było dość blisko. Teraz to jednak Max się już ugruntował, jest liderem absolutnym, a dorzucają mu świeżaków i wygląda to jak wygląda.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35


Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości