Grand Prix Bahrajnu 2020

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Kazik Pt lis 27, 2020 19:30  Grand Prix Bahrajnu 2020

Obrazek

Weekend w Bahrajnie (nocnym) się rozpoczął więc bez wchodzenia w szczegóły powinno być ciekawie bo to już prawie koniec tego sezonu. Za tydzień mam nadzieję będzie jeszcze ciekawiej na tym samym torze (chociaż nie takim samym).
Dzisiaj w FP1 jeździli rezerwowi : Kubica w Alfie (przyzwoicie) i Nissany w Williamsie (z grillem więc nie wiadomo co prezentował).
W FP2 zastanowił znowu Alex Albon-rozwalony RB 16 i mina Hornera. No bardzo czekam na tę decyzję składu na 2021. Mówią, że po sezonie powiedzą chociaż chciałbym wcześniej.
W F2 chłopaki też walczą w ten weekend o ugruntowanie posady w F1 na 2021.
Generalnie zapowiada się ciekawie pomimo tego, że tytuły już rozdane.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez krisow N lis 29, 2020 15:35  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Co za uderzenie Grosjeana. Kto wie czy halo nie uratowało mu życia...
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez sneer N lis 29, 2020 15:44  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Dobrze, że jest cały.... Będzie śledztwo dlaczego boid wybuchł. Groszek znowu przeszedł do historii F1....
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SirKamil N lis 29, 2020 15:49  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Niezwykły wypadek. Nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że samochód Haas nie posiada wady konstrukcyjnej. Rozumiem, że energia uderzenia była znacząca a koncentracja naprężeń w miejscu zespolenia monokoku z silnikiem (6 śrub jak kiedyś?) okazała się wyjątkowo silna, ale nadal specyfika uszkodzenia samochodu zadziwia. Pod tym względem incydent przypomina wypadek Conwaya z Indianapolis 500 kilka lat temu, ale tam siła łamiąca samochód była wyjątkowo oczywista przy niemal idealnie prostopadłym uderzeniu w słup a zbiornik paliwa nadal pozostał bezpieczny... Możliwe również, że problemem współczesnych samochodów F1 jest zbyt duża masa skoncentrowana z tyłu bez zmian kanonu technicznego konstrukcji nośnej, co nie było dotychczas dostatecznie zbadane pod kątem bezpieczeństwa zderzeniowego.
-
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez konchma N lis 29, 2020 15:51  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Przebił berierę :o
Avatar użytkownika
konchma
 
Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 18:01

Postprzez cravenciak N lis 29, 2020 15:58  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez sneer N lis 29, 2020 16:01  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Trzy elementy zawiodły: kierowca, bariera i bolid. Grosjean wyszedł z bolidu i bardzo dobrze się stało, ale bolid nie miał prawa przebić bariery, nie miał prawa wybuchnąć, a Grosjean sam wypadek spowodował. Analiz będzie bardzo, bardzo dużo.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kazik N lis 29, 2020 16:04  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

W sumie to aż trudno było uwierzyć w to co się dzieje. Widok wychodzącego Romaina z płonących resztek monocoque niesamowity (bez jednego buta chyba). Rozpadnięcie VF-20 faktycznie może zastanawiać...
Na razie można było odetchnąć z ulgą bo w pierwszym momencie jak zobaczyłem eksplozję to miałem wrażenie cofnięcia się w czasie dość sporo w poprzednie epoki F1.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez sneer N lis 29, 2020 16:09  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Ja też, jakby stracił przytomność, to by nie przeżył. Halo mogło przeszkodzić w opuszczeniu bolidu, ale gdyby nie halo to nie miałby kto wyjść. Nie zawiódł też kombinezon.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krisow N lis 29, 2020 16:24  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Nie da się zaprojektować systemu, który przetrwa wszystko. Monocoque nie zawiódł, reszta może się rozpadać.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez baron N lis 29, 2020 18:34  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Gdy zobaczyłem ten wybuch miałem przed oczami kompilacje wypadków z dawnych lat kiedy w F1 poziom bezpieczeństwa stał na marnym poziomie. Szczerze mówiąc, nie wierzyłem by Grosjean uszedł z życiem(na początku nie wiedziałem kto tak "przydzwonił"). Na szczęście na miejscu było HALO, oraz przytomność Francuza po wypadku.

Na dodatek bolid rozpadł się na pół i to nie przy bocznym uderzeniu jak w przypadku np. Hubera... Siła uderzenia musiała być ogromna.

Fatalny wyścig. Szkoda Pereza. Przypomniał mi się od razu Button w Australii 2006.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Voodoo N lis 29, 2020 19:04  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Biorąc pod uwagę pozycję samochodu między barierami, to Grosjean miał dużo szczęścia, że udało mu się wyjść samodzielnie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Voodoo
 
Dołączył(a): Śr lip 15, 2009 18:53

Postprzez fordern N lis 29, 2020 19:27  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Obrazek

Tak, Halo najprawdopodobniej uratowało mu życie - kto wie, czy nie skończyłoby się dekapitacją :eek:
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez idylla N lis 29, 2020 19:30  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Bałem się, że jest po kierowcy, chłopak ma szczęście, że wyszedł z samochodu w tak szybkim tempie( co chyba nie było łatwe przy tym położeniu monokoku) bo mógł się po prostu usmażyć. Ciekaw jestem czemu bolid się rozpadł? Pewnie dowiemy się po przeprowadzonym dochodzeniu. Ciekawe czy GRO jeszcze się pojawi na gridzie w dwóch ostatnich wyścigach?
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez sneer N lis 29, 2020 19:45  Re: Grand Prix Bahrajnu 2020

Ciekawie się zrobiło w klasyfikacji konstruktorów. Renault już chyba straciło szansę na trzecie miejsce, a RP ma jeszcze szanse na dogonienie McLarena, ale musieliby mieć dużo szczęścia.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości