Sezon ogórkowy 2022

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez idylla Cz wrz 16, 2021 10:21  Re: Sezon ogórkowy 2022

A obajtkowi nie zabraknie aby na remont?
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez exxxile Cz wrz 16, 2021 10:40  Re: Sezon ogórkowy 2022

cravenciak napisał(a):Licytacja o fotel w Alfie trwa...


Ah shit, here we go again...
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez cravenciak Cz wrz 16, 2021 10:42  Re: Sezon ogórkowy 2022

Wuj wie, moze faktycznie Fred przyjechał na hotdoga...
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez idylla Cz wrz 16, 2021 10:47  Re: Sezon ogórkowy 2022

Oby się to do stycznia nie ciągnęło
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez sneer Cz wrz 16, 2021 14:02  Re: Sezon ogórkowy 2022

Cóż, widać Vettel lubi być obijany na torze jak na Monzy. Oby z Alfą wyjaśniło się jak najszybciej.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kazik Cz wrz 16, 2021 15:57  Re: Sezon ogórkowy 2022

https://www.autosport.com/f1/news/kubic ... t/6668591/
W sumie jest też wzmianka na autosporcie o potencjalnym istnieniu Roberta na bogatej liście Alfy.
Póki co wiadomo tylko tyle, że potrzebują w cholerę kasy i mają na podjęcie decyzji w cholerę czasu. Sorry ale w ich przypadku tak to wygląda gdy się dysponuje ostatnim wolnym fotelem. Absolutnie nie wiadomo kto go otrzyma bo te opcje są różne i "różniste". :wink:
Ilott i Schwarcman (sam powiedział) podobno już nie są brani pod uwagę, Chińczyk zdecydowanie tak, Antonio też, Polak, Holender, Niemiec itd...
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez cwiek Pt wrz 17, 2021 10:17  Re: Sezon ogórkowy 2022

Ponoć potwierdzenie Zhou w Alfie na przyszły rok to tylko formalność. Także to by było na tyle w kontekście RK. Dobrze, że nie przedłużają i wszystko szybko się wyjaśni...
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez rocque Wt lis 16, 2021 21:42  Re: Sezon ogórkowy 2022

Składy na sezon 2022 w komplecie.

Szybki przegląd.
Stroll - synek tatusia nr 1, kupiony Aston Martin
Latifi - synek tatusia nr 2, zapłacone za fotel w Williamsie
Mazepin - synek tatusia nr 3, tytularny w Haasie (Uralkali), bolid pomalowany w rosyjską flagę

Tsunoda - największa porażka tego sezonu. Przez pierwsze dziesięć weekendów to w zasadzie co drugi z nich jakaś potężna kraksa, potem już przestałem liczyć. Prawie pięć razy mniej punktów od Gasly'ego. manewr z ostatniego wyścigu Jest wsparcie Hondy, to i fotel na kolejny sezon się znalazł. Nawet Yuki był zdziwiony :twisted:

Albon - z racji tajskiego pochodzenia (51% Red Bulla w rękach jegomościa z Tajlandii) obchodzą się z nim jak z jajkiem. Ba, nawet pierwszy raz od czasów Ricciardo w HRT (2011) płacą innej ekipie za odstąpienie miejsca!

Schumacher - wepchnięty do F1 dzięki nazwisku, z tego samego powodu zawsze miał preferencyjne warunki w seriach juniorskich. W drodze do mistrzostwa F2 w drugim sezonie startów pokonał debiutanta Tsunodę o zaledwie 15 punktów.

Zhou - obecnie P2 w trzecim sezonie startów w F2, jeszcze kilka wyścigów do końca. Wielkie pieniądze.

Już-prawie-mistrz F2 w debiutanckim sezonie startów Piastri nie ma fotela na przyszły rok (brawo Niebiescy), Hulkenberg nie wróci, a patrząc na tych 'asów', to nawet Magnussena* albo Kwiata sprowadziłbym z powrotem bez wahania.

*skoro już o nim mowa, to tutaj LINK dla wszystkich, którzy przegapili ostatnią sensację :lol:

'Aktywnych kierowców F1 jest mniej niż astronautów', a tu 1/3 gridu zajmuje taka 'elita'. Give me a break...
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez Kazik Śr lis 17, 2021 18:17  Re: Sezon ogórkowy 2022

rocque- tak patrząc na Twoją listę "elity" z obecnej F1 to trudno się nie zgodzić z końcową konkluzją.
Ja tutaj jednego z nich może tylko "wziąłbym w obronę". Alexander. No i owszem, że ma poparcie lokalnych ale...czy on taki zły jest? To tylko jeden z grona tych, którzy przed nim wylatywali z Red Bulla bezlitośnie. Akurat w jego przypadku nie mam pretensji, że robotę w F1 jakoś odzyskał choćby na rok. :wink:
A ta sensacja pt. Magnussen- Russell- Williams to nie taka świeża i w ogóle w pierwszym momencie pomyślałem, że duńskie źródło wątpliwe...u nas też był super express. Ale teraz.. kto wie jak było? Nasza gwiazda Aldonka z eleven i tak już zdążyła zaczepić o to Georga (w USA?-bo nie pamiętam) i chłopak był wyraźnie zaskoczony i skonfudowany a ona akurat zły moment na takie pytanie po sesji wybrała i niezbyt się to podobało chyba. (Mi nie). Ale jakby nie było to całość i tak nie pasuje w kontekście Mercedesa, który już składał wtedy przyszłość George'a u siebie.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez sneer Śr lis 17, 2021 22:37  Re: Sezon ogórkowy 2022

Tsunoda nie jest taki zły. Nie ma objeżdżenia w F1 po prostu. Co do Mazepina - być może, powtarzam być może również wcale nie jest taki zły. Np. Haas nie ma symulatora, więc sobie pooglądał Interlagos na jutibie. W przeciwieństwie do Schumachera, który ma dostęp do symulatora Ferrari. I jest synalkiem nr 4. Talentu u niego nie widzę prawdę powiedziawszy. Co do reszty - zgoda.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kazik Śr lis 17, 2021 22:50  Re: Sezon ogórkowy 2022

Tsunoda to akurat ma więcej młodzieńczej bezczelności niż talentu a za sprawą Hondy też i szczęście.
Cały sezon prawie minął, nauczył się czegoś? Gdzieś, kiedyś słyszałem, że niekoniecznie następny sezon zakończy na tym etacie.
Do końca tego sezonu Gasly praktycznie sam walczy z Alpine o to 5-te miejsca dla zespołu.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Europejczyk Cz lis 18, 2021 9:50  Re: Sezon ogórkowy 2022

Ja się tak ostatnio zastanawiałem ile on miał GP w tym roku, żeby w kogoś chociaż lekko nie przywalić.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez rocque Cz lis 18, 2021 22:49  Re: Sezon ogórkowy 2022

Kazik napisał(a):rocque - tak patrząc na Twoją listę "elity" z obecnej F1 to trudno się nie zgodzić z końcową konkluzją.
Ja tutaj jednego z nich może tylko "wziąłbym w obronę". Alexander. No i owszem, że ma poparcie lokalnych ale...czy on taki zły jest? To tylko jeden z grona tych, którzy przed nim wylatywali z Red Bulla bezlitośnie. Akurat w jego przypadku nie mam pretensji, że robotę w F1 jakoś odzyskał choćby na rok. :wink:

Przez pewien czas nawet go lubiłem - czasami pokonywał Kwiata w środku sezonu 2019, po wakacjach zrobił 'poprawną' robotę której nie potrafił wykonać Gasly, jednak to było za mało na fotel w głównym zespole. Mogli trzymać go dalej w Toro Rosso, ale wg Helmuta "Kwiat miał kontrakt na dwa lata" - eh te ich nierozwiązywalne kontrakty :twisted:
Może nawet jest najlepszy z wymienionych w poprzednim poście, ale zbrzydł mi całkowicie przez te układy i po tych medialnych akrobacjach Hornera i Marko z zeszłego roku. Bez tajskich pleców nie dotrwałby do końca sezonu w Red Bullu.
Jak zobaczę co przygotował Williams na 2022, to coś tak czuję że już nie będę tak bardzo na niego marudził :)
Kazik napisał(a):A ta sensacja pt. Magnussen - Russell- Williams to nie taka świeża

Jako temat do dyskusji to masz rację, ale miałem na myśli że wywiad ukazał się dwa tygodnie temu.
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez exxxile Pt lis 19, 2021 10:26  Re: Sezon ogórkowy 2022

Ja nie oceniam stawki tak surowo. Uważam, że jest naszpikowana talentami i prawdę mówiąc to tak na pierwszy rzut oka wydaje się jedną z mocniejszych, jakie widziałem. Wszystko kwestia perspektywy, ale czasem mnie dziwi gdy pomyślę, że 15-20 lat temu w czołowych zespołach utrzymywali miejsca kierowcy pokroju Fisichelli, Trullego czy Ralfa Schumachera. A nie brakowało totalnych wynalazków jeżdżących za pieniądze z tyłu stawki.

Z tej listy najbardziej musi boleć Stroll, bo zajmuje miejsce w przyzwoitym zespole, a nadal nie opanował wyścigowego rzemiosła - ostatnio często jest zamieszany w incydenty na torze. Reszta jeździ albo w zespołach słabych (np. Latifi uważam nie robi obciachu w Williamsie), Haas to dramat pod każdym względem, więc trudno coś oczekiwać teraz więcej. Tsunoda jest w juniorach, Albon może jeszcze odżyć bo w STR jeździł przyzwoicie, a w Red Bullu spisał się nie gorzej niż Gasly, który mocno się odbudował w STR/AT... Tsunoda nie wyglądał źle w F2 i szczerze mówiąc nie spodziewałem się ogromnych fajerwerków - a na pewno więcej niż po Micku, nie mówiąc o Mazepinie oczywiście - ale no jeździ poniżej oczekiwań, nie jestem też przekonany czy rozumiem jego mentalność. Początek następnego sezonu będzie decydujący. Przy czym Red Bull średnio stoi z alternatywami, więc odstrzelenie go teraz byłoby zbyt szybkie. W 2022 będą nowe samochody i Japończyk być może nadgoni do reszty stawki.

Teraz dochodzi Zhou w Alfie i to faktycznie nie napawa optymizmem. Jakieś mi to przypomina sytuację gdy Renault do świeżo zatrudnionego Kubicy postanowiło dokoptować Pietrova. Niekoniecznie musi być gość kompletnym łamagą, ale nie widzę innego scenariusza niż zostanie zjedzonym przez Bottasa. Przede wszystkim to daje do myślenia, że ambicje Saubera nie są w tym momencie zbyt wielkie, bo gdyby były to po prostu zachowaliby Giovinazziego dla ciągłości i benchmarku, a później mogliby pomyśleć o wyciągnięciu któregoś z młodych talentów na 2023. Oczywiście, te ambicje generalnie hamowane są przez braki budżetowe, ale wciąż, no Zhou nie wygląda super.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez tomek evo So lis 20, 2021 18:54  Re: Sezon ogórkowy 2022

Osobiście uważam, że nie ma obecnie w F1 ewidentnie słabych kierowców i nawet dzieci milionerów prezentują jako-taki poziom sportowy. Natomiast na pewno nie jest tak, że nie ma lepszych kandydatów na ich miejsce. Bo większość z tych, których wymienił Kolega roqcue nie maiłoby większych szans dostać się do F1 bez takiego wsparcia jakie otrzymali. Uważam, że Albon i Stroll a może jeszcze Latiffi prezentuja jako taki poziom (ten ostatni zostanie zweryfikowany w przyszłym roku). Ale czy np. Kwiat jest gorszy? Vandoorne, J. E Vergne , Buemi czy Di Grassi też nie byli gorsi, choć papiery na prawdziwe wyniki mieli chyba tylko Ci dwaj pierwsi. Za Hulkiem czy Magnussenem płakać nie będę bo w sumie już się sporo najeździli i uważam, że gdyby RK dostał prawdziwą szanse to byłby od nich obu lepszy. Ale każdy z nich pod względem sportowym jest lepszy od ok 1/3 przyszłorocznej stawki. Tsunoda to pomyłka i choć brakuje mu objeżdżenia to nie widać u niego progresu i wydaje mi się, ze to jest taki typ, który zawsze będzie stwarzał problemy. Za nowym nabytkiem AR stoi przede wszystkim kasa i cokolwiek by Fred nie mówił to taka jest po prostu prawda. Młody Shumi to ma maksymalnie tyle talentu co wujek Ralf. Maksymalnie. Stroll też ma swoje ograniczenia i nigdy na pewien wysoki poziom nie wejdzie. Wielu się wydaje, że Orlen wyłożył nie wiadomo jaka kasę ale prawda jest taka, że układy+kasa tych co będą w przyszłym roju w stawce są o wiele lepsze/większe niż to co może Orlen w temacie RK. Oczywiście dotyczy to tych 7 jegomościów z kasą i układami, choć trzeba pamiętać, że za wielu innymi kierowcami stoją układy/kasa czy narodowość. Moim zdaniem niedługo 50% stawki to będą zawodnicy jeżdżący dzięki czynnikom pozasportowym a ok 50% ze względu na "klasę sportową". Oczywiście te pierwsze 50% musi prezentować jakiś minimalny określony odpowiedni na F1 poziom ale pewnie zbliżony całej masy kierowców, którzy na F1 nie będą mieli większych szans z powodu braku kasy czy odpowiednich układów.
tomek evo
 
Dołączył(a): Wt lip 04, 2017 14:45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości