WTCC

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Mr President So lis 28, 2015 21:00  Re: WTCC

Ostania runda sezonu na Losail wypadła bardzo blado na tle poprzednich lat, kiedy Macau kończyło zmagania. Katarczycy powinni pomyśleć o modyfikacji konfiguracji toru, w wyścigach samochodowych kompletnie się nie sprawdza.

Co do całego sezonu 2015, ścigali się tylko Citroen i Honda, reszta w zasadzie jeździła "na sztukę". Całe szczęście, że Francuzi odejdą po 2016, bo zwycięstwa jednej marki w 21 z 24 wyścigów mogą doprowadzić do jeszcze niższego upadku tych "mistrzostw świata". Tylko oficjalny status i promocja Eurosportu utrzymują dostateczne zainteresowanie. Jeden z głównych problemów to to, że zbyt wiele rund, tak jak katarska, było układanych przez Citroena - ktoś po zwycięstwo w R1, a inny kierowca był "nominowany" do pierwszych rzędów w R2. Gdyby odwracano pierwszą dziesiątkę z pierwszego wyścigu, być może wtedy w wynikach zagościła większa nieprzewidywalność. Rok temu wygrywali Chilton i Morbidelli, teraz tylko fabryki. Dwa lata temu było jeszcze 11 zwycięzców w 4 różnych samochodach. Dla kontrastu na 2016 można z dużym prawdopodobieństwem wskazać mistrzów z rocznym wyprzedzeniem. BoP istnieje tylko teoretycznie. Chyba już lepsze rozwiązanie z DTM, gdzie korekty doprowadziły w jednym wyścigu do zajęcia miejsc 1-7 przez BMW przegrywające wtedy w mistrzostwach. Francuski promotor nie wygląda na zbyt chętnego do zwiększenia balastu, ale może w końcu ulegnie presji.
Avatar użytkownika
Mr President
 
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 11:04
GG: 2897060

Postprzez Saruto So lis 28, 2015 21:08  Re: WTCC

Faktycznie to najnudniejszy finał WTCC w całej jego historii. Liczyłem na walkę, ale skończyło się na przejechaniu obu wyścigów.
Trzeba pamiętać, że zespół Loeba będzie miał dalej dostęp do Citroenów po sezonie 2016 ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Michal2_F1 So lis 28, 2015 23:27  Re: WTCC

Kiedyś bardzo lubiłem turystyki, ale ostatnie lata to jakiś koszmar, najpierw dominacja Chevroleta teraz Citroena. Ciekawe kto będzie następny. Choć w Chevach przynajmniej walczyli ze sobą, a tutaj Lopez był ciągle niedościgniony.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Voo N lis 29, 2015 12:38  Re: WTCC

Weekend beznadziejny, zresztą już sam fakt rozgrywania wyścigów w piątek mnie rozwalił. Dobrze, że są powtórki na ES. Z perspektywy czasu widać, że o ile przyjście Citroena może nieco podniosło prestiż serii to ostatecznie zabiło jakiekolwiek emocje w niej. Nawet za czasów Chevroleta wyglądało to zupełnie inaczej bo tam była bardzo silna wewnętrzna rywalizacja.

Dziwią mnie też okoliczności rozstania z Loebem, który wydawał się być tym faktem kompletnie zaskoczony o czym zresztą wspominali komentatorzy w TV. Tzn. rozumiem, że oficjalny program Citroena wszedł w fazę wygaszania i komuś trzeba było podziękować ale dziwi mnie jak niezręcznie to rozegrano. Teraz nie bardzo wiem jakie są plany jego co przyszłego sezonu - zostanie we własnym zespole czy w ogóle odchodzi z WTCC? Czy były jakieś informacje na ten temat?

A tak ogólnie to w przyszłym sezonie dochodzi Volvo, zostanie zwiększony balast, dojdzie tez drużynowa czasówka w sobotę. Drugi wyścig ma być "głownym" (chociaż jeszcze do końca nie wiem co to oznacza). Ribeiro ponoć powiedział na konferencji, że w 2017 wchodzi nowy producent. Jestem dobrej myśli, zresztą po tym co jest teraz to z czasem musi być lepiej.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Saruto N lis 29, 2015 12:45  Re: WTCC

Na obecną chwilę Loeb ma pewny tylko Dakar.
Balasty i drużynowa czasówka to już oficjalnie?
W drugim jadą według kwalifikacji, a w pierwszym jadą według odwróconej kwalifikacji. Zamienili kolejność startową.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Voo N gru 13, 2015 16:00  Re: WTCC

Marakesz zacznie przypominać tor wyścigowy:

http://www.swiatwyscigow.pl/wtcc/wtcc-n ... ny-na-nowo
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Voo Pt gru 18, 2015 21:44  Re: WTCC

Gabriele rozstaje się z Hondą i tym samym zapewne z WTCC.

http://www.touringcartimes.com/2015/12/ ... tcc-squad/

:eek: :-?

Nie, no dobra. Żartowałem. Lubię starego skurczybyka ale są jakieś granice. Ta seria potrzebuje nowych twarzy.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Saruto Pt gru 18, 2015 23:52  Re: WTCC

Ciekawe co Honda planuje. Sporo mówiło się, że pewien Argentyńczyk tam trafi, ale dopiero po przyszłym sezonie.
Gabriele to legenda, mam nadzieję, że znajdzie miejsce dla siebie. Może Łada?
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Voo Pn gru 21, 2015 23:02  Re: WTCC

http://www.motorsport.com/wtcc/news/tar ... s-too-old/

Gabriele mówi, że jego wiek był kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji przez Hondę. W przyszłym sezonie może TCR ale na razie nie wiadomo.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Saruto Wt gru 22, 2015 2:21  Re: WTCC

Nie od dziś wiadomo, że w Hondzie pracują idioci ;)
Mam nadzieję, że Gabriele znajdzie miejsce na przyszły sezon. W TCR będzie trudno bo w większości tam musisz przynieść kasę do zespołu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Voo Śr sty 13, 2016 21:39  Re: WTCC

Fajna ekipa w Hondzie - Huff, Monteiro i Michelisz.

http://www.touringcartimes.com/2016/01/ ... -for-2016/
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Saruto Cz sty 14, 2016 0:46  Re: WTCC

Wyrównana i bardzo mocna. Zobaczymy co teraz Łada zrobi z zespołem, szykują się tam spore zmiany w składzie ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Voo Wt lut 02, 2016 15:30  Re: WTCC

Valente, Catsburg i Dziadek Gabryś będą jeździli Ładą w 2016:

http://www.touringcartimes.com/2016/02/ ... 2016-wtcc/

Na dzień dzisiejszy daje to 14 pewnych uczestników przyszłego sezonu (Citroen - 2, Loeb - 3, Honda - 3, Łada - 3, Volvo - 2, campos -1). Szału ni ma a dużo czasu nie zostało.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Saruto Wt lut 02, 2016 19:10  Re: WTCC

Już kilka tygodni temu pojawiły się plotki. Dobrze, że się potwierdziły.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Voo Cz lut 04, 2016 10:54  Re: WTCC

Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron