Verstappen trzykrotnym mistrzem.

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez macieiii So paź 07, 2023 19:58  Verstappen trzykrotnym mistrzem.

Witam. Jako że nie spodziewam się dużego odzewu przy obecnej sytuacji napiszę tylko: ale zleciało. Jak wczoraj Gąsiorowski w nawrocie Ferrari mówił jak to Verstappen nurkuje. Nie minęło jeszcze dwa lata, ale dla mnie to jak by wczoraj.
Od siebie napiszę tylko pochwałę. Verstappen mimo że mu nie kibicowałem, dzięki bolidowi robi co chce. Nie jest to łatwe, gdy ma się tyłu rządnych sukcesów i rekordów rywali.
Zachęcam do dyskusji. Postaram się odpisywać postującym w miarę możliwości.
"and we have just one world, but we live in diffrent ones"
macieiii
 
Dołączył(a): N mar 21, 2010 1:01

Postprzez manieq N paź 08, 2023 11:09  Re: Verstappen trzykrotnym mistrzem.

Z jednej strony zleciało nie wiadomo kiedy. Pamiętam jak oglądałem Hiszpanię 2016 z niedowierzaniem. Z drugiej strony Verstappen jest już tak długo w F1 że mam dysonans gdy przypomina mi się że ma 26 lat (btw, w Polsce dopiero by zaczynał płacić podatek dochodowy :grin: ).
Nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, że dzięki bolidowi robi co chce. Spójrzmy jaką konkurencyjność przez ostatnie kilka/kilkanaście wyścigów ma Perez...
Gdyby w bolidzie nr 1 zasiadał nadal ktoś lepszy od Pereza ale nie tak wybitny jak Verstappen to nadal miałby duże szanse na tytuł, ale nie dlatego że miałby samograja tylko dlatego że na różnych torach różne ekipy mają tempo i odbierałyby sobie wzajemnie punkty. Zwycięstwa rozkładałyby się na Astona, RB, Mercedesa, Ferrari i McLarena.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez macieiii N paź 08, 2023 12:46  Re: Verstappen trzykrotnym mistrzem.

Napisałem że robi co chce, ale generalnie mam wrażenie że kiedyś to czuło się rywalizację bardziej. Przewaga Mercedesa była bardzo duża, ale na niektórych torach niewielka. Kwestia mocnego auta Verstappena, ale pewnie też limitów silnikowych trochę wypacza co się dzieje. Czasem przy tych wielkich bolidach jest wrażenie, że ładują baterie zamiast się ścigać. Efekt oczywiście osiągnięty ciężkimi bolidami zatankowanymi pod korek.
Wracając. Gdy Verstappen z drugiej dziesiątki walczy o podium, a nawet zwycięstwa. Talent ogromny, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu że bolid jest z innej bajki. Mamy w tym sezonie już po kilku wyścigach obraz, że w kwalifikacjach jest blisko kilka zespołów. Przychodzi jednak niedziela i Verstappen rozdaje karty. Era Mercedesa, choć podobna, nie przypomina tej. Już bardziej poprzednia era Rbr, z dmuchanymi dyfuzorami itp.
"and we have just one world, but we live in diffrent ones"
macieiii
 
Dołączył(a): N mar 21, 2010 1:01

Postprzez dex Pn kwi 15, 2024 15:22  Re: Verstappen trzykrotnym mistrzem.

:)
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill


Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości