Prezentacje bolidów na sezon 2022

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez rno2 Pt lut 04, 2022 9:28  Prezentacje bolidów na sezon 2022

Wchodzimy w zupełnie nową erę bolidów, kształt bolidów będzie diametralnie inny od tego, co widzieliśmy dotychczas.

Aktualne zestawienie prezentacji:
Obrazek
Dodatkowo już dzisiaj o godz. 12:00 polskiego czasu Haas zaprezentuje tegoroczne malowanie bolidów.

Zapewne po pierwszych prezentacjach będzie wiele krytyki, ale do nowego wyglądu bolidów w końcu się przyzwyczaimy, tak jak się przyzwyczajaliśmy do różnych kształtów nosa i tak jak się przyzwyczailiśmy do halo :)
Z zaprezentowanej przez FIA koncepcji nie podobają mi się 2 rzeczy: osłony na kołach oraz ,,płaty" nad przednimi kołami.

Natomiast jestem ciekaw:
- Jak szybkie będą te bolidy? Na początku mówiono o spadku tempa o kilka sekund, natomiast niedawno opinie były takie, że czasy będą bardzo zbliżone.
- Jak różnorodne będą bolidy poszczególnych zespołów? Tu zdania osób zainteresowanych są podzielone. Mam nadzieję, że nowy regulamin techniczny daje trochę kreatywności dla projektantów, bo serie z jednakowymi bolidami już mamy.
- Na ile te brzydkie ,,płaty" nad przednimi oponami wpłyną na wydłużenie pitstopów? Mechanicy będą musieli uważać, żeby nie uszkodzić tych elementów przy zmianie kół.

Docelowo miałem być w Barcelonie na ostatnim dniu testów, mam nawet bilety na samolot, niestety ktoś podjął głupią decyzję o zamknięciu testów dla publiczności...
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez wogx Pt lut 04, 2022 15:26  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

Haas VF-22

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I małe porównanie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
wogx
 
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 19:49

Postprzez manieq Śr lut 09, 2022 12:48  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

O której RB? Nigdzie nie widzę info.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez exxxile Śr lut 09, 2022 12:49  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

Live na YT od 16:45
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez baron Śr lut 09, 2022 16:58  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

Tylko prezentacja malowania...

Obrazek
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Kazik Śr lut 09, 2022 18:35  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

Minimalnie zmodyfikowany FOM show car. Barwy w dotychczasowej konwencji RBR oczywiście są przyzwoite i nawet takie...eleganckie, podobające się, szlachetne. Zastanawiam się czy wszyscy w tym roku na "prezentacjach" nie pokażą swojego bolidu skoro nawet w Barcelonie na testach jest zakaz oglądania. W Bahrajnie dopiero?
Jeszcze jutro Aston Martin i potem dzień później na Mc Larena popatrzymy dla upewnienia, że na te nowe auta na razie...nie popatrzymy chyba.

EDIT: obiecują jednak, że dzisiejszy AMR 22 będzie pierwszym prawdziwym.
https://www.autosport.com/f1/news/aston ... t/8045955/
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez manieq Cz lut 10, 2022 16:06  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

Obrazek

Szok i niedowierzanie, Aston pokazał rzeczywiście nowy bolid! Bardzo ładny, szkoda jedynie tego, żę bolidy są tak wielkie i ciężkie. Intrygujące wloty powietrza i sharkfin. Co ciekawe całkiem duże wloty do chłodzenia hamulców. Zapewne nie są one przeznaczone do tego bolidu.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez baron Cz lut 10, 2022 17:01  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

Nos wygląda znakomicie. Miałem obawy, że ten element będzie wyglądał okropnie(posiłkując się modelem FOM zaprezentowanym na Silverstone), a tu proszę. Już druga ekipa poszła w stronę wąskiego nosa kończącego się jeszcze przed krawędzią przedniego skrzydła.

W końcu, po 13 latach dziwadeł jakie wychodziły(deski do prasowania, schodki czy dzidy).

Malowanie przyjemne bez tego okropnego różowego paska(seledynowy wygląda znacznie lepiej). Trzeba przyznać, że niezły z niego grubas. I te "wiszące" sidepody...
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez rno2 Pt lut 11, 2022 7:40  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

Jak dla mnie wygląda super! Za kilka miesięcy, jak już przyzwyczaimy oczy, to będziemy się dziwić jakie te bolidy poprzedniej generacji były kanciaste.
Teraz system halo wydaje mi się lepiej wkomponowany w całość, bo w poprzedniej generacji wyglądał jak ,,doklejony".
Jedyne co mi się nie podoba, to te osłony felg - dostaliśmy w końcu niskoprofilowane 18" i zamiast móc się zachwycać widokiem rozgrzanych tarcz hamulcowych, dostaliśmy osłony rodem z jakiejś niszowej gry komputerowej...

Dzisiaj o 20 naszego czasu zobaczymy McLarena - ciekawe czy dostaniemy makietę z nowym malowaniem render, czy tak jak w przypadku AM nowy bolid :)
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez rno2 Pt lut 11, 2022 13:15  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

AMR22 w akcji
Obrazek
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez Europejczyk Pt lut 11, 2022 14:00  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

Aston mega kozacki na zdjęciu z toru, dużo lepiej prezentuje się niż na prezentacji 8-)
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez baron Pt lut 11, 2022 14:14  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

czy tak jak w przypadku AM nowy bolid


Myślę, że to, co widzieliśmy na prezentacji i tak się sporo zmieni.

Ale fakt, nowy AM wygląda znakomicie. Niestety, optymizmu na ten moment nie ma w ekipie, bowiem nie są zbyt zadowoleni z tego co udało im się stworzyć. Chodzą pogłoski, że pracują nad samochodem B, który zostanie wprowadzony dopiero w połowie sezonu.

I niestety coraz bardziej uświadamiam sobie, że na czele stawki wiele się nie zmieni. Mclaren również nie spodziewa się nadzwyczaj dobrego sezonu(dalsza budowa tunelu). Będzie im sporo brakować do Mercedesa i Red Bulla. Jednocześnie można łatwo wywnioskować z tych słów, że te 2 ekipy nadal będą poza zasięgiem reszty stawki.

A szkoda, bo nadal tęsknie za czasami takimi jak 2008 rok, kiedy Ferrari, Mclaren i Renault były czołowymi ekipami, a Red Bull i Mercedes(znaczy się Honda) turlały się w środku stawki.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez exxxile Pt lut 11, 2022 14:17  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

rno2 napisał(a):Jak dla mnie wygląda super! Za kilka miesięcy, jak już przyzwyczaimy oczy, to będziemy się dziwić jakie te bolidy poprzedniej generacji były kanciaste.


Ja to cały czas powtarzam. Nawet bez przyzwyczajenia, stare bolidy wyglądały jak wielki prostokąt podłogi z dużą ilością niedoskalowanych elementów do tej podłogi doczepionych. Nowe konstrukcje (oceniając po Astonie przynajmniej i makietach F1) wyglądają przede wszystkim o wiele bardziej spójnie i proporcjonalnie. Przysłużyła się temu zmiana kształtu podłogi czy przesunięcie bocznych sekcji do przodu. Do tego brak udziwnień typu schodki na nosie, płetwy rekina wielkości deski do prasowania; zamiast tego klasyczny nos z przodu i futurystyczne skrzydło z tyłu. Naprawdę ładnie się to prezentuje. Mogłyby być mniejsze i lżejsze, ale w tym samym rozmiarze, który znamy, udało się zaprojektować znacznie pełniej wyglądające auto wyścigowe.

W przypadku AMR22 interesujące jest niezbyt skrzętne upakowanie tyłu bolidu, które było charakterystyczne dla konstrukcji w ostatnich latach, ale i jest widoczne w podobnej formie na makietach F1, Haasa czy RBR. Chciałbym zobaczyć inny faktyczny bolid, aby porównać go w tej sekcji. Ale być może także stąd pewna rezerwa w ocenie własnych szans na 2022.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez fordern Pt lut 11, 2022 16:43  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

Może nie najwyższa jakość, ale widać jak upakowany jest Haas, a jak szeroki jest Aston.

Problemy z chłodzeniem? :wink:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez exxxile Pt lut 11, 2022 19:40  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2022

No tak, to znamy, ale jednak porównywanie faktycznego bolidu jeżdżącego po torze do makiety Haasa, która raczej asfaltu nie powącha, nie daje nam pełnego obrazu.

Z drugiej strony, AMR22 ma mocno podcięte sidepody. W tamtym roku podobnie kombinowali inżynierowie Alpine, tzn. postanowili zmniejszyć sidepody kosztem osobliwie napęczniałej sekcji za górnym wlotem powietrza. Może to też rodzaj kompromisu w upakowaniu elementów chłodzenia? Zwłaszcza jak weźmiemy pod uwagę dodatkowe żebra.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Następna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron