Grand Prix Holandii 2021

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Kazik Cz wrz 02, 2021 18:30  Grand Prix Holandii 2021

Obrazek

Tor "nowy" chociaż historycznie bardzo stary. (pierwszy raz jechano tu w 1952 a ostatni raz w 1985). Wizualnie po modyfikacji ciekawy i oczywiście w Holandii innego faworyta być nie może do zwycięstwa. Jutro po treningach zobaczy się wstępny układ sił, który w zasadzie w tym roku jest niezmienny.
Martwi mnie tylko ten obrazek poniżej pomimo tego, że powtórki scenariusza z Belgii to raczej oczekiwać nie można. Raz wystarczy.

Obrazek

Max w akcji starszym RBR na torze, który już w tamtym roku był w kalendarzu ale ta pandemia...
https://www.youtube.com/watch?v=GGu--_UHY_o&t=1s
Na tym torze trochę "pod kątem" się chodzi i jeździ. :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=i5sjhJ7N_mU
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez rno2 Pt wrz 03, 2021 6:53  Re: Grand Prix Holandii 2021

Wg mnie bardzo przyjemny tor do jeżdżenia (doświadczenia z F1 by Codemasters :D ), natomiast trudny do ścigania się, więc przewiduję procesję, chyba, że deszczowe prognozy pogody na niedzielę się potwierdzą.
Miałem okazję być rok temu przy tym torze - z okolicznych wydm można zobaczyć spory kawałek toru, więc spodziewam się wielu kibiców bez biletów :)
Lokalizacja toru jest super - blisko morza, wokół pagórki, pola kempingowe, spacerkiem można dojść z klimatycznego miasteczka Zandvoort...
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez baron Pt wrz 03, 2021 12:44  Re: Grand Prix Holandii 2021

Ten ostatni zakręt trochę Indianapolis przypomina.

Swoją drogą Hamilton w ten weekend ma szanse na wygranie swojego setnego wyścigu. W Holandii to będzie jak podwójne zwycięstwo.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Kazik So wrz 04, 2021 16:04  Re: Grand Prix Holandii 2021

Zandvoort w/g mnie nieprzewidywalne na jutro po kwalifikacjach. :)
Zaczęło się od niespodziewanego newsa, że Robert pojedzie jutro (i dzisiaj) za Kimiego i w sumie to nie wiadomo jeszcze czy Monza nie wchodzi w rachubę. Samą jazdę w FP3 i qualu można chyba ocenić dobrze bo czego się można spodziewać od kierowcy, który jest rezerwowym ale partner z zespołu Alfa zaskoczył dla odmiany. Antonio zaliczył swoje najlepsze kwalifikacje, w których trochę się działo.
Brawa dla Ferrari za poskładanie Carlosa po FP3- nikt nie wie dlaczego wyleciał z toru.
Rozbite Williamsy, które od przerwy wakacyjnej wyglądają na wybitnie zdolne do zdobywania punktów.
Perez i Vettel pojadą nie z tego miejsca , na które zasługiwali. Tak tylko czekam jeszcze na prognozę pogody na jutro...to nowe Zandvoort ciekawie się zapowiada. :dobrze:
Jeżeli Max jutro wygra to będzie znowu liderem mistrzostw ale ja nie jestem taki pewien czy wygra na swoim torze... :wink:

Edit: Jednak wygrał. :brawo:
Taka ciekawostka statystyczna- Alpha Tauri jest jedynym zespołem zdobywającym punkty w każdym wyścigu od początku tego sezonu. 8-)
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez psz Pn wrz 06, 2021 13:41  Re: Grand Prix Holandii 2021

Grand Prix nie było porywające i widać to po liczbie wpisów w tym wątku. :wink: Poza walką o tytuł (gdzie doszło do zmiany w fotelu lidera) spore znaczenie miała też niezła forma Ferrari przy dosyć słabej McLarena. Brytyjski zespół ogólnie nie najlepiej sobie radzi, gdy dostępny jest najtwardszy zestaw mieszanek opon, a tor nie ma zbyt wielu długich prostych.

Cieszy na pewno przyzwoita jazda Kubicy. Fajnie, że mógł się jeszcze pokazać w czymś innym, niż tragicznym Williamsie z 2019 roku.

W Haasie idzie walka na noże między kierowcami i mam wrażenie, że tatuś Mazepina ma za dużo do powiedzenia w zespole, na czym cierpi Mick Schumacher.
Avatar użytkownika
psz
 
Dołączył(a): Wt cze 06, 2017 20:19

Postprzez sneer Pn wrz 06, 2021 14:08  Re: Grand Prix Holandii 2021

Mercedes rządzi w obecnej F1 i robi co chce. Zapewnił Bottasowi emeryturę w zespole związanym z Ferrari. Ogólnie to jest oczywiście dramat (praktycznie oznacza to monopol), ale cóż, taka jest obecna F1. Ciekaw jestem czy Antonio również wyleci, no i oczywiście kto za Georga. Jedno jest pewne: będzie wesoło w przyszłym roku kiedy Hamilton przestanie mieć pomagiera.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez psz Pn wrz 06, 2021 14:58  Re: Grand Prix Holandii 2021

Już napisałem w innym wątku, że angaż Bottasa w Alfie jest dziwny. Kto wie, może stoją za tym jakieś przetasowania, jeśli idzie o to, kto komu dostarcza silniki...

A co do wyścigu, to powiem szczerze, iż myślałem, że skoro McLaren trzymał rekordowo długo na pośrednich oponach Norrisa, to na koniec da mu miękkie. A tu zachowawczo dali twarde. Tymczasem chwilę później na miękkie zmienił Perez i bardzo mu się to opłaciło.
Avatar użytkownika
psz
 
Dołączył(a): Wt cze 06, 2017 20:19


Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości