Grand Prix Emilii-Romanii 2020

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez mich909090 So paź 31, 2020 12:44  Grand Prix Emilii-Romanii 2020

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po 14 latach do F1 wraca Imola. Przepięknie położony tor w starym stylu .Cieszmy oko bo może znowu trzeba będzie tyle czekać na powrót tego obiektu.
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez sneer So paź 31, 2020 14:21  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2020

Kierowcy Alfa Romeo Orlen Team podziękowali w kwalifikacjach za okazane im zaufanie i przedłużenie kontraktu. :D :D

UPDATE:
W wyścigu spisali się lepiej.

A George Russell zupełnie jak Grosjean Romain dołączył do elitarnego grona kierowców F1, którzy rozbili się podążając za SC :)
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez idylla N lis 01, 2020 16:04  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2020

Ciekaw jestem czy to nie jednak ALB poleci zamiast KVY. Chyba, że Japończyk wejdzie do AT w związku z czym polecą obaj.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez Kazik N lis 01, 2020 16:27  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2020

Cóż, wyścig był ciekawy chociaż początkowo się na taki nie zapowiadało. W F1 jednak potrafi się wiele nieprzewidywalnych rzeczy wydarzać. Wygrani to na pewno Mercedes (dosłownie).
Dzisiejszych "utracjuszy" policzyć można łatwiej. Russell w tym zamieszaniu jechał po pierwsze punkty i zajechał jak Grosjean kiedyś ale przynajmniej nie mówi, że Ericsson go uderzył. W sumie to już nawet życzyłem mu tego punkta. 8-) Albon z kolei to nawet nie wie czy ktoś go uderzył czy nie i musi dopiero pytać się zespołu jak było. Oczywiście dotknął go Sainz ale po tym jak sam wylatywał z toru i chyba wyleci z zespołu generalnie. Czekam na newsy z obozu RBR po niedzieli.
Po podium w zasadzie to jechał Checo Perez (po nieszczęściu Maxa) ale nie wiem czyja to była decyzja żeby zjechać po miękkie za SC w sytuacji gdy tak mało okrążeń pozostało do końca. (Na osłodę 6-te miejsce.)
Gasly z Kwiatem mogli dzisiaj bardzo poważnie "podgryźć" punktowo Ferrari. Szkoda Pierre'a już na samym początku wyścigu.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez exxxile N lis 01, 2020 17:20  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2020

idylla napisał(a):Ciekaw jestem czy to nie jednak ALB poleci zamiast KVY. Chyba, że Japończyk wejdzie do AT w związku z czym polecą obaj.


:?: Przecież taki dokładnie jest plan. Tsunoda jeżeli wchodzi to za Kwiata, Albon jeżeli wylatuje (a nie daje żadnych argumentów, żeby zostać), zostaje zastąpiony kierowcą z zewnątrz. Czyli Perezem lub Hulkiem.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez idylla N lis 01, 2020 19:03  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2020

@up
Ja nie wiem jaki jest plan, a biorąc pod uwagę że Marko gada jedno, a robi drugie to wcale nie jestem pewien czy Japończyk zasili szeregi AT jako podstawowy? ALB dzisiejszym występem nie bardzo sobie pomógł, a KVY i owszem , przynajmniej w mojej opinii.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez Mr President N lis 01, 2020 20:13  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2020

Pech Verstappena i Gasly'ego. Ten pierwszy jechał bardzo mocny wyścig do pęknięcia opony, po raz kolejny był jedynym kierowcą w jednej lidze z Mercedesami. Ucieka mu też szansa na pokonanie Bottasa w generalce. Gasly był w wyścigu w tym miejscu, w którym skończył Kwiat, Alpha Tauri była na Imoli nadspodziewanie konkurencyjna. Perez stracił na zjeździe po opony, na innym torze miałby szansę na odrobienie pozycji. Na Imoli trudno o wyprzedzanie, ale muszę przyznać, że podobało mi się to. Oczywiście nie powinno być procesji w każdej rundzie, ale to rzadki przypadek, kiedy numer 2 (Bottas) zatrzymuje rywala, po to, by lider zespołu (Hamilton) mógł przeskoczyć z P3 na P1 po rundzie pit stopów. W normalnych warunkach Fin nie zdołałby utrzymać szybszego zawodnika za sobą. Prosty błąd Russella, ale przynajmniej nie zalicza takiej serii rozczarowań jak Albon. Moim zdaniem Taj powinien pożegnać się z F1, widać, że nie radzi sobie z presją, może na tle stawki w Formule E będzie lepiej.
Avatar użytkownika
Mr President
 
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 11:04
GG: 2897060

Postprzez lg2000 N lis 01, 2020 21:11  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2020

Mr President napisał(a):... Oczywiście nie powinno być procesji w każdej rundzie, ale to rzadki przypadek, kiedy numer 2 (Bottas) zatrzymuje rywala, po to, by lider zespołu (Hamilton) mógł przeskoczyć z P3 na P1 po rundzie pit stopów. W normalnych warunkach Fin nie zdołałby utrzymać szybszego zawodnika za sobą.
Może dlatego że Bottas wjechał w coś takiego i miał uszkodzoną podłogę.Obrazek
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez Kazik N lis 01, 2020 21:32  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2020

No dokładnie. To element z Ferrari Vettela po kontakcie z Kevinem na samym początku. Bottas bardzo chciałby jechać szybciej ale nie był w stanie tego zrobić po uszkodzeniu podłogi na tym.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez mariusz0608 N lis 01, 2020 22:40  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2020

Mr President napisał(a):Oczywiście nie powinno być procesji w każdej rundzie, ale to rzadki przypadek, kiedy numer 2 (Bottas) zatrzymuje rywala, po to, by lider zespołu (Hamilton) mógł przeskoczyć z P3 na P1 po rundzie pit stopów. W normalnych warunkach Fin nie zdołałby utrzymać szybszego zawodnika za sobą.

Ty w ogóle oglądał wyścig ?
Czytał co nieco o problemach BOT z lotką przedniego skrzydła SF, która utkwiła mu w podwoziu ?
Czy może tak pie*doli względem jakiejś "poprawności", nie wiem czyjej ?
mariusz0608
 
Dołączył(a): Pn sty 18, 2016 18:56

Postprzez Mr President Pn lis 02, 2020 15:13  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2020

mariusz0608 napisał(a):Ty w ogóle oglądał wyścig ?
Czytał co nieco o problemach BOT z lotką przedniego skrzydła SF, która utkwiła mu w podwoziu ?
Czy może tak pie*doli względem jakiejś "poprawności", nie wiem czyjej ?


Oczywiście wiem, że wynikało to z zabrania ze sobą odłamka bolidu, koniec końców jednak Bottas pracował dla Hamiltona, by ten mógł wyjść na prowadzenie. Miałem na myśli to, że na innym torze Verstappen wyprzedziłby o wiele szybciej, być może nawet byłby liderem już podczas pierwszego stintu. Na Imoli Bottas popracował na wynik Hamiltona, by ułatwić mu zwycięstwo. Myślę, że to miła odmiana, sezon jest ciekawszy, gdy na niektórych torach jest o wiele trudniej wyprzedzać, a na innych można wymijać rywali na prostych odcinkach.
Avatar użytkownika
Mr President
 
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 11:04
GG: 2897060

Postprzez mariusz0608 Pn lis 02, 2020 16:24  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2020

Wiesz, posądzać BOT, że jeździ pod HAM ? Trochę chyba zapędziłeś się z takim twierdzeniem.
Próbował bronić pozycję, a na Imola nie wyprzedza się łatwo, nawet dla VER.
mariusz0608
 
Dołączył(a): Pn sty 18, 2016 18:56

Postprzez Mr President Pn lis 02, 2020 18:22  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2020

Częściej zdarza się to w innych kategoriach, np. w WTCR w tym roku czy kiedyś w DTM. W teorii Bottas jedzie po swój wynik, ale w praktyce już 2 sezony temu w mediach nazywany był "skrzydłowym". Gdyby Hamilton miał teraz bliskiego w punktacji rywala, tak jak wcześniej Vettela, Anglik dostawałby wyższy priorytet od zespołu - lepsze strategie, a Bottas pomagałby mu w zbieraniu danych o oponach czy byłby "hamulcowym" tak jak nieintencjonalnie we wczorajszym wyścigu.
Avatar użytkownika
Mr President
 
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 11:04
GG: 2897060

Postprzez mariusz0608 Pn lis 02, 2020 22:25  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2020

Gdyby, gdyby...
Valteri to nie jest poziom HAM. Nigdy nie był i nie będzie. Porządny kierowca, szybki na jednym kółku i to wszystko. Przywozi duże punkty. Każdy, ale to każdy zespół postawiłby na HAM, gdyby miał taki duet i musiał wybrać. To jest NORMALNE i NATURALNE.
Po prostu nie rozumiem skąd takie rozterki ?
Jeżeli natomiast uważasz, że HAM zawdzięcza wszystko zespołowi i maszynie, tak, jak twierdziło i twierdzi do dzisiaj rzesza ludzi względem MSC, to taka dyskusja nie ma sensu. To są chore frustracje.
mariusz0608
 
Dołączył(a): Pn sty 18, 2016 18:56


Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości