Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez baron Pt lip 16, 2021 8:34  Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

Obrazek

Ten weekend będzie przełomowy dla F1 za sprawą wyścigu kwalifikacyjnego. Ciekawe, czy więcej osób będzie za takim weekendem czy przeciw, gdy zobaczą ten nowy format w akcji.

Obrazek
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez rno2 Pt lip 16, 2021 9:16  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

Oby sprinty kwalifikacyjne przeszły do historii jako jeden z kolejnych nieudanych eksperymentów...
BTW - skoro na PP do niedzielnego wyścigu ustawi się zwycięzca sobotniego sprintu i ogólnie sobotni wynik będzie uznany za wynik kwalifikacji to jak będzie liczony czas PP? Najszybsze okrążenie ze sprintu?
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez Europejczyk Pt lip 16, 2021 9:18  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

Powinien być liczony chyba ogólny czas wyścigu sprinterskiego... Bo to z pojedynczym okrążeniem nie ma już nic wspólnego.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez rno2 Pt lip 16, 2021 9:32  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

Dlatego w ogóle nie widzi mi się idea wyścigu sprinterskiego - dla mnie PP powinno wynikać z wykręcenia jednego, najszybszego okrążenia...
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez baron Pt lip 16, 2021 19:05  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

No to mamy zwrot akcji. Nie zdziwię się, jak Mercedes po tych poprawkach będzie seryjnie wygrywał wyścigi. Bez błędu Ham byłby szybszy o 0,3 od Verstappena, a to jest przepaść.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Kazik Pt lip 16, 2021 20:47  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

baron napisał(a):No to mamy zwrot akcji. Nie zdziwię się, jak Mercedes po tych poprawkach będzie seryjnie wygrywał wyścigi.

Akurat na Silverstone to zwrot akcji jest możliwy w niedzielę po jutrzejszym sprincie. Tutaj wbrew pozorom może zrobić się "zamieszanie" w kontekście głównego wyścigu. Też jestem ciekaw jak ten eksperyment wpłynie (lub nie) na niedzielę ale z passą ponowną Mercedesa to bym się wybitnie wstrzymał.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez F1V0 So lip 17, 2021 3:57  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

@Europejczyk
Nie zawsze liczyło się pojedyncze okrążenie.

@baron
0,3s to przepaść, ale coś w RB nie zagrało bo ewidentnie gorzej się auto prowadziło w kwalach niż w treningu. W Mercedesie na odwrót.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez baron N lip 18, 2021 17:00  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

Żenada. Gość eliminuje swojego konkurenta o tytuł i jeszcze wygrywa wyścig...
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Diego N lip 18, 2021 17:26  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

baron napisał(a):Żenada. Gość eliminuje swojego konkurenta o tytuł i jeszcze wygrywa wyścig...


To jedno, ale jak się po tym zwycięstwie zachowuje... Wysyła rywala do szpitala, a celebruje z taką pompą i jedyne wspomnienie o Maxie to, że jeździ agresywnie i jakieś bzdury, że był z nim na równi. To jest niewyobrażalne jaki to jest klaun.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez fletcher N lip 18, 2021 17:51  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

Niesamowite szczęście Hamiltona w akcji. Rozwalił Verstappena nie uszkadzając bolidu, dostał klapsa od sędziów, zgarnął pełną pulę punktów za zwycięstwo.
Do tego, sądząc po stanie bolidu Verstappena, silnik i skrzynia do wymiany czyli karne przesunięcie pod koniec sezonu.
Avatar użytkownika
fletcher
 
Dołączył(a): N lip 26, 2009 20:20

Postprzez sneer N lip 18, 2021 18:53  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

FIAmiton i tyle. Jeśli te punkty zdecydują o tytule....
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez baron N lip 18, 2021 19:03  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

Po za tym te kary czasowe to żart. Poza dzisiejszym dniem daleko nie trzeba szukać, że te kary dają małą nauczkę. Na przykład ostatnio w Austrii, 2 krotne wypchnięcie Leclerca poza tor przez Pereza. Efekt? 10 sekund kary dla Meksykanina, który i tak kończy wyścig przed Monakijczykiem. Gdzie się podziały kary przejazdu przez boksy?
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Diego N lip 18, 2021 19:32  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

Kary czasowe są mało dotkliwe, bo nie powodują natychmiastowej utraty pozycji. W sytuacji jak w Austrii przeciwnik może i dostaje karę, ale efekt jest taki, że pozostaje na torze, a ty dalej jedziesz za nim, katujesz opony i tracisz czas jadąc wolniej, niż twoje tempo w wolnym powietrzu. Dzisiaj z kolei okazało się, że 10 sekund kary nie wpłynęło na kolejność na mecie, bo przewinienia dopuścił się kierowca w czołowym samochodzie i na dystansie wyścigu ten czas udało mu się nadrobić. Ciężko to nazwać sprawiedliwością.

W takich przypadkach zawsze wraca też temat, czy kara powinna być za samo przewinienie, czy jednak w jakiś sposób uwzględniać jego konsekwencje. Dzisiaj los obu kierowców zamieszanych w incydent był maksymalnie różny. Ogólnie nie mam jednoznacznego zdania na ten temat, a nie chciałbym też zajmować jakiegoś definitywnego stanowiska na podstawie tylko dzisiejszej sytuacji. Mam jednak potężny niesmak, że wypadek w miejscu toru, gdzie jego konsekwencje są dość łatwe do przewidzenia, a wina jednej ze stron ewidentna, dla winnego kończy się klapsem w pupę i zdobyczą 25 pkt, a dla poszkodowanego kończy się zrujnowanym wyścigiem i wizytą w szpitalu. Wydaje mi się, że jednak jakiś kontekst takiej sytuacji mógłby być brany pod uwagę.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez Kazik N lip 18, 2021 20:40  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

Pomijając całą tę niebyt przyjemną sytuację na linii Max-Lewis to przynajmniej ja nie zakapowałem po co Perez był ściągany po najszybsze okrążenie w sytuacji gdy nie był w stanie zdobyć nawet 1 punkta dla RBR dzięki temu ruchowi. 8-)
Sam wyścig był ok. na pewno ciekawszy niż wczorajszy sprint "eksperymentalny". :źle:
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Diego N lip 18, 2021 20:53  Re: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2021

Kazik napisał(a):Pomijając całą tę niebyt przyjemną sytuację na linii Max-Lewis to przynajmniej ja nie zakapowałem po co Perez był ściągany po najszybsze okrążenie w sytuacji gdy nie był w stanie zdobyć nawet 1 punkta dla RBR dzięki temu ruchowi. 8-)
Sam wyścig był ok. na pewno ciekawszy niż wczorajszy sprint "eksperymentalny". :źle:


Perez nie mógł zdobyć punktu za najszybsze okrążenie, ale spowodował, że tego punktu nie dostał Hamilton.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości