Prezentacje bolidów na sezon 2021

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Medoks1 Pn mar 08, 2021 14:49  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

SirKamil napisał(a):W ramach krytyki (bo Williamsa przecież krytykować trzeba, a w zasadzie tylko krytykować- ostatecznie choćby i za zbyt okrągłe koła) mogę tylko spytać... hop hop, są tu jacyś sponsorzy? Widać, że lata obstawiania tyłów i David(19 l.) nie pomógł w pozyskiwaniu funduszy.


Wkrótce będą nowi sponsorzy, Capito działa :grin:
https://formularapida.net/williams-new- ... bIeuUm609E
Avatar użytkownika
Medoks1
 
Dołączył(a): Pn paź 13, 2008 17:17

Postprzez wogx Śr mar 10, 2021 12:46  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

.
Ostatnio edytowano Pn sie 09, 2021 19:26 przez wogx, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wogx
 
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 19:49

Postprzez sneer Śr mar 10, 2021 16:59  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

Wygląd jak wygląd, ale ta zieleń zgrzyta. Ważne żeby jeździł i postraszył Merca.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mich909090 Śr mar 10, 2021 20:34  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

sneer napisał(a):Wygląd jak wygląd, ale ta zieleń zgrzyta. Ważne żeby jeździł i postraszył Merca.


Żeby postraszyć Merca to w Maranello musiałby jakiś tajfun zimą przejść :przewraca: :D

Obrazek
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez sneer Śr mar 10, 2021 22:42  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

mich909090 napisał(a):
sneer napisał(a):Wygląd jak wygląd, ale ta zieleń zgrzyta. Ważne żeby jeździł i postraszył Merca.


Żeby postraszyć Merca to w Maranello musiałby jakiś tajfun zimą przejść :przewraca: :D


FIA już zdjęła bana na silnik Ferrari, więc może się uda. Bo, że nie wygrają to oczywiste.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SirKamil So mar 13, 2021 13:53  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

Ustaliliśmy co prawda, że Williams jest szkaradny bo ma centymetrowy pomarańczowy pasek na deflektorze i optycznie wyszczuplony nos, co na szczęście nie zmienia tego, że ów pojazd wyglądał dobrze na prezentacji i tym bardziej teraz na torze. Dobra robota :dobrze:

To jest natomiast najdziwniejsze g. jakie wyjechało na tor w tym roku
Obrazek
Był sobie kiedyś taki Ligier z absurdalnie dużym airboxem choć w tym tu podobno schował się Abiteboul, ale nie wiem ile w tym prawdy...
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez exxxile So mar 13, 2021 14:19  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

Na ten moment to chyba najbardziej rozsądne wyjaśnienie skąd opuchlizna na samochodzie.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Kazik So mar 13, 2021 14:42  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

Z tym, że tamten pradawny czajnik zwany Ligierem notował niezłe rezultaty jak na debiutanta a ten obecny Alpine póki co też nie wygląda kiepsko z szybkością patrząc wczoraj na Ocona wstępnie i dzisiaj na Fernando, po którym nie widać przerwy w ściganiu na torze pomimo zaciśniętej szczęki "przy okazji".
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez wogx So mar 13, 2021 16:05  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

.
Ostatnio edytowano Pn sie 09, 2021 19:25 przez wogx, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wogx
 
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 19:49

Postprzez baron So mar 13, 2021 20:12  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

Przy takim Ferrari Airbox Alpine wygląda wręcz komicznie

Obrazek
Obrazek

PS. Ten wielki Airbox sprawia wrażenie, iż Alonso siedzi niżej w bolidzie od Leclerca.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez wogx So mar 13, 2021 20:42  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

.
Ostatnio edytowano Pn sie 09, 2021 19:25 przez wogx, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wogx
 
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 19:49

Postprzez rocque Śr mar 17, 2021 15:41  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

Aston Martin
Bezapelacyjnie najlepsze malowanie w tym sezonie... tyle tylko, że na prezentacji. Biła od niego taka elektryzująca jasność, metaliczny połysk i wyglądało to znakomicie, przypuszczam że to kwestia oświetlenia. link1 link2
Promienie Słońca dużo gorzej sobie z tym radzą (a co dopiero sztuczne oświetlenie...), na torze bolid jest strasznie ciemny, szkoda. link3

Ferrari
Jedno z najładniejszych malowań w stawce, gdyby nie było tego zielonego paskudztwa.

McLaren
Lepsze jest wrogiem dobrego i w tym przypadku bardzo dobrze, że nie ma wielkich zmian w stosunku do zeszłego roku.

Alfa Romeo
Jak okolice kokpitu/airboxu/pokrywy silnika były na czerwono, a reszta na biało, to było to jedno z najlepszych malowań. Oczywiście to popsuli.

Mercedes
Rozmieniają na drobne lepszy design z lat poprzednich. Za dużo kolorów, niepotrzebne loga AMG z tyłu i rozjechane cyfry w numerach kierowców. Uproszczenie przyniosłoby pozytywne zmiany, przekombinowali w tym roku.

Haas
Podoba mi się biały jako podstawowy kolor (patrz Brawn GP albo BMW Sauber), nie przeszkadzają białe dodatki, ale nie pasuje mi taka wersja jak np. w tegorocznej Alfie. Z przodu jest w porządku, mogłoby wyglądać trochę lepiej w ujęciu bocznym bez wciskania na siłę flagi Rosji. Szału nie ma, ale tragedii też nie.

siedem bolidów ma cokolwiek niebieskiego, w związku z czym:
Red Bull - w sumie jest okej, ale w obliczu powyższego męczy już trochę TEN granatowy, który stosują od 2016.
Alpha Tauri - jak dla mnie kopia Red Bulla (tzn. granatowy jako podstawowy kolor) mogłaby nie istnieć.
Williams - może być. Zazwyczaj niebieski pojawiał się w barwach tego zespołu, więc trudno oczekiwać zmian.

Alpine
Nieporozumienie. Nie przemawia do mnie ani kolorystyka ani samo wykonanie. Oryginalne barwy Renault jak i samo malowanie było jednym z najlepszych w stawce, przywróciłbym je bez mrugnięcia okiem. Co ciekawe, na blogu CyrkF1 jest ankieta, w której malowanie Alpine zostało uznane za najładniejsze... czy jestem jedyną osobą, której się to nie podoba?

Jeśli w Maranello pójdą po rozum do głowy, to moim zdaniem Ferrari może walczyć z McLarenem o miano najładniejszego bolidu w tym roku. Najniższy stopień podium uzupełnia - mimo wszystko - Red Bull, a reszty nie chce mi się klasyfikować, ale dość jasno dałem do zrozumienia, które malowanie uważam za najgorsze.
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez manieq Śr mar 17, 2021 21:43  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

baron napisał(a):Przy takim Ferrari Airbox Alpine wygląda wręcz komicznie


Już w tamtym roku mieli całkiem napakowany airbox.
Obrazek
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez TimOOv Śr kwi 21, 2021 11:52  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

Czy wam oglądając w tv/ na kompie także sprawia trudność odróżnienia merców od astonów? Czy to ja jestem porostu jakiś dziwny?
Jeżeli z przeczytaniem tego tekstu miałeś jakiekolwiek problemy udaj się do okulisty po okulary
TimOOv
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 23:33
Lokalizacja: I tak nie wiecie gdzie to jest

Postprzez wogx Śr kwi 21, 2021 12:06  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2021

.
Ostatnio edytowano Pn sie 09, 2021 19:24 przez wogx, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wogx
 
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 19:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości