Formuła X Sport

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez sowa_kubica_fan N lis 05, 2006 11:04  Formuła X Sport

W przyszłym roku rusza Formuła X Sport.

Samochód bardzo przypomina Ferrari.

Czy wam podobają się takie wyścig???????????

Pozdro
Wiele razy słyszałem tekst w stylu "on robi ze mnie idiotę!" To nieprawda. Osoba, która tak mówi sama z siebie robi idiotę. Ktoś inny po prostu jej to uświadamia :D
Avatar użytkownika
sowa_kubica_fan
 
Dołączył(a): N paź 22, 2006 9:51
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Adriannn N lis 05, 2006 11:13  

Ja wogóle nie wiem co to za seria. Dajcie tu jekieś zdjęcia aut,linki do czegoś gdzie się dowiem o tej seri. Z góry dziękuje
Avatar użytkownika
Adriannn
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 19:31
Lokalizacja: Rozgłośnia w Toruniu :) :*

Postprzez Indy N lis 05, 2006 11:44  

www.formulaxsport.pl

Ciekawie to wygląda. Coś się ruszyło w Polskim motorsporcie. Za 10 lat może powstanie Polska albo chociaż wschodnioeuropejska/słowiańska/wyszechradzka Formuła 3 :grin:

Dziwi mnie to że kierowcy nie będą właścicielami aut. Samochody będą rozlosowywane przed wyścigiem a ingerencje w budowe auta są niedozwolone.

Jeśli ktoś się zna dobrze na naszych swojskich wyścigach to niech mi napisze jakie są w Polsce inne serie oprócz Volkswagen-Castrol i Kia Picanto Cup. Słyszałem kiedyś że w Poznaniu ścigają się kilka razy w roku właściciele bolidów F3 z lat 90-tych. Z góry dzięki. :)
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez im9ulse N lis 05, 2006 13:51  

sowa_kubica_fan napisał(a):W przyszłym roku rusza Formuła X Sport.

jaki kraj taka formuła :dusi:

a mowiac powaznie,to super sprawa - kazda taka inicjatywa jest potrzebna...pojezdzilbym sobie takim wynalazkiem nawet 500 zika nie odstrasza
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Orłoś N lis 05, 2006 14:42  

To żadna formuła - to samochód (tak to wygląda na zdjęciach, szkicach) coupe - zamknięte nadwozie, błotniki. To typowy sport car a nie żadna formuła. Choć oczywiście idea dobra, no bo przecież czy młodzi kierowcy mają jakiekolwiek szanse na rozwój jeżdząć cieniasami czy w "formule" KIA Picanto? :D
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ICEman N lis 05, 2006 20:20  

a myślałem że to jakaś formuła open whell, oczywiście słowo formuła wcale nie oznacza że bolidy muszą wyglądać podobnie jak te z f1, co jak co, kiepsko widzę taką formułeXsport
Avatar użytkownika
ICEman
 
Dołączył(a): Wt cze 27, 2006 17:17
Lokalizacja: z Północy

Postprzez Adriannn N lis 05, 2006 20:41  

Jakoś ta seria mi nie podchodzi. Nazwa Formuła już mówi że to powinny być auta na styl F1. A tu jakieś na styl DTM
Avatar użytkownika
Adriannn
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 19:31
Lokalizacja: Rozgłośnia w Toruniu :) :*

Postprzez Orłoś N lis 05, 2006 21:30  

Nie na styl F1 tylko open-wheel i nie na styl DTM tylko sports car albo touring car - przy czym ta niby formuła to właśnie bardziej sport car niż turystyczny.

To już lepiej by wskrzesili Formułę Estonia, choć to też badziewie z silnikami Łady Samary ale zawsze jednak open-wheel. :) Byle nie wykorzystywali tego do "wyścigów" górskich, które z wyścigami niewiele mają wspólnego poza nazwą. :P
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez K9G N lis 05, 2006 23:02  

Dobrze, ze cos takiego wprowadzaja. Przynajmniej sie cos zaczyna ruszac. Moze dzieki temu powstana jakies nowe tory, jakies inne serie. Potem moze jakies wyscigi F3 na tych torach beda w przyszlosci. Niech sie ruszy do przodu cos :)
Avatar użytkownika
K9G
 
Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 15:26
Lokalizacja: KRK

Postprzez marcjan86 Pn lis 06, 2006 9:35  

mnie pomysł się podoba. Każde przedsięwzięcie wyścigowe/rajdowe jak najbardziej popieram. Być może będę miał okazję pooglącać sobie X sporta na Torze Kielce.
Indy napisał(a):Jeśli ktoś się zna dobrze na naszych swojskich wyścigach to niech mi napisze jakie są w Polsce inne serie oprócz Volkswagen-Castrol i Kia Picanto Cup. Słyszałem kiedyś że w Poznaniu ścigają się kilka razy w roku właściciele bolidów F3 z lat 90-tych. Z góry dzięki. Uśmiech

no przecież mamy jeszcze wyścigowe samochodowe mistrzostwa Polski. W tym roku niestety nie obejrzałem kieleckich eliminacji :-(
Co do F3 to pamiętam że gdy jakieś 5 lat temu byłem na Pucharze Alfy Romeo, to wówczas odbyły się takie zawody. Na starcie stanęło jakieś 7 bolidów Dallary....
Obrazek
Avatar użytkownika
marcjan86
 
Dołączył(a): Śr lut 08, 2006 16:04
Lokalizacja: CK

Postprzez Indy Pn lis 06, 2006 19:44  

im9ulse napisał(a):sowa_kubica_fan napisał:
W przyszłym roku rusza Formuła X Sport.

jaki kraj taka formuła

We Francji nosi to nazwe Formula France. Francuzi mają mistrza w A1GP (Premat i Lapierre), Formule Nippon (Treluyer) i CCWS (Bourdais). Mam nadzieję że wprowadzenie tej kategorii przyczyni się do przyszłych sukcesów naszych kierowców na arenie międzynarodowej. :D
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sku Śr lis 15, 2006 19:47  

fajnie musza chodzic te auta i pewnie wysoko sie kreca. ma ktos moze jakis film z ich udzialem?
sku
 

Postprzez Mariusz Cz sty 15, 2009 8:41  Re: Formuła X Sport

Czy to coś nadal istnieje? Strona internetowa nie funkcjonuje, na serwisie ostatni news na ten temat jest z 2007 roku...
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez sowa_kubica_fan Wt sty 20, 2009 13:07  Re: Formuła X Sport

No przecież to już dawno nie istnieje;////
Wiele razy słyszałem tekst w stylu "on robi ze mnie idiotę!" To nieprawda. Osoba, która tak mówi sama z siebie robi idiotę. Ktoś inny po prostu jej to uświadamia :D
Avatar użytkownika
sowa_kubica_fan
 
Dołączył(a): N paź 22, 2006 9:51
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mariusz Wt sty 20, 2009 13:23  Re: Formuła X Sport

Niestety, ale próbowałem się doszukać informacji na ten temat w Internecie i nie znalazłem praktycznie nic. Ile sezonów to coś przetrwało?
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Następna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron