World Touring Car Cup (WTCR)

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Voo Wt kwi 09, 2019 9:46  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Ktokolwiek mówił o współrzędnych CMYK zwyczajnie bredził, bo 100 oznacza co najwyżej maksymalne nasycenie farby koloru cyjan


No to ja mówiłem, bo jak zaznaczyłem nie wiem o czym opowiadał pan Gac. Widocznie czegoś nie zrozumiałem z Wikipedii. Na szczęście przybyłeś, żeby mnie sprostować :) W każdym razie 100 w numerze ma związek z cyjanem.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Voo N maja 19, 2019 16:35  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Weekend w Zandvoort zdecydowanie najnudniejszy w tym roku. Nie da się nawet powiedzieć, że wyprzedzenia w czołowej dziesiątce każdego z wyścigów można policzyć na palcach jednej ręki, bo szczerze pisząc to nie kojarzę ...czy w ogóle jakieś było przez cały weekend (pomijam "subtelne" TO w trzecim wyścigu) :???:

Ja już widzę F1 na tym torze... :zzz:
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Voo Pn cze 24, 2019 17:04  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Wyścigowe mięcho na Nordszlajfe. Panowie cięli się jak nastolatkowie na Playstation a mistrz świata w rallycrossie to nawet próbował latać. Jednak tor decyduje o wszystkim.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Saruto Pn cze 24, 2019 20:43  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Osobiście liczyłem na więcej podczas długiej prostej ;) W tym roku nie było tam aż tyle wyprzedzania w "tunelu". Widać auta są bardzo do siebie zbliżone.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Voo Cz paź 03, 2019 9:05  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Saruto So paź 05, 2019 9:05  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Taki ładniejszy Seat ;) Fajnie, że kolejne auta pojawiają się na rynku. Po ograniczeniach do 4 aut na markę, parę zespołów wypadło ze stawki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez matinson So lis 09, 2019 23:53  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Dahlgren i Engstler (co prawda Luca) anonsowani na Macau. Normalnie jeszcze Oriola, Valente, D`Aste i Charles Ng i chociaż wśród kierowców wróci klimat dawnych lat 8-)
Avatar użytkownika
matinson
 
Dołączył(a): Cz mar 18, 2010 19:44

Postprzez Mr President N lis 17, 2019 22:53  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Wyścigi WTCR w Macau: 1. https://www.youtube.com/watch?v=uiMjD7-Kjq8
2. https://www.youtube.com/watch?v=mn2j0CtsCAk
3. https://www.youtube.com/watch?v=FAaEFad-ZtU
Przeciętny weekend na ulicach Macau, ani jednej kraksy, niewiele wyprzedzeń, sporo poleceń zespołowych w teamach Hyundaia i Lynk & Co. Szybkość tych ostatnich oznacza całkiem bezpieczną przewagę przed rundą w Malezji, w klasyfikacji zespołowej ekipa Mullera i Bjorka ma 72 oczka przewagi nad drugim teamem z Micheliszem i Tarquinim. Mullerowi przez cały weekend pomagali koledzy, ale na indywidualny tytuł się raczej nie zanosi, gdyż po takim weekendzie "niebieskich", pewnie będą ukarani przez BoP. Oglądałem też w tym roku WTCR na Nordschleife i niestety, różnice między samochodami są niewystarczające, żeby zobaczyć wyprzedzenia na prostych. Byłoby o wiele ciekawiej, gdyby pomiędzy maszynami występowały na tyle istotne różnice, że charakterystyka toru wpływałaby na wyniki. Wyścigi wyglądają teraz trochę tak, jak gdyby balansowanie osiągów dyktowało wyniki, stąd znaczne fluktuacje w trakcie sezonu. Odwieczny problem BoP, albo jest niewystarczające i wyniki są powtarzalne, albo na tyle wpływa na osiągi, że występuje zbyt dużo przetasowań i wyścigi wydają się niesprawiedliwe.
Avatar użytkownika
Mr President
 
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 11:04
GG: 2897060

Postprzez Voo N gru 15, 2019 13:41  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Śledzicie dość dramatyczne zakończenie sezonu w Malezji?

Przed ostatnim wyścigiem Michelisz ma 10 pkt przewagi nad Guerrierim. Dużo kontrowersji w 2 wyścigu, który został przerwany przed ukończeniem pierwszego okrążenia i wznowiony z ustawieniem na starcie jak po zakończeniu drugiego sektora, czego zdaniem części komentujących nie umożliwiają istniejące przepisy. Osobiście nie wiem co o tym myśleć. Taka decyzja była korzystna dla Guerrieriego. W ogóle wciąż pada i miejsce i czas wydają się niezbyt szczęśliwe na zakończenie sezonu.

Edit: no i było mega gorąco w ostatnim wyścigu. Jeśli ktoś przegapił to póki co wyścig jest na YT

https://youtu.be/0f0XuMyg2NI
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Saruto Wt gru 24, 2019 7:50  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Faktycznie finał sezonu był rewelacyjny. Zresztą sporo dobrych wyścigów było w tym roku.
Obawiam się jednak przyszłego sezonu. Wypadło już Audi, VW i teraz Alfa zapowiedziała przejście do elektryków.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gornik Pn sty 06, 2020 17:35  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Tyle że Audi i VW wycofało wsparcie dla zespołów.
Auta ich zapewne będą.
Mniejsza szansa na Alfe, ale też może być
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez Saruto Śr sty 08, 2020 10:23  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Bez nowej wersji mogą co najwyżej jeździć niższych rangą rozgrywkach. WRT się wycofało z rywalizacji. Loeb też jak nie znajdzie auta, to też wycofa zespół.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gornik So sty 25, 2020 14:39  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Niby czemu, przecież nie staną się nagle wolniejsze.
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez Saruto Cz lut 06, 2020 16:36  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Bo nie ma ewolucji na 2020 ;) Loeb już wycofał zespół. Teoretycznie nie mamy fabrycznych zespołów, ale każdy chce mieć auto w nowej wersji.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Saruto Pt cze 05, 2020 19:09  Re: World Touring Car Cup (WTCR)

Dość dziwna sytuacja. Mamy już czerwiec, a do 13 potwierdzonych zawodników. Tylko 3 wolne miejsca. Chyba za grubo było w poprzednim sezonie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron