Przed GP Bahrajnu 2015

Dyskusja na temat aktualnych wydarzeń w świecie F1

Moderator: Ekipa F1

Regulamin działu
1. Temat "Przed GP..." zakładamy najwcześniej dzień przed pierwszymi treningami.
2. Nie piszemy w stylu chatowym - od tego jest IRC - oraz nie komentujemy na bieżąco wydarzeń na torze/nie zadajemy krótkich pytań związanych z aktualnymi wydarzeniami bezpośrednio na torze podczas trwającej jeszcze sesji itd.

Postprzez baron So kwi 18, 2015 18:15  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

Informacja przez radio była jasna i klarowna:
"Sorry Pastor, we have engine problem".


Aha, to w takim razie przepraszam. Oglądam RTL, a tam komentatorzy często zagłuszają rozmowę przez Team Radio.

Mimo wszystko Romain bardzo dobrze sobie poradził, bo na treningach nie wyglądało to kolorowo.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez bartoszcze So kwi 18, 2015 18:20  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

W FP3 miałem wrażenie, że Romain miał problem ze złożeniem kółka, bo najlepsze czasy sektorów miał na poziomie Pastora.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Kazik So kwi 18, 2015 18:21  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

Tu nie ma co przepraszać... :D
Ja mam cichą nadzieję na dwa Lotusy w punktach jutro.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez idylla So kwi 18, 2015 18:55  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

Trzeba jutro liczyć na dobry start bolidów SF i większą degradację mieszanek w Mercedesie. :-P
ROS zupełnie bez polotu, HAM na wysokim poziomie. Ciekawe czy w Q1 i Q2 to był kamuflaż SF czy nie mogli złożyć dobrego kółka. Szkoda że GRO schrzanił okrążenie w Q3 bo mógł być wyżej.
Brawo Sainz, brawo Hulkenberg, gratulacje dla ALO za wyjście z Q1. Pewnie w miarę upływu czasu postępy czasowe będą mniejsze, ale nie zdziwiłbym się zbytnio widząc Mac-a w Barcelonie w Q3.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez SirKamil So kwi 18, 2015 19:23  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

Shaitan napisał(a):Tak przy okazji czy może mi ktoś wytłumaczyć po kiego czorta Grosjean wyjeżdżał w Q2 na drugi przejazd na nowych softach? Czas był rewelacyjny i nie było ryzyka odpadnięcia w Q2.
Dzięki temu w Q3 mógłby zastosować podobną taktykę jak Ricciardo lub zachować jeden świeży komplet na wyścig. A tak była tylko jedna próba "na ostro", błąd w S3 - 10 pozycja na starcie i brak nowych miękkich opon na wyścig... :|


Nie mogę tego ogarnąć.
Co więcej, jeszcze gdy był w S1 tego niepotrzebnego okrążenia było już oczywiste, że nie będzie zawodnika, który go wypchnie z Q3... ale nie... pocisnął jeszcze do końca + zjazdowe :źle: :podbite:
Okropnie frustrujący wynik. Jeśli jutro utknie za Hulkiem to będzie dupa zbita. I tak to się kręci.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Kazik So kwi 18, 2015 19:46  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

Utknie za Hulkiem jeżeli start do wyścigu będzie wyglądał tak jak kolejność na gridzie.
A tak przecież z reguły się nie dzieje. Oczywistym powinno być to, że Hulk zjedzie z toru ostatni ale...
Ktoś nieraz bardzo psuje start albo odwrotnie.
Wolę poczekać do jutra i nie wyrokować. :wink:
Pomysł Force India na strategiczną walkę o punkty w tym wyścigu raczej nie zadziała i to Lotusy są w lepszej sytuacji i formie.
Pomijam tutaj co prawda nieprzewidywalność bardzo ambitnych kierowców zarówno w jednym jak i drugim zespole więc całe to "przewidywanie" może nie mieć żadnego sensu. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez katinka So kwi 18, 2015 20:30  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

Super ostatnie okrążenie Hamiltona, rekordy sektorów i PP :dobrze: Czasami mam wrażenie, że te szybkie kółka robi z taką łatwością... Vettel zresztą też pojechał wspaniałe, bardzo ryzykanckie kółko na P2, takich kierowców lubię! A Nico Rosberg podobno za dużo dzisiaj myślał o wyścigu, rozbraja mnie ten facet :grin: Nie no nawet Bottas się włączył do walki dzisiaj, jest blisko Raikkonena i Rosberga, może być jutro niezła walka na starcie. Szkoda mi Pereza, ale brawa dla Carlosa Sainza, poradził sobie i chyba nawet sam nie wie jak, bo był zdziwiony. No i Kwiatek dzisiaj wypadł, wciąż czekam aż zacznie walczyć z Ricciardo.
McLaren w Q2 więc można się chyba cieszyć, tym bardziej, że Alonso mówił, że bolid dobrze się prowadził i trochę poprawili osiągi. Nie wiem co tam dzisiaj się Buttonowi zepsuło, ale szkoda, że Maki takie awaryjne. Ciekawe, czy nie byłoby lepiej, gdyby jeszcze ten sezon zostali z silnikami Merca? Podobno Ferrari, Mercedes i Renault 3 lata budowali swoje nowe silniki, a Honda tylko 1,5 roku, napalili się na te V6 Turbo jak szczerbaty na suchary, a na razie jest jak widać.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez Kazik So kwi 18, 2015 20:49  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

katinka napisał(a): Podobno Ferrari, Mercedes i Renault 3 lata budowali swoje nowe silniki, a Honda tylko 1,5 roku, napalili się na te V6 Turbo jak szczerbaty na suchary, a na razie jest jak widać.

Oj katinka. :D Ty jednak pisz jak najwięcej.
Od razu jest lepsze spojrzenie na ten świat (nie tylko F1 świat). :dobrze:
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Maciek znafca So kwi 18, 2015 22:51  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

Patrzcie teraz jakie fajne uczucie każdemu z nas towarzyszy wiedząc, że już jutro wyścig, który zapowiada się bardzo ciekawie. A potem jaki smutek nas ogarnie, gdy trzeba będzie czekać 3 tygodnie na Hiszpanie. :(
7 LEGENDA USA Grand Prix 2018 GRANDE KiMi

#11 #20 Pamięć za autografy wieczna...
Maciek znafca
 
Dołączył(a): Pn gru 08, 2014 1:45

Postprzez xdomino996 N kwi 19, 2015 10:27  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

Dzisiejszy wyścig może być ultra ciekawy... Nie wiadomo kto wygra, totalnie. Cała 4 ma szanse. Jednak chyba Vettel... Nie wiem, przeczucie mówi, że Mercedes nie da dziś rady czerwonej strzale.
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez sneer N kwi 19, 2015 12:47  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

Wymarzone podium z punktu widzenia GPM (i nie tylko) to Kimi, Vettel i Hamilton. A potem Williamsy i Rosberg. :wink:
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez karolVTEC N kwi 19, 2015 12:50  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

Ja bym wolał na P1 Kimi, P2 Rosberg, P3 Bottas/Massa ;) Zrobiło by się znacznie ciekawiej w klasyfikacji wtedy.
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna
Avatar użytkownika
karolVTEC
 
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez sneer N kwi 19, 2015 13:03  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

Też bym tak wolał. Ale GPM mówi inaczej :)
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kazik N kwi 19, 2015 13:28  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

"Sergio Perez (P11): Szósty rząd to dobre miejsce na start i jestem optymistycznie nastawiony co do walki o punkty. Pokazaliśmy, że jesteśmy tu dość mocni, mamy dobre tempo na długich przejazdach i powinno nam to dać szansę na dobry wynik."

Niespodziewanie wysoko na starcie znaleźli się kierowcy Force India.
Jeżeli faktycznie zaryzykują jazdę na jeden zjazd (jak mówili ludzie ze SKY wczoraj) to chyba niezła loteria. :?: Może jeden z nich tak pojedzie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez baron N kwi 19, 2015 14:28  Re: Przed GP Bahrajnu 2015

Tymczasem w Bahrajnie:

Obrazek
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualne wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości