Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez krzych N kwi 18, 2021 19:45  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

fletcher napisał(a):
baron napisał(a):Ciekaw jestem czemu sędziowie nie przyjrzeli się powrotowi Hamiltona na tor. Wjeżdżając na linie wyścigową na wstecznym nie jest chyba bezpiecznym manewrem.

Kiedyś w trakcie wyścigu wyciągnęli go podnośnikiem z pobocza i nikt nie zareagował. To dzisiaj to pryszcz.


To tak nie do konca linia wyścigowa była. Wycofał bardzo powoli i ostrożnie, nie wpakował się nikomu pod koła bo po prostu nie było to możliwe. Robił to w zakręcie po kawałku prostej. Każdy widział co się dzieje. Nie robiłbym z tego wielkiego halo.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez SirKamil N kwi 18, 2021 20:15  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

macieiii napisał(a):RedBull wyglądał na bardzo silnego na inaugurację, a po zdobyciu pole position bardzo mocno liczą że Max znów je wywalczy.

To drugi weekend sezonu. Drugi z ponad dwudziestu zajadłej rywalizacji z Mercedesem. Nie wydaje Ci się, że to słabawy moment na spowalnianie swojego zawodnika? Zwłaszcza tego słabszego i wolniejszego? :twisted:
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez RY2N N kwi 18, 2021 20:20  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Jak to dobrze że są takie tory jak Imola. Dzieki temu zwolennicy Tilkedromów i torów ulicznych mogą także czasem usiąść z rozdziawioną buzią i zapartym tchem przed telewizorem. A po wyścigu głęboko się zastanowić.
RY2N
 
Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 8:57

Postprzez Kazik N kwi 18, 2021 21:19  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

rocque napisał(a):
Perez zaskoczył w kwalifikacjach i dzisiaj też zaskoczył. Nie było tak, że on tych błędów wcale nie popełniał, ale Hulkenberg czy Ocon dojeżdżali wtedy na P7 czy tam P10 i większość nie zwracała na to uwagi. W obecnej sytuacji taki numer już nie przejdzie. To był dopiero drugi wyścig w barwach Red Bulla - kamyczek do ogródka, ale zobaczymy czy był to wyjątek czy będzie reguła.

No niewątpliwie Checo pojechał dzisiaj jeden z najsłabszych wyścigów w karierze i też mnie negatywnie zaskoczył zwłaszcza po wczorajszych kwalifikacjach, po których liczyłem na podium. Pomimo dobrego tempa jazda jakby niemrawa od startu i zachowawcza w tych warunkach a w dodatku sporo błędów jak na jeden wyścig ale już nie zaginajmy czasoprzestrzeni mówiąc, że Twój nieodżałowany Hulk zajechałby gdzieś tam znacznie wyżej bo zdarzało mu się akurat wiele razy nie zajechać nigdzie na co wielu zwracało uwagę.
Sezon długi więc Pereza się oceni znacznie później kiedy będzie wiadomo jak wygląda na tle poprzedników (Albon, Gasly) i obecnego partnera, który przecież ma być mistrzem wkrótce.
Sam wyścig oczywiście na duży plus. Pogoda pomogła (niektórym zaszkodziła).W trakcie wyścigu przyszły kierowca Mercedesa postarał się o niezłą reżyserię po wypadku w stosunku do aktualnego kierowcy Mercedesa i coś tam krzyczał i machał rękami tak żeby wszyscy nie mieli cienia wątpliwości, że to tamten był winny.
Na koniec doszło info, że jeden weteran stracił pierwsze punkty a inny szczęśliwie takowy punkt zyskał ale nie jest to jednoznaczne z tym, że jeden się smuci a drugi się cieszy. :wink:
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Mariusz Pn kwi 19, 2021 15:26  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Drugi wyścig sezonu 2021 i znowu wielka dawka emocji. Wspaniałe widowisko mieliśmy wczoraj i dobrze to prognozuje na kolejne tegoroczne wyścigi. Jest całkiem wyrównana walka dwóch zespołów, a tego już nie było od kilku lat (bodaj ostatnio 2017 i 2018 Vettel jeszcze w Ferrari walczył z Mercedesami na początku sezonu, ale później było już dużo gorzej).

Cieszy dobra forma McLarena, który po nieudanym mariażu z Hondą i krótkim związku z Renault zdaje się ponownie wracać do wysokiej formy. Oby to był przedsmak tego, co zaoferował nam już zespół z Woking w 1997 roku. Współpraca Norrisa i Ricciardo póki co przebiega poprawnie i cieszy fakt, że ten drugi - choć mając większy dorobek życiowy i doświadczenie w wyścigach - potrafił zareagować w odpowiednim momencie grając na korzyść całego zespołu.

Forma zespołu Williams też zwyżkowa, to cieszy zwłaszcza po tych beznadziejnych ostatnich sezonach. Ten zespół powinien walczyć regularnie o miejsca w pierwszej piątce, a nie zastawiać ostatnie dwa rzędy na starcie. Kolizja Russella z Bottasem moim zdaniem ewidentnie spowodowana przez tego pierwszego. Nie dostrzegłem tam żadnego nieoczekiwanego ruchu kierownicy Bottasa, o czym wspominali wielokrotnie komentatorzy Eleven podczas transmisji. O ile cenię sobie talent wyścigowy tego młodego chłopaka to jego zachowanie wobec Bottasa (mam na myśli tę reakcję już po kolizji) powinno zostać ukarane przez FIA. Między nimi jest prawie dekada wieku różnicy, więc powinien okazać szacunek starszemu, a nadto to jest niesportowe zachowanie. Jako nowy dyrektor GPDA powinien dbać już nie tylko o swój wizerunek, ale i całego środowiska kierowców. Słusznie zareagowali sędziowie rozstrzygając, że to zwykły incydent wyścigowy ta cała kolizja.

Wysoka forma Ferrari również może napawać optymizmem i dawać nadzieję, że przynajmniej na niektórych torach któryś z kierowców włączy się do walki o miejsce na podium.

Red Bull ma ponownie dwóch pełnowartościowych kierowców i wkrótce powinno też co nieco "zaiskrzyć" pomiędzy nimi. To też doda smaczku całej rywalizacji.

Pierwszy wyścig na torze Imola oglądałem w 1995 i fajnie było teraz ponownie zobaczyć nazwisko Schumacher w stawce na tym obiekcie.

Niepokoi mnie natomiast osoba Vettela, bo facet ewidentnie ma problem i zdaje się, że jest to kontynuacja tego, co przeżywał w ubiegłym roku. Jeśli dalej będzie dostawał taki wycisk od młodego Strolla to chyba odechce mu się dalszych startów w F1 i zakończy kontrakt z Aston Martinem przed terminem.

Fajnie się ogląda kierowców wypadających w żwir i zmagających się z autem, by wróciło na tor. Albo kiedy widzi się te szumiące korony drzew wokół toru. Na tych super nowoczesnych współczesnych obiektach już nie ma takiej otoczki.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez mich909090 Pn kwi 19, 2021 15:46  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

fletcher napisał(a):
mich909090 napisał(a):Kwalifikacje niezwykle ciasne i nieprzewidywalne. Niespodziewałem się PP Lewisa ale on znowu wyczarował coś z niczego :ukłon: Szok.

Dobry kierowca w najszybszym bolidzie zdobył PP. Bravissimo! :roll:


Red Bull był najszybszy w kwalifikacjach . Verstappen zepsuł okrążenie więc to raczej on zmarnował potencjał szybszego samochodu. W tempie wyścigowym było mniej więcej na równi.
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez krzych Pn kwi 19, 2021 15:59  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

O ile cenię sobie talent wyścigowy tego młodego chłopaka to jego zachowanie wobec Bottasa (mam na myśli tę reakcję już po kolizji) powinno zostać ukarane przez FIA.


To była reakcja na "środkowy palec" Bottasa.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sneer Pn kwi 19, 2021 18:12  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

krzych napisał(a):To była reakcja na "środkowy palec" Bottasa.


Środkowy palec był reakcją na to co mu "kierowca Mercedesa" powiedział. I George nadal nie widzi swojej i tylko swojej winy za wypadek.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez macieiii Pn kwi 19, 2021 18:49  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

SirKamil napisał(a):
macieiii napisał(a):RedBull wyglądał na bardzo silnego na inaugurację, a po zdobyciu pole position bardzo mocno liczą że Max znów je wywalczy.

To drugi weekend sezonu. Drugi z ponad dwudziestu zajadłej rywalizacji z Mercedesem. Nie wydaje Ci się, że to słabawy moment na spowalnianie swojego zawodnika? Zwłaszcza tego słabszego i wolniejszego? :twisted:

Może masz rację. Ani Albin ani Gasły nie byli zbyt słabi na drugi fotel w Rbr. Perez chociaż dorobił się opinii w padoku i chyba jest dopiero trzecim zatrudnionym przez RedBulla który przyszedł do zespołu mając wygraną na koncie
"and we have just one world, but we live in diffrent ones"
macieiii
 
Dołączył(a): N mar 21, 2010 1:01

Postprzez krzych Pn kwi 19, 2021 19:29  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

sneer napisał(a):
krzych napisał(a):To była reakcja na "środkowy palec" Bottasa.


Środkowy palec był reakcją na to co mu "kierowca Mercedesa" powiedział. I George nadal nie widzi swojej i tylko swojej winy za wypadek.


No właśnie dodał oświadczenie. Ciekawe czy sam.je pisał :)
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez idylla Pn kwi 19, 2021 19:52  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

RUS pomimo niewątpliwego talentu i szybkości jest jednak totalnym bucem. Sam panikując doprowadził do kolizji i do tego zachował się mało elegancko waląc rywala w kask i idąc w zaparte co do przyczyn wypadku. Może to po prostu "młodość", ale pamiętam jak rok temu również usprawiedliwiał swój błąd podczas neutralizacji czymś na kształt jazdy na limicie.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez sneer Pn kwi 19, 2021 20:33  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

krzych napisał(a):No właśnie dodał oświadczenie. Ciekawe czy sam.je pisał :)


Na pewno podpisał ;) Uznał, że skoro wszyscy skaczą na Bottasa, to jemu też wolno. A tu niestety, przycięto piórka "miszczowi". :)

Jak dla mnie George jest szybki, ale nerwowy. Może skończyć jak Grosjean. I jeśli prawdą jest, że kasa na odbudowę bolidu Bottasa pójdzie z funduszu na poprawki (w co nie bardzo chce mi się wierzyć), to sobie właśnie oddalił wymarzoną posadę.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mariusz Wt kwi 20, 2021 11:32  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

krzych napisał(a):
O ile cenię sobie talent wyścigowy tego młodego chłopaka to jego zachowanie wobec Bottasa (mam na myśli tę reakcję już po kolizji) powinno zostać ukarane przez FIA.


To była reakcja na "środkowy palec" Bottasa.

Tak, wiem o tym. Kamery udokumentowały całe zajście już po kolizji. Russell wysiadł szybciej, podbiegł do Bottasa i coś tam do niego wykrzykiwał. Następnie Bottas pokazał mu środkowego palca, a Russell jeszcze się zbliżył do niego i klepnął po kasku, a następnie odszedł.

krzych napisał(a):No właśnie dodał oświadczenie. Ciekawe czy sam.je pisał :)

Dodał oświadczenie, a nawet wcześniej zakomunikował, że zadzwoni do Bottasa. Tylko po co ta cała "szopka"? Nawet jak początkowo emocje nim powodowały taką reakcję, nawet jak był przeświadczony, że to nie jego wina, to czy nie lepiej byłoby - już po wyścigu i przeanalizowaniu wszystkiego w spokoju - powiedzieć sobie, zawaliłem, przeproszę bo to moja wina? Ale przecież trzeba było najpierw nagłośnić wszystko w mediach, że oto z gestem do Bottasa wychodzi gość, który jednak co prawda źle postąpił, ale jest szlachetny. Każdy z nas jest człowiekiem, popełnia błędy, ale faceci powinni sobie wyjaśniać takie niesnaski bez blasku fleszy. Tylko teraz mamy taki dziwny czas, że o wszystkim trzeba informować na kanałach społecznościowych albo przed kamerą.

Russell nie jest pierwszym tego typu przypadkiem z zawodników młodego pokolenia, który tak reaguje. O ile mnie pamięć nie myli to kilka miesięcy temu Lando Norris też kajał się w mediach społecznościowych bo coś tam powiedział "nieodpowiedniego", zdaje się że podczas zawodów wirtualnych z transmisją na Discord. Nigdy nie dowiemy się prawdopodobnie, na ile tego typu gesty to przemyślana decyzja już po czasie danego kierowcy, a na ile wpływ osób od public relations i nacisku szefów czy przedstawicieli sponsorów albo samych kibiców poprzez ataki w social media.

Natomiast nie należy krytykować Russella - moim zdaniem - za to, że w danym momencie się bał. Już sam nie wiem, czy to on powiedział, że się przestraszył, czy to efekt kilkukrotnej projekcji komentatorów Eleven, którzy tak twierdzili. Każdy kierowca F1, czy F2 lub niższych serii, zawsze podejmuje ryzyko i ma prawo się też bać w danym momencie, bo są różne sytuacje na torze. Nawet, jeśli to Russell sam przyznał, że się przestraszył to nie jest to jeszcze powód do tego, by go krytykować, że nie powinien już ścigać się w Formule 1.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez exxxile Wt kwi 20, 2021 11:35  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Mariusz napisał(a):Każdy z nas jest człowiekiem, popełnia błędy, ale faceci powinni sobie wyjaśniać takie niesnaski bez blasku fleszy. Tylko teraz mamy taki dziwny czas, że o wszystkim trzeba informować na kanałach społecznościowych albo przed kamerą.

Russell nie jest pierwszym tego typu przypadkiem z zawodników młodego pokolenia, który tak reaguje. O ile mnie pamięć nie myli to kilka miesięcy temu Lando Norris też kajał się w mediach społecznościowych bo coś tam powiedział "nieodpowiedniego", zdaje się że podczas zawodów wirtualnych z transmisją na Discord. Nigdy nie dowiemy się prawdopodobnie, na ile tego typu gesty to przemyślana decyzja już po czasie danego kierowcy, a na ile wpływ osób od public relations i nacisku szefów czy przedstawicieli sponsorów albo samych kibiców poprzez ataki w social media.


Wydarzenie było publiczne, więc przeprosiny też są publiczne.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez rno2 Śr kwi 21, 2021 6:31  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Sytuacja podobna jak z Vettelem i Buttonem na Spa w 2010 r.
Russel zjechał na mokrą część toru, być może dotknął trawy, stracił kontrolę nad bolidem i wpakował się w Bottasa.
Od samego początku mi się chciało śmiać z komentatorów Eleven. Tak w ogóle to nie jestem pewien, czy pokazano powtórkę z bolidu 77 znad kasku, z której można byłoby stwierdzić ten legendarny ruch kierownicą, który miał wystraszyć Russella.

Niemniej jednak Bottas powinien się wstydzić tego, że w ogóle znalazł się w sytuacji, że musiał walczyć z Russellem.
Przed sezonem odgrażał się jak to tym razem będzie walczył o tytuł, a tymczasem inni objeżdżają go jak dziecko...
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości