GP Bahrajnu 2022

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez psz Pn mar 21, 2022 12:43  Re: GP Bahrajnu 2022

Nie napisałem, że nikt nie może pokonać Ferrari. Po prostu jeśli po latach posuchy nie wykorzystają okazji, jaka im się nadarza, to będą frajerami.
Avatar użytkownika
psz
 
Dołączył(a): Wt cze 06, 2017 20:19

Postprzez baron Pn mar 21, 2022 13:02  Re: GP Bahrajnu 2022

rno2 napisał(a):Wczorajszy wyścig był dla mnie nieco dziwny. Bolidy, chociaż ładne, wydają się strasznie powolne.


Dla kontrastu obejrzałem sobie GP Australii 2012. Dotąd nie mogę uwierzyć, że to były wolniejsze konstrukcje od dzisiejszych.

Mimo wszystko jestem trochę zawiedziony tymi zmianami. I głównie chodzi mi o to, że skład w czołówce nadal się nie zmienił. Liczyłem, że Alpine i Mclaren włączą się do walki chociaż o podium...
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Wywi Pn mar 21, 2022 14:04  Re: GP Bahrajnu 2022

Czy obecne bolidy są wolne?

Rok 2014
PP Rosberg - 1:33,185

Rok 2021
PP Verstappen - 1:28,997
Przez 7 sezonów bolidy przyspieszyły o 4,2 sekundy na okrążeniu

Rok 2022
PP Leclerc - 1:30,558

Czyli o 1,6 seukndy wolniej niż rok temu PP, a o 2,7 sekundy szybciej niż PP z 2014 zaraz po rewolucji technicznej. Dodajmy jeszcze fakt, że nowe opony są wolniejsze o ok. 1 seukndę, to nie wygląda to naprawdę źle.

Ok, weźmy jeszcze pod uwagę rok 2020
Rok 2020
PP Hamilton - 1:27,264

To daje 3,3 sekundy straty do poprzednich bolidów. A to daje, że przez 6 stabilnych technicznie sezonów bolidy przyspieszyły o prawie 6 sekund! Ok, duża część to zasługa silnikowa, ale na pewno nie cała.
Wywi
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 8:22

Postprzez psz Pn mar 21, 2022 14:10  Re: GP Bahrajnu 2022

Obecne bolidy są wolne przede wszystkim z wyglądu :-D
Avatar użytkownika
psz
 
Dołączył(a): Wt cze 06, 2017 20:19

Postprzez rno2 Pn mar 21, 2022 14:47  Re: GP Bahrajnu 2022

Wywi napisał(a):Czy obecne bolidy są wolne?

Ja tylko napisałem, że wyglądają na wolne :) Przy tym płynnym obrazie wysokiej jakości zupełnie nie ma tego poczucia prędkości, dodatkowo wydaje mi się, że wróciło obchodzenie się z oponami jak z jajkami...
Na potwierdzenie mamy wypowiedź Magnussena, który myślał, że będzie bardziej zmęczony po wyścigu :)
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez SirKamil Wt mar 22, 2022 10:33  Re: GP Bahrajnu 2022

rno2 napisał(a):Wczorajszy wyścig był dla mnie nieco dziwny. Bolidy, chociaż ładne, wydają się strasznie powolne.
Nie podoba mi się taka degradacja opon - 3 pit stopy to za dużo, zrobiły się z tego szachy. Oby to był tylko przypadek Bahrajnu, a nie reguła na cały sezon.


Mi też nie, ale chyba będziemy musieli się do tego przyzwyczaić.
Obrazek

Tych kilogramów nie da się oszukać. Doszliśmy do momentu, gdy pewnie wielu użytkowników forum- a przynajmniej tych bardziej grzybowych (jak np. ja)- mogłoby powiedzieć, że mieli i używali na co dzień samochody, które były lżejsze niż prototyp F1 a.d. 2022 na starcie wyścigu.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez psz Wt mar 22, 2022 13:26  Re: GP Bahrajnu 2022

Zgadza się, moje pierwsze auto było lżejsze niż obecne bolidy.
Avatar użytkownika
psz
 
Dołączył(a): Wt cze 06, 2017 20:19

Postprzez cwiek Wt mar 22, 2022 13:51  Re: GP Bahrajnu 2022

psz napisał(a):Nie napisałem, że nikt nie może pokonać Ferrari. Po prostu jeśli po latach posuchy nie wykorzystają okazji, jaka im się nadarza, to będą frajerami.


W dalszym ciągu opierasz się tylko i wyłącznie na tym, że w Bahrajnie byli bardzo szybcy. A z tym może być różnie, o czym pisali już niektórzy.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez exxxile Śr mar 23, 2022 9:27  Re: GP Bahrajnu 2022

sneer napisał(a):
Kazik napisał(a):Jeżeli mały-Szu jest minusem to tak sobie posłuchałem co ma do powiedzenia np. Dany Ricciardo po qualu. No nie za wiele..mały Szu jedzie akurat jutro Haasem z najlepszej pozycji w karierze (12) a Dany z takiej niezbyt dobrej (18) Mc Larenem.


Daniel jest po przejściach. A Mick po prostu jest cienki, przychodzi facet, który nie jeździł w F1 ponad rok, nie brał udziału w testach i zjada go na śniadanie. Coś jak Hulk, który również asem nie jest, Strolla. I Mały Szu i Stroll są w F1 tylko dzięki ojcom.


Mały Szu ma dużo do przemyślenia, to prawda. Ale ja nie skreślałbym go zupełnie. 2021 to był debiutancki sezon; dla Haasa przejściowy, więc bolid nie był konkurencyjny - jeździli, aby przetrwać. W drugim samochodzie miał Mazepina, który przez większość sezonu sobie nie radził, popełniał błędy. Tym sposobem Mick mógł dość spokojnie sobie po prostu dowozić auto do mety, i tak właściwie widzę tamten rok w całości.

Teraz pojawił się w zespole Pan Kierowca i od razu pokazał, że nie byle jaki z niego odnośnik formy. Różnica między nimi jest spora, ale będę z ogromnym zainteresowaniem - którego wcale nie planowałem - obserwował jak zareaguje "Mały Szu" :) Bo że nie jest talentem na miarę ojca, to ja nie mam oczywiście wątpliwości. Ale wydaje się zaskakująco ułożonym, pokornym, pracowitym gościem, i fajnie, gdyby to przyniosło owoce. Dla takich ludzi też może się znaleźć miejsce wysoko. Oczywiście także zupełnie się to nie musi wydarzyć ;)
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez psz Śr mar 23, 2022 10:37  Re: GP Bahrajnu 2022

cwiek napisał(a):W dalszym ciągu opierasz się tylko i wyłącznie na tym, że w Bahrajnie byli bardzo szybcy. A z tym może być różnie, o czym pisali już niektórzy.


Opieram się na tym, że skoro przystępują do sezonu z konkurencyjnym bolidem, to mają świetną szansę na przełamanie długiej serii lat bez żadnego tytułu. I jeśli tego nie wykorzystają, to będą jednak trochę frajerami. Taka jest moja opinia po prostu.
Avatar użytkownika
psz
 
Dołączył(a): Wt cze 06, 2017 20:19

Postprzez RY2N Śr mar 23, 2022 12:18  Re: GP Bahrajnu 2022

SirKamil napisał(a):(...)Tych kilogramów nie da się oszukać. Doszliśmy do momentu, gdy pewnie wielu użytkowników forum- a przynajmniej tych bardziej grzybowych (jak np. ja)- mogłoby powiedzieć, że mieli i używali na co dzień samochody, które były lżejsze niż prototyp F1 a.d. 2022 na starcie wyścigu.

Ha ha! Mój pierwszy samochód miał identyczny układ jak bolid F1 (silnik z tyłu i napęd na tył) a ważył mniej więcej tyle co bolidy F1 w latach 2008-2009.
RY2N
 
Dołączył(a): Pn maja 30, 2011 8:57

Postprzez exxxile Śr mar 23, 2022 13:01  Re: GP Bahrajnu 2022

RY2N napisał(a):
SirKamil napisał(a):(...)Tych kilogramów nie da się oszukać. Doszliśmy do momentu, gdy pewnie wielu użytkowników forum- a przynajmniej tych bardziej grzybowych (jak np. ja)- mogłoby powiedzieć, że mieli i używali na co dzień samochody, które były lżejsze niż prototyp F1 a.d. 2022 na starcie wyścigu.

Ha ha! Mój pierwszy samochód miał identyczny układ jak bolid F1 (silnik z tyłu i napęd na tył) a ważył mniej więcej tyle co bolidy F1 w latach 2008-2009.


Malar jak nic :)
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Wywi Śr mar 23, 2022 13:21  Re: GP Bahrajnu 2022

cwiek napisał(a):
psz napisał(a):Nie napisałem, że nikt nie może pokonać Ferrari. Po prostu jeśli po latach posuchy nie wykorzystają okazji, jaka im się nadarza, to będą frajerami.


W dalszym ciągu opierasz się tylko i wyłącznie na tym, że w Bahrajnie byli bardzo szybcy. A z tym może być różnie, o czym pisali już niektórzy.

Dokładnie. W 2009 w Australii Kubica jechał po podium / zwycięstwo. Jaką konstrukcją był F1.09 wszyscy wiemy...
Wywi
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 8:22

Postprzez cwiek Śr mar 23, 2022 13:22  Re: GP Bahrajnu 2022

psz napisał(a):
cwiek napisał(a):W dalszym ciągu opierasz się tylko i wyłącznie na tym, że w Bahrajnie byli bardzo szybcy. A z tym może być różnie, o czym pisali już niektórzy.


Opieram się na tym, że skoro przystępują do sezonu z konkurencyjnym bolidem, to mają świetną szansę na przełamanie długiej serii lat bez żadnego tytułu. I jeśli tego nie wykorzystają, to będą jednak trochę frajerami. Taka jest moja opinia po prostu.


Frajerami będą jeśli samochód będzie bardzo szybki a tytuł przegrają awariami czy głupimi błędami.

Rozwój bolidu to zupełnie co innego. Tym bardziej w takim sezonie, pierwszym po zmianach.
Pamiętam 2009 rok, gdzie Brawn z biegiem sezonu jeździł coraz wolniej, Red Bull przez cały sezon był bardzo mocny, Ferrari i McL zaczęli z samochodami z końca stawki a na koniec sezonu byli już w czołówce.

Pożyjemy, zobaczymy.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez mr_bean2000 Śr mar 30, 2022 19:22  Re: GP Bahrajnu 2022

psz napisał(a):Obecne bolidy są wolne przede wszystkim z wyglądu :-D

Są wielkie i ciężkie przez co wydają się powolne.
Idol rajdów formuły pierwszej.
Avatar użytkownika
mr_bean2000
 
Dołączył(a): Śr lip 16, 2014 22:22

Poprzednia strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości