Plotki transferowe 2024

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez Europejczyk N lip 09, 2023 11:56  Plotki transferowe 2024

Witajcie,


Pomyślałem, że taki temat może się przyda :) Fajnie będzie trochę poplotkować nad zmianami w składach zespołów na 2024 rok. Jakie zmiany przewidujecie w zespołach na przyszły sezon ?
Moim zdaniem z Williamsa wyleci Sargeant i w jego miejsce pojawi się Schumacher, ale to takie moje zgadywanki... i małe marzenia :)
Osobiście nie jestem też pewien, czy Zhou utrzyma się w Alfie no i de Vries... Szczerze liczyłem, że z czasem będzie się rozkręcał, ponieważ zasługiwał na szansę w F1, ale wszystko na to wskazuje, że nie dotrwa nawet do końca sezonu. '
No i z takich najświeższych plotek - Albon w Ferrari. Osobiście jestem na nie. Dostał szansę w RBR i szału nie było... No i osobiście nie trawię gościa. Spotkałem go kilka razy i o ile na początku swej kariery w F1 był miłym gościem, tak teraz zrobiła się gwiazdeczka :) Gdybym mógł wybierać to bym wybrał (oprócz RK :rotfl: ) - Za wszelką cenę sprowadził bym Norrisa, albo dałbym szansę jednak Gaslyemu. Wiem, że też miał swoją szansę w RBR, ale od tamtej pory myśle, że psychicznie dużo lepiej się już ustawił i dałby sobie radę.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Kazik Śr lip 12, 2023 18:06  Re: Plotki transferowe 2024

Czyli temat to tak jakby standardowy- sezon ogórkowy 2024.
No zbyt wielu zmian tu oczekiwać nie można bo faktycznie większość kierowców ma już kontrakty.
Z de Vriesem przyśpieszenie nastąpiło i ciekawe co z Danielem w tej sytuacji na 2024.
Dodatkowo to Alpha Tauri też ma się jakoś inaczej nazywać...
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez manieq Śr lip 12, 2023 19:57  Re: Plotki transferowe 2024

Moim zdaniem słaba postawa Pereza przyspieszyła decyzję o pozbyciu się Nycka. RB nie może sobie pozwolić na taką rozrzutność punktów w sezonie 2024, bo wiele rzeczy wskazuje że może to być dla nich dużo cięższa kampania. Stałość przepisów powoduje, że inni zbliżają się do nich tempem i wyglądem konstrukcji. Kara -10% czasu w tunelu też tutaj nie zmienia sytuacji na lepszą.
Dlatego musieli zrobić miejsce dla Rica by wiedzieć jeszcze przed jesienią czy nadal się nadaje. Jeśli Perez się nie ogarnie w najbliższym czasie to trzeba go będzie kimś zastąpić, najlepiej PRowo, cenowo i wynikowo byłoby zrobić to Riciem.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez exxxile Cz lip 13, 2023 14:54  Re: Plotki transferowe 2024

Europejczyk napisał(a):Osobiście nie jestem też pewien, czy Zhou utrzyma się w Alfie no i de Vries... Szczerze liczyłem, że z czasem będzie się rozkręcał, ponieważ zasługiwał na szansę w F1, ale wszystko na to wskazuje, że nie dotrwa nawet do końca sezonu. '
No i z takich najświeższych plotek - Albon w Ferrari. Osobiście jestem na nie. Dostał szansę w RBR i szału nie było... No i osobiście nie trawię gościa. Spotkałem go kilka razy i o ile na początku swej kariery w F1 był miłym gościem, tak teraz zrobiła się gwiazdeczka :) Gdybym mógł wybierać to bym wybrał (oprócz RK :rotfl: ) - Za wszelką cenę sprowadził bym Norrisa, albo dałbym szansę jednak Gaslyemu. Wiem, że też miał swoją szansę w RBR, ale od tamtej pory myśle, że psychicznie dużo lepiej się już ustawił i dałby sobie radę.


Alfa / Audi mocno klei wątki. Wszyscy raczej się zgodzimy, że Zhou nie jest totalnym ogórem, ale też nie odnotował póki co wybitnych występów. Samochód nie jest zbyt dobry, ale imo to i Bottas lepiej wygląda niż jeździ, wcale kolegi z zespołu jakoś tam nie dominuje i pytanie, czy jest sens w niego inwestować, skoro i tak stajnię czekają spore zmian? Ja bym się nie zdziwił, gdyby zdecydowano się tam podziękować obu kierowcom i już teraz złowić potencjalnego lidera (plotki od dłuższego czasu mówią o Sainzu) oraz młodego partnera (Pourchaire?).

Kolejna kwestia, to czy aby na pewno Hamilton podpisze nowy kontrakt.. Niektóre plotki zakładają, że i Ferrari może wymienić cały skład, gdyby Mercedes skusił Leclerca. Dla mnie rozwód Charlesa z Ferrari wciąż brzmi jak science-fiction, ale gość zdaje się od ponad roku przechodzić kolejne fazy załamania nerwowego; żale, złości, zaprzeczenia, wyparcie.. Może lepiej to zakończyć, niż się zupełnie wypalić. Chociaż ja jestem wstrzemięźliwy jeżeli chodzi o ocenę tegorocznej postawy Ferrari. Samochód mają delikatny i mniej konkurencyjny niż w ubiegłym roku, ale też imo ciężko o to winić Vasseura, jak to część mediów robi. Pytanie, czy jednak nie powinien on bardziej zdecydowanych czystek porobić (o ile w ogóle ma ku temu możliwości).
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Mariusz Wt wrz 26, 2023 18:13  Re: Plotki transferowe 2024

Ten sezon jest wyjątkowo nudny, jeśli chodzi o transfery w Formule 1 na rok 2024. W zasadzie wszystko jest już jasne: pozostało do obsadzenia tylko jedno miejsce w Williamsie. Pytanie: czy ekipa z Woking zdecyduje się dać jeszcze jedną szansę amerykańskiemu debiutantowi, czy sięgnie po kogoś innego? W kuluarach przebija się od kilku tygodni osoba Felipe Drugovicha, czyli mistrza Formuły 2 z ubiegłego roku. Brazylijczyk wniósłby nie tylko swoje umiejętności, ale i zgromadzone pieniążki od sponsorów. Wcześniej mówiono, że może Mick Schumacher, ale zdaje się, że ta opcja już nie jest aktualna, a syn Michaela skupia się na startach w WEC na przyszły roku. Wygląda też na to, że kolejny rok nikt z czołowej trójki Formuły 2 nie otrzyma angażu w Formule 1. Przypomnę tylko, że Logan Sargeant w 2022 był dopiero czwarty w Formule 2, a Liam Lawson zadebiutował w tym roku dosyć przypadkowo (w ubiegłym roku był trzeci w Formule 2).

Wiele wskazuje na to, że roszady nastąpią znaczne na sezon 2025, ale póki co to jeszcze odległy temat. Według mnie po sezonie 2024 z Formułą 1 rozstaną się: Zhou Guanyu, Valtteri Bottas, Yuki Tsunoda.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez macieiii Cz paź 05, 2023 18:19  Re: Plotki transferowe 2024

Cyt:

Alfa / Audi mocno klei wątki. Wszyscy raczej się zgodzimy, że Zhou nie jest totalnym ogórem, ale też nie odnotował póki co wybitnych występów. Samochód nie jest zbyt dobry, ale imo to i Bottas lepiej wygląda niż jeździ, wcale kolegi z zespołu jakoś tam nie dominuje i pytanie, czy jest sens w niego inwestować, skoro i tak stajnię czekają spore zmian? Ja bym się nie zdziwił, gdyby zdecydowano się tam podziękować obu kierowcom i już teraz złowić potencjalnego lidera (plotki od dłuższego czasu mówią o Sainzu) oraz młodego partnera (Pourchaire?).

Pierwsza rzecz, to wątpliwość dobrych występów w pierwszym sezonie startów.
Jest 23 rok i już teraz wiadomo, że potrzebują dobrego kierowcy do rozwoju. Poznamy go w przyszłym roku bądź poprzedzającym start.
Druga sprawa, to Niemiec. Hulkenberg się rozpycha o słabym bolidzie haasa, ale kilku debiutantów i może nie dotrwac do startu Audi.
Najważniejszym czynnikiem o doborze kierowców będzie bolid. W 2025 mogą być niezli, a wtedy jest szansa że jakiś Perez czy Bottasa będą pracować nad rozwojem.
Głównym założeniem jest promocja, włączając niemieckiego kierowcę i przejazdy po Nordschleiffe. Mick, jako pauzujący jest prawdopodobny. Bardziej mogą pompować jednak jakiś nowy talent, np. Syn Ralfa. Po roku, dwóch wjezdzenia się będą mieli obraz co dalej, z wyłączeniem niemieckich kierowców.
Wydaje się to najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.
Przy odrobinie szczęścia i dobrym silniku, mogą mieć swojego kierowcę w jakimś Williamsie czy AT pod nowym zarządem. Z silnikami w tych zespołach przykładowo
"and we have just one world, but we live in diffrent ones"
macieiii
 
Dołączył(a): N mar 21, 2010 1:01

Postprzez macieiii N paź 08, 2023 20:58  Re: Plotki transferowe 2024

Stroll traci grunt? Tsunoda za niego? Moim zdaniem jego pozycja jest raczej pewna, ma zapewne kryzys. Przy Alonso tylko Hamilton wyglądał bardzo dobrze.
Sargeant. Ten fotel jest najgorętszy, a Lawson, podobnie jak rok temu DeVries jest do niego przymierzany. Być może to koniec rozważań.
Hamilton może jeszcze nie zdobywając mistrza odejść jak Rosberg, bądź przejść do Ferrari :D
"and we have just one world, but we live in diffrent ones"
macieiii
 
Dołączył(a): N mar 21, 2010 1:01


Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości