Grand Prix Rosji 2021

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Kazik Cz wrz 23, 2021 18:24  Grand Prix Rosji 2021

Obrazek

Rosja w niedzielę po krótkiej przerwie. Trochę mnie martwi ta prognoza pogody bo jest uraz po Spa ale może wszystko normalnie pójdzie.

Obrazek

Z tych rzeczy przed wyścigiem na ten moment wiadomo, że Max 3 oczka w plecy na starcie za "bezpardonowy atak" na Lewisa w Italii i Charles z końca stawki za wymianę silnika na czwarty "wzmocniony" (się okaże jak bardzo).
Niby Mercedesy faworytem ale w tym roku nic nie jest aż tak pewne. A może Mc Laren znowu np.? :wink:
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez sneer Pt wrz 24, 2021 9:31  Re: Grand Prix Rosji 2021

Jak będzie deszcz, to niestety znowu będzie "zbyt niebezpiecznie" dla "najlepszych kierowców na świecie". Przy czym znowu juniorzy bezproblemowo pojadą.
Co do faworytów, kto wie? McLaren byłby piękny. Ale obawiam się, że nic z tego nie będzie.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez wogx Pt wrz 24, 2021 12:28  Re: Grand Prix Rosji 2021

W sobotę nie pojeżdżą, Q i wyścig w niedzielę
Avatar użytkownika
wogx
 
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 19:49

Postprzez Kazik Pt wrz 24, 2021 18:08  Re: Grand Prix Rosji 2021

Jeżeli Max też z tyłu podobnie jak Leclerc to tym bardziej ciekawie bo nie wiem jaka jest zdolność przebijania się na tym torze w wykonaniu Maxa a wyścigów do końca sezonu jeszcze co prawda jest kilka ale nie tak sporo. Walka o tytuł do końca będzie? Na niedzielę prawdopodobnie ma być sucho (bez względu na to kiedy kwalifikacje) więc Lewis jest tutaj zdecydowanie górą mając u boku Valtteriego, który akurat na tym torze jest od niego jakby szybszy ale "pracuje" dla zespołu więc...pomoże. W założeniu te 5 pkt. przewagi aktualne ma zniknąć po wyścigu.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez RdQ_ So wrz 25, 2021 8:39  Re: Grand Prix Rosji 2021

sneer napisał(a):Przy czym znowu juniorzy bezproblemowo pojadą.

No i Twoja teoria kolejny raz legła w gruzach bo jak na razie Formula 2 jest co chwile przesuwana przez deszcz.
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Postprzez sneer So wrz 25, 2021 10:31  Re: Grand Prix Rosji 2021

RdQ_ napisał(a):
sneer napisał(a):Przy czym znowu juniorzy bezproblemowo pojadą.

No i Twoja teoria kolejny raz legła w gruzach bo jak na razie Formula 2 jest co chwile przesuwana przez deszcz.


A wymień te poprzednie razy.
Tym niemniej skoro odwołują wszystko, to znaczy, że naprawdę nie da się jeździć. Ale powinni to zrobić uczciwie, a nie jak na Spa. Zobaczymy co się będzie jutro działo.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez baron So wrz 25, 2021 14:10  Re: Grand Prix Rosji 2021

Wow gratulacje dla pierwszej trójki za efektywne wykorzystanie slicków w tych warunkach.

Hamilton starzeje się coraz bardziej chłop. Wczoraj staranował gościa od podnośnika, a dzisiaj nie poradził sobie z wjazdem do pitlane. Końcowy spin to tylko wisienka na torcie. Zapewne i tak wygra, ale niesmak pozostaje.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Kazik So wrz 25, 2021 15:05  Re: Grand Prix Rosji 2021

Dobrze, że kwalifikacje odbyły się dzisiaj bo w tych przejściowych warunkach spowodowały dość "niesamowity" układ na starcie do jutrzejszego wyścigu, który ma być już na suchym torze przecież. Jest nieźle, Mc Laren z Ferrari z pierwszego rzędu a Williams z Mercedesem z drugiego. 8-) Lewis faktycznie jakiś zdekoncentrowany w Rosji a nie powinien bo Maxa będzie miał daleko za sobą. Zapowiada się ciekawie na jutro.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez xdomino996 So wrz 25, 2021 21:50  Re: Grand Prix Rosji 2021

Czołową trójka fantastyczna :) to takie top3 nic nie robiłem :D
Długo nie pisałem na forum, ale dzisiejszy występ jednego kierowcy mnie zmotywował do opisania swoich uczuć.
Zacznę od tego, że jestem kibicem Hamiltona i trzymam kciuki w ostatecznym wyniku sezonu, że ale dziejszy jego występ był dla mnie jak jakiś żart. Widac że presja go zżera, w poprzednich sezonach gość jechał jak maszyna, a w tym popełnia dużo błędów co weekend by się coś znalazło. Na Monzy znowu dał ciała na starcie. No tak to się tytulow nie wygrywa. Obiektywnie jednak to na obecną chwilę chwilę to Max bardziej zasługuje na tytuł, bo popełnia dużo mniej błędów i wykorzystuje każda okazje.
No ale mam nadzieję że 2022 przyniesie dużo zmian i dziejsze top3 będzie częściej widoczne.
Norris, Leclerc, Sainz, Russell nawet chętnie bym zobaczył Vettela walczacego na czele. Przydalyby się przetasowania bo te chłopaki zasluguja na sukcesy. Są szybcy i nie są aroganccy bardzo dobrze i czysto walczą na torze. Liczę na nich, a Lewis... Przydałby się chyba 8 tytuł i odpoczynek dużo już osiągnął, a rok 2021 pokazuje, że forma słabnie :/
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez baron N wrz 26, 2021 9:43  Re: Grand Prix Rosji 2021

Bottas 10 miejsc w plecy za ponowną wymianę jednostki napędowej.

Mercedes chwyta się czego może, by blokować Verstappena. A myślałem, że wymiana skrzyni biegów Massie w USA w 2012 to był szczyt Team Orders.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Kazik N wrz 26, 2021 15:09  Re: Grand Prix Rosji 2021

No i trochę się wydarzyło...Końcówka za sprawą pogody namieszała nieźle. W sumie to szacun dzisiaj dla jednego i drugiego lidera mistrzostw a.d. 2021. Ta dojrzałość w walce o tytuł jest widoczna. Lando dobry dzieciak, który będzie jeszcze wygrywał wyścigi i to wkrótce pobiera lekcję uczenia się pokory po prostu. Mógł wygrać. Po takiej końcówce wyścigu jak zawsze są szczęściarze i przegrani ale dzięki temu sam sezon 2021 jest wybitnie ciekawy jak dla mnie.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez baron N wrz 26, 2021 15:26  Re: Grand Prix Rosji 2021

Jak dotąd najlepsze GP Rosji.

Norris na własne życzenie przegrał wyścig. Jego pewność siebie go zgubiła. Z drugiej strony szokujący dla mnie jest fakt, że na slikach praktycznie nie da się skręcać przy mokrej nawierzchni. Z kamery pokładowej Leclerca wyglądało to strasznie.

Największym wygranym loterii oprócz Hamiltona jest Verstappen i Bottas. Ten pierwszy miał kompletnie nietrafioną strategię, a drugi jechał cały wyścig beznadziejnie. Max chyba najszybciej uporał się właśnie z Finem.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Kazik N wrz 26, 2021 16:27  Re: Grand Prix Rosji 2021

No i warto też wspomnieć o wyścigu ostatniego na podium Carlosa (lidera wyścigu przez pewien czas).Trzeba go doliczyć do grona tych "szczęściarzy" dzisiaj bo ten wynik z kwalifikacji mógłby niewiele pomóc ale...udało się. Też mogło być z nim różnie gdy spadł jednak deszcz :dobrze:
Lando jest rozpatrywany za ten ostatni zjazd? Mam nadzieję, że zostanie na tym 7-mym miejscu.
Został.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez exxxile Pn wrz 27, 2021 10:16  Re: Grand Prix Rosji 2021

Kazik napisał(a):No i trochę się wydarzyło...Końcówka za sprawą pogody namieszała nieźle. W sumie to szacun dzisiaj dla jednego i drugiego lidera mistrzostw a.d. 2021. Ta dojrzałość w walce o tytuł jest widoczna. Lando dobry dzieciak, który będzie jeszcze wygrywał wyścigi i to wkrótce pobiera lekcję uczenia się pokory po prostu. Mógł wygrać. Po takiej końcówce wyścigu jak zawsze są szczęściarze i przegrani ale dzięki temu sam sezon 2021 jest wybitnie ciekawy jak dla mnie.


Nie rozumiem co masz na myśli z "lekcją pokory" dla Norrisa. Prognozy pogody nie były jasne, równie dobrze mogło za chwilę przestać padać. Jechał pierwszy, Hamilton mocno nacierał szybszym samochodem, nie wiedział co zrobią goście z tyłu - i to jest najgorsze możliwe położenie w takiej sytuacji. Popełnił ten sam błąd, który o wiele bardziej doświadczony Lewis popełnił na Węgrzech, bo nie wiedział co zrobią rywale z tyłu, mający mniej do stracenia. A i wczoraj Mercedes musiał mocno naciskać Lewisa, żeby ten jednak zdecydował się zjechać po przejściówki.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Kazik Pn wrz 27, 2021 11:53  Re: Grand Prix Rosji 2021

exxxile napisał(a):
Nie rozumiem co masz na myśli z "lekcją pokory" dla Norrisa. Prognozy pogody nie były jasne, równie dobrze mogło za chwilę przestać padać. Jechał pierwszy, Hamilton mocno nacierał szybszym samochodem, nie wiedział co zrobią goście z tyłu - i to jest najgorsze możliwe położenie w takiej sytuacji. Popełnił ten sam błąd, który o wiele bardziej doświadczony Lewis popełnił na Węgrzech, bo nie wiedział co zrobią rywale z tyłu, mający mniej do stracenia. A i wczoraj Mercedes musiał mocno naciskać Lewisa, żeby ten jednak zdecydował się zjechać po przejściówki.

No wlaśnie to miałem na myśli, że Lewis usłuchał jednak sugestii zespołu a Max to chyba nawet sam zdecydował się na zjazd. Lando stanowczo i nawet niezbyt grzecznie (shut up slyszalem) robił swoje i w sumie to mial szczęście, że dowiózł te 6 pkt. Może i niezbyt trafnie nazwałem to lekcją pokory ale na pewno była to lekcja nabierania doświadczenia w sytuacji kiedy faktycznie zwycięstwo było tak blisko a inżynier coś jednak sugeruje. Owszem zgoda z tym, że było mu trudniej z decyzją bo jechał pierwszy.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości