Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez wogx Cz kwi 15, 2021 13:32  Grand Prix Emilii-Romanii 2021

.
Ostatnio edytowano Pn sie 09, 2021 19:24 przez wogx, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wogx
 
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 19:49

Postprzez macieiii Cz kwi 15, 2021 19:30  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Oczywistym kandydatem do wygranej jest Verstappen. Gdyby nie początek sezonu, rbr pewnie pokusiłoby się, by pozwolić Perezowi na walkę o pole position. Wtedy byłaby duża szansa na pierwszy rząd. Pewnie zespół go nieco przyhamuje, zwłaszcza że Verstappen ma szansę na kolejne pp.
Mercedes jak zwykle będzie groźny, ale jest szansa że na tym torze póki co równorzędny rywal będzie lepszy.
"and we have just one world, but we live in diffrent ones"
macieiii
 
Dołączył(a): N mar 21, 2010 1:01

Postprzez SkC Pt kwi 16, 2021 6:42  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Biorąc pod uwagę wyniki kwalifikacji z 2020 w Bahrajnie i na Imoli to tutaj Red Bull może stracić swoją przewagę.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez macieiii Pt kwi 16, 2021 10:31  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Trochę się rozpędziłem przed treningami...
Niemniej biorąc pod uwagę tylko ten sezon, to rbr w Bahrajnie był blisko, czyli może zaskoczyć na krętej Imoli...
"and we have just one world, but we live in diffrent ones"
macieiii
 
Dołączył(a): N mar 21, 2010 1:01

Postprzez SirKamil Pt kwi 16, 2021 14:42  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

macieiii napisał(a):Gdyby nie początek sezonu, rbr pewnie pokusiłoby się, by pozwolić Perezowi na walkę o pole position. Wtedy byłaby duża szansa na pierwszy rząd. Pewnie zespół go nieco przyhamuje, zwłaszcza że Verstappen ma szansę na kolejne pp.

Obrazek
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez macieiii Pt kwi 16, 2021 14:48  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

RedBull wyglądał na bardzo silnego na inaugurację, a po zdobyciu pole position bardzo mocno liczą że Max znów je wywalczy.
"and we have just one world, but we live in diffrent ones"
macieiii
 
Dołączył(a): N mar 21, 2010 1:01

Postprzez F1V0 Pt kwi 16, 2021 20:29  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

@macieiii
A po co mieliby hamować Pereza? Bez tego Perez ma niewielkie szanse.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez baron So kwi 17, 2021 14:24  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Wow dawno nie widziałem tak emocjonujących kwalifikacji. Nie sądziłem, że Perez będzie w stanie pokonać Maxa w Q. Świetne zaprezentował się również Norris. Szkoda tylko, że przekroczył limit toru. Williamsy coraz bliżej Q3.

Po przeciwnym biegunie Sainz, Vettel, Bottas i Alonso. Szczególnie ten ostatni sprawił niespodziankę, bo radził sobie gorzej od przeciętnego(według niektórych) Ocona. Rozczarował mnie też Tsunoda. Za bardzo inni pompują balonik mówiąc, że "jest najlepszym debiutantem od lat itp." i Japończyk chyba nie wytrzymuje presji.

Mazespin kolejny raz pokazuje, że F1 to dla niego za wysokie progi.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez rocque So kwi 17, 2021 14:40  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Od góry: Norris, Bottas, Vettel, Alonso.

ROTFL

Sainz powinien przynajmniej wejść do Q3.
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez exxxile So kwi 17, 2021 16:56  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

@baron "Przeciętność" to jest bardzo relatywna łatka (wobec Hamiltona może Ocon jest "przeciętny", wobec Pereza - to już nie wiem). Myślę jednak, że Esteban to nie jest ogórek - w ubiegłym sezonie może nie błyszczał w sposób oczywisty, ale wszedł po rozbracie z F1 do Renault, gdzie Ricciardo był oczkiem w głowie Cyryla i jego bardzo drogim zarówno finansowo jak i ambicjonalnie projektem, więc wówczas nie mogli po prostu nie koncentrować się na Australijczyku.

Teraz to Fernando wchodzi bez wątpienia przyrdzewiały i będzie musiał się spiąć, aby sprostać Francuzowi.

Dziś Checo bez wątpienia gwiazdą. Nawet jeżeli Verstappen nie pojechał optymalnego okrążenia, to nie spodziewałem się Pereza w TOP3, ani tym bardziej przed Maxem. Szkoda okrążenia Norrisa, naprawdę fajnie się on póki co spisuje i też wysoko stawia poprzeczkę wobec Daniela. Sainz słabiej dziś, ale jutro może mu się to opłacić. Trochę w trakcie Q2 liczyłem na lepszy rezultat Vettela, przydałoby mu się przełamanie podobnie jak Perezowi.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Kazik So kwi 17, 2021 17:24  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Po takich ciekawych kwalifikacjach to też start i sam wyścig zapowiada się ciekawie. O ile start przebiegnie "normalnie" to interesuje mnie strategia RBR obrana wobec swoich kierowców. W Mercedesie mają prościej po słabym występie Valtteriego i jak zwykle solidnym Lewisa. Tempo wyścigowe McLarena i Ferrari też jutro da odpowiedź czy na drugim planie jest równie ciekawie jak i z przodu na tym torze. Jedno Alpha Tauri też potrafi chyba szybko jechać jutro o ile błędy się nie przytrafią jak ostatnio w Bahrajnie. Czekamy niecierpliwie na wyścig.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez mich909090 So kwi 17, 2021 18:23  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Kwalifikacje niezwykle ciasne i nieprzewidywalne. Niespodziewałem się PP Lewisa ale on znowu wyczarował coś z niczego :ukłon: Szok.
Jeszcze dwa takie występy i wejdzie w psyche Maxowi hehe.
Perez również szok. Gdy w Q2 jechał na softach to w życiu nie sądziłem,że w Q3 wysadzi taki wynik. Jutro będzie miał przewagę opon na starcie ale jeszcze trzeba dobrze ruszyć, a Lewis ostatnio bardzo dobrze startuje. Jeśli Lewis utrzyma P1 to naprawdę ciężko go pokonać. Max za to będzie miał całą armię kierowców za sobą startujących na softach więc też łatwo nie będzie miał. Szykuje się ciekawy wyścig z małymi różnicami w czołówce.
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez macieiii So kwi 17, 2021 22:04  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Za czołową trójką będzie się działo. Leclerc i Mclareny pewnie znów powalczą. Spodziewam się największego awansu Bottasa. Jeśli Alpha tauri w końcu utrzyma formę kwalifikacyjną, to Gasły może być jutro czarnym koniem.
"and we have just one world, but we live in diffrent ones"
macieiii
 
Dołączył(a): N mar 21, 2010 1:01

Postprzez sneer N kwi 18, 2021 9:42  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

Strasznie jestem ciekawy co popsuje się dzisiaj w bolidzie Pereza :)
A poważnie, Perez może zweryfikować Maxa. O ile oczywiście mu pozwolą na to.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fletcher N kwi 18, 2021 10:26  Re: Grand Prix Emilii-Romanii 2021

mich909090 napisał(a):Kwalifikacje niezwykle ciasne i nieprzewidywalne. Niespodziewałem się PP Lewisa ale on znowu wyczarował coś z niczego :ukłon: Szok.

Dobry kierowca w najszybszym bolidzie zdobył PP. Bravissimo! :roll:
Avatar użytkownika
fletcher
 
Dołączył(a): N lip 26, 2009 20:20

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości