Grand Prix Bahrajnu 2021

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez wogx Pt mar 26, 2021 9:28  Grand Prix Bahrajnu 2021

.
Ostatnio edytowano Pn sie 09, 2021 19:25 przez wogx, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wogx
 
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 19:49

Postprzez baron Pt mar 26, 2021 15:31  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

Dobra, to po którym GP Alonso zacznie swoje narzekanie na bolid/zespół?
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez wogx Pt mar 26, 2021 15:34  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

.
Ostatnio edytowano Pn sie 09, 2021 19:24 przez wogx, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wogx
 
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 19:49

Postprzez sneer Pt mar 26, 2021 15:39  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

Alonso to jeszcze przed testami się skarżył. A co do Mercedesa: oni zawsze na początku udają, że jest im ciężko. A potem wygrywają.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez rocque So mar 27, 2021 15:47  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

Testów ani treningów nie oglądałem.

Moje prognozy na sezon 2021:
1) Ocon pokona Alonso.
2) Ricciardo vs Norris ~ Ricciardo vs Ocon 2.0
3) Jak poradzi sobie Perez w Red Bullu? Swoje wątpliwości opisałem tutaj.
4) Jak odnajdzie się Vettel w nowym bolidzie? Nie mam pojęcia.

Chciałbym walki o tytuł, ale nie teatru jednego aktora - nawet pomimo opcji na zdetronizowanie Mercedesa.
W poprzednich latach bardziej ekscytująca była dla mnie rywalizacja w środku pola i nie zdziwię się, jeśli tak samo będzie w tym roku. Mam nadzieję, że Tsunoda nie okaże się niewypałem, bo rywalizacja Gasly'ego z Kwiatem była nudna i nie chcę powtórki. Czy 'paydriver' Mazepin pokona 'utalentowanego' (czy jak kto woli: 'syna swego ojca') Schumachera? No byłby chichot losu, ale bolidów Haasa w top10 raczej nikt się nie spodziewa. Trzecia odsłona walki Russella o punkty w Williamsie, a w tle tego wszystkiego ruletka z COVID-19 - wiadomo coś na temat szczepień kierowców (lub ich braku)?
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez baron So mar 27, 2021 17:27  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

Po dzisiejszych kwalifikacjach:
- Red Bull z Verstappenem za kierownicą tworzą duet skłonny pokonać Mercedesa w tym sezonie,
- Perez nie wygląda bardziej konkurencyjnie od Albona i Gaslyego,
- Mclareny wcale takie szybkie nie są,
- Ferrari z Toro Rosso dyktują tempo w środku stawki,
- Więcej spodziewałem się po Yuki(szczególnie po Q1). Mogli go puścić na miękkiej,
- Sainz wygląda konkurencyjnie na tle Leclerca. Jednak błąd w Q3 zadecydował o tym, iż stracił bardzo dużo do Monakijczyka,
- Alonso nie zardzewiał,
- Williams i Haas ponownie najsłabsi w stawce.

Jedynym znakiem zapytania jest Vettel, któremu przeszkodził kręcący się Mazepin.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Kazik So mar 27, 2021 19:11  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

No cóż...po takich pierwszych " mocnych" kwalifikacjach można zawsze powiedzieć, że wyścig jest jutro i tym, którym się w qualu nie powiodło pozostaje nadrobienie tego jutro za pomocą własnego kunsztu i strategii zespołu.
Generalnie początek sezonu w postaci quala wypadł bardzo obiecująco. Tylko czekać jak to będzie potem w pierwszym wyścigu.
- Max- oby był tym konkretnym "contenderem" dla Mercedesa
- Ferrari- jakby bardziej widocznie "poprawione" :dobrze:
- Fernando -faktycznie nic a nic nie zardzewiał i zrobi to co będzie w stanie zrobić z A 521
- Perez -za bardzo przeklinał po ostatnim przejeździe żeby wiedzieć co poszło nie tak
- Seb Vettel- tutaj jest jakiś problem...
- Alpha Tauri- no brawo dla jednego i drugiego (małego)-on jeszcze coś chyba pokaże w tym roku
- lekkie zamieszanie po przejazdach Nikity- chłopak stabilny na konferencjach przed wyścigiem, na torze poszło znacznie gorzej...
O.K. Wyścig jutro. Czekam niecierpliwie pamiętając o przestawieniu zegara.
Ostatnio edytowano So mar 27, 2021 19:16 przez Kazik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez cwiek So mar 27, 2021 19:14  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

Perez na slickach byłby na luzie w Q3, wstrzymałbym się na razie z ferowaniem wyroków na jego temat. Jedyne co można wnioskować na podstawie FP i Q, to że dla Maxa nie będzie żadnym wyzwaniem. Dla RBR ważne, aby dojeżdżał w TOP4.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Kazik So mar 27, 2021 19:20  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

cwiek napisał(a):Perez na slickach byłby na luzie w Q3, wstrzymałbym się na razie z ferowaniem wyroków na jego temat.

Ja akurat uważam, że Checo jadący z P11 jutro (opony wybiorą) może walczyć nawet o podium. :wink:
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez idylla So mar 27, 2021 19:59  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

Fajne kwalifikacje, miła odmiana po sezonach dominacji Mercedesa, oby nie było, że "zamienił stryjek.....", chociaż 0,4s to zawsze nie 1s czy więcej. Co się stało z VET, jedynie żółta flaga go przystopowała czy się "nie popisał"?Brawa dla LEC( wychodzi, że SF jednak coś poprawiło), brawa dla ALO chociaż myślę, że w następnych GP jednak czołowa dziesiątka to 2xRBR, 2xMerc, 2xSF, 2xAT i 2xMac. Mam nadzieję, że tempo wyścigowe RBR nie będzie wiele lepsze od Mercedesa.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez mich909090 So mar 27, 2021 20:05  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

Ten Red Bull naprawdę jest szybki. Mercedes będzie musiał się mocno napocić żeby ich pokonać w tym sezonie o ile w ogóle da się to zrobić.
Jutro będzie ciekawy wyścig. Dużo będzie zależeć od tego kto będzie pierwszy po T1 .
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez SkC So mar 27, 2021 20:12  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

Czas PP gorszy od tego Vettela z 2017 czyli pierwszego sezonu po dużych zmianach aero.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez sneer So mar 27, 2021 21:58  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

Red Bull: muszą poprawić bolid Pereza :D
Aston Martin: Vettel mial piękną wymówkę :D :D :D :D :D Zobaczymy jutro w wyścigu, ale dostać lanie od Strolla..... żenada :grin: :grin: :grin:
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez exxxile N mar 28, 2021 10:36  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

Vettel akurat na tym kółko naprawdę miał dużego pecha. Inna sprawa, że póki co generalnie nie błyszczy w nowych barwach.

Mercedes nadal jest mocny. Red Bull jest znacznie bliżej, ale mam wrażenie, że wczorajsza przewaga to przede wszystkim wyborna jazda Verstappena. Jeżeli takie proporcje sił się utrzymają, walka z Hamiltonem zapowiada się przednio.

Na plus w kwalifikacjach Ferrari (bardzo dobrze to wygląda na tle McLarena, przy którym może maleńki minusik w stosunku do oczekiwań), Gasly - choć Alpha Tauri wygląda dobrze już od testów, ale wyegzekwował eleganckie kółka, a także Alonso, który z cichacza zameldował się w Q3, gdzie Alpine (trochę jak Aston) wygląda niezwykle niemrawo i ciężko ich formę ocenić. Dziś długie przejazdy i jak napisał @Kazik, z tyłu jest Checo Perez ze swoim szacunkiem do opon i bolidem Red Bulla - co fajnie, bo może naciskać od tyłu i zmobilizować paru kierowców z czołówki do naciskania.

Niewiele było dyskusji na forum ostatnimi czasy, ale ja dawno tak nie czekałem na Grand Prix :) Red Bull bliżej Mercedesa, roszady i ciekawe zestawienia kierowców, Danny Ric w McLarenie, powrót Alonso, Vettel już oficjalnie w midfieldzie, Sainz w Ferrari (Leclerc przycisnął w Q3, ale generalnie Hiszpan raczej na plus). Fajnie!
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez SirKamil N mar 28, 2021 15:02  Re: Grand Prix Bahrajnu 2021

baron napisał(a):Dobra, to po którym GP Alonso zacznie swoje narzekanie na bolid/zespół?


To już było. Dobrze, że Cyryla nie ma nigdzie w pobliżu- jeszcze by się obraził jak na Hulkenberga. Wiadomo, wizerunek korpo i zarządu rzecz priorytetowa, a że osiągi wujowe, pfff.

Ogólne forma rodzinki RB naprawdę imponująca. Nie lubię, ale kibicuje na złamanie trendu. Jak się uda to oranżady się nie napiję- w życiu- ale może jakąś Hondę sobie sprawię. Oni to jednak mają nosa do wycofywania się we właściwym momencie :dobrze: Do absolutnej klasyki w ich wydaniu zabrakło tylko zniknięcia natychmiast tej zimy wraz z pozostawieniem silnika pod inną marką i 100 mln dla RB.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron