Dakar 2018

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Voo Śr sty 10, 2018 20:31  Re: Dakar 2018

Jak tu wygrać z Rosjanami? Przewrócili Kamaza, podnieśli i wygrali etap :D

Filmik dnia:

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1420118449

Brakowało, żeby im ptak usiadł i przeważył, jak w "Prawdziwych kłamstwach" ;)
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Voo Cz sty 11, 2018 9:50  Re: Dakar 2018

Sonik dołączył do zacnego grona byłych zwycięzców Dakaru, którzy odpadli z tegorocznej edycji po odniesieniu kontuzji :(

http://terenowe.autoklub.pl/news/zlaman ... nika,81900
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Sar trek Pt sty 12, 2018 0:07  Re: Dakar 2018

Smutne, ale taki jest Dakar. Sonik jest bardzo twardy, skoro z tak poważną kontuzją dojechał do mety. Podziwiam.

Natomiast Przygoński awansował na szóste miejsce :D To naprawdę rewelacyjny wynik, chociaż walka ciągle trwa. Prokop traci 32 SEKUNDY. Al-Quassimi i Amos mieszczą się w pięciu minutach straty. Patrzę na mapę i wydaje mi się, że co prawda pustyni Peru za nami, ale Dakar się jeszcze nie skończył. Przed nami jeszcze odcinki po 500 km, odcinek do Uyuni (będzie w tym roku słona pustynia?) i Belen, które miało być decydujące w zeszłym roku, lecz ostatecznie zostało skrócone (a może i odwołane?) z powodu deszczu. Najbardziej szkoda mi Loeba/Eleny. Była szansa na walkę z Peterhanselem, a skończyło się kontuzją Eleny. A byłaby to piękna zdobycz do osiągnięć Loeba.

Sainz traci już 27 minut, a Peterhansel może sobie pozwolić na spokojniejszą jazdę. Mam jednak nadzieję, że walka się jeszcze nie skończyła, ale zobaczymy, co Peugeot będzie miał do powiedzenia w tej kwestii.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Voo Pt sty 12, 2018 7:38  Re: Dakar 2018

Wspomniałeś o Prokopie. Czech w tej chwili jest najwyżej sklasyfikowanym prywaciarzem i chociaż to jego trzeci start w Dakarze to nie ma wielkiego doświadczenia na tle zawodników, którzy są przed nim w klasyfikacji. Trzeba przyznać, że jego temperament (czy też raczej jego brak) i umiejętność dojeżdżania cało do mety idealnie pasują do tej dyscypliny. Na dodatek jedzie konstrukcją zbudowaną przez własny zespół a nie korzysta ze sprawdzonych rozwiązań typu stopindziesiąta Toyota z Overdrive stawce :)

Maciej Marton 11 w generalce - tu też może być mega wynik :)

Nie sądzę, żeby Pug wypuścił zwycięstwo z ręki mając dwóch kierowców na czele z wielką przewagą ale w pozostałych kategoriach faktycznie może wydarzyć się wszystko.

Loeb stwierdził, że etap Dakar jest w jego życiu zamknięty. Zastanawiam się czy miałby większe szanse na zwycięstwo przez te kilka edycji, gdyby miał na prawym fotelu jakiegoś dakarowego wyjadacza a nie kumpla z WRC.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Lochyzb So sty 13, 2018 19:17  Re: Dakar 2018

Dzisiaj wielkie problemy Peterhansela, więc kolejny Peugeot... Ale nie wiadomo na ten moment czy w ogóle wycofanie, czy tylko znacząca strata. Jak na tę chwilę, jest to około 30 minut. Przygoński przynajmniej do WP4 jedzie naprawdę dobrze.
Lochyzb
 
Dołączył(a): N lip 04, 2010 14:17

Postprzez Voo So sty 13, 2018 20:19  Re: Dakar 2018

Okej, zawsze jak się pisze o Dakarze, że wszystko jest przesądzone (mam na myśli mój wpis o Peugeocie) to się zaraz wychodzi na idiotę :D Mam nadzieję, że Peterhansel jednak ruszy i dojedzie ze stratą dającą mu szansę na walkę ale na razie zapowiada się na to, że El Matador stanie przed olbrzymią szansą na zwycięstwo przed emeryturą.

Tyle, że El Matador nie ukończył ostatnich ...5 Dakarów :D

Jeszcze się okaże, że podium będzie realne dla Kuby ;)
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Phaedra So sty 13, 2018 21:37  Re: Dakar 2018

Voo napisał(a):Okej, zawsze jak się pisze o Dakarze, że wszystko jest przesądzone (mam na myśli mój wpis o Peugeocie) to się zaraz wychodzi na idiotę

Dla czego na idiotę ? pisałeś adekwatnie do aktualnej wówczas sytuacji. A co jak jednak wygra :-D
As long as the car is not red, I wish you the best! - Alonso - Monza 2006 r.
Avatar użytkownika
Phaedra
 
Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 21:45
Lokalizacja: HRUBIESZÓW

Postprzez Sar trek So sty 13, 2018 23:58  Re: Dakar 2018

A ja cały czas żałuję, że w rajdzie nie ma już Loeba....

Chociaż zwycięstwo Sainza też bym mnie ucieszyło, ale do Buenos Aires jeszcze kawał drogi. Z tego co widziałem w relacji, do Despres oddawał Peterhanselowi własne części. W sumie tylko po to jedzie dalej. Mam nadzieję, że jakimś cudem Villagra jednak wyjdzie na prowadzenie. W kazdym razie, Dakar jeszcze się nie skończył.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez MITSUBISHI_WRC Pn sty 15, 2018 15:16  Re: Dakar 2018

- Dosłownie wyleciałem w powietrze - mówił na mecie Koolen nie precyzując, który Peugeot go uderzył.
Koolen złożył oficjalny protest, który zostanie rozpatrzony przez ZSS. Organizatorzy i zespół sędziowski poinformowali Team Peugeot Total, że kierowcami, których dotyczy ta sprawa, są Sainz i Peterhansel. Sędziowie rozmawiali z zespołem Peugeota. Obydwaj kierowcy zostali wezwani do złożenia wyjaśnień.

Źródło: http://terenowe.autoklub.pl/news/koolen ... eota,82012
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Voo Pn sty 15, 2018 17:33  Re: Dakar 2018

Nie no, już ASO krzywdy Peterhanselowi nie zrobi ;)

Ale jakby "wypłacili" Sainzowi godzinę kary (ponoć to on własnie uderzył) to by się rajd zaczął od nowa ;) (oby nie, wolałbym czysto sportowe rozwiązania)
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Sar trek Pn sty 15, 2018 21:37  Re: Dakar 2018

i Carlos Sainz dostał symboliczną karę 10 minut. Przebiegu rywalizacji zbytnio to nie zmieni, Peugeot planuje jednak odwołanie. Jeśli rzeczywiście Al-Rajhi za nieudzielenie pomocy dostał DQ, a Sainz za potrącenie 10 minut.... Wygląda to dziwnie. Chociaż cieszę się, że Sainz ciągle na prowadzeniu.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Voo Pn sty 15, 2018 23:08  Re: Dakar 2018

Tak, dla mnie też dziwne. Albo potrącił i nie pomógł albo nie. Jeśli potrącił i nie pomógł to 10 minut, hmm.... Jeśli nie potrącił to po co kara. Wygląda jakby nie wiedzieli jak z tego wybrnąć.

Al Rajhi dostał DQ bo zrezygnował z rywalizacji - zjechał z trasy lub jak przeczytałem gdzie indziej - nie był w stanie ukończyć odcinka. Dyskwalifikacja nie miała związku z Koolenem.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Sar trek Pn sty 15, 2018 23:21  Re: Dakar 2018

Dzięki, tak to trochę było przedstawiane, jakby dostał DQ za nieudzielenie pomocy.

Sprawa się trochę wijaśniła. Sainz dostał 10 minut za nieostrożną jazdę. Sędziowie chyba nie potwierdzili, że potrącił quadzistę, Sainz zaprzecza. Prawdę mówiąc spodziewałem się poczatkowo godziny kary, co by było karą i zaostrzyło rywalizację. Teraz jednak coraz bardziej wydaje mi się, że nie powinno być żadnej kary.

Zresztą, na samym początku cała historia była mocno przesadzona. Al-Rajhi i Peterhansel nie udzielili mu pomocy, a sam dojechał do mety bez żadnych obrażeń. W czym mu mieli pomagać w takim razie?
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Gie Wt sty 16, 2018 7:02  Re: Dakar 2018

Oni w samochodach a quadowcy i motocykliści na kaskach, nie mają kamer? Czasem są ujęcia właśnie z takich kamer to pewnie rejestrują one cały odcinek. Wyjaśnienie takiej sytuacji to przeglądnięcie 2-3 nagrań. Dla przejrzystości powinni fragmenty wrzucić gdzieś do sieci.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Sar trek Wt sty 16, 2018 13:09  Re: Dakar 2018

http://terenowe.autoklub.pl/news/koolen ... adem,82037

Sprawa się jeszcze nie skończyła...
Cokolwiek się tam nie wydarzyło... Albo Koolen ma jakieś dowody np. w wyżej wymienionej postaci nagrania, albo powinien dać spokój. Nikt nie chce rozstrzygania wyników rajdu przez sędziów. A to powinno być takie proste, albo są dowody i jest kara, albo nie było sprawy.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron