NASCAR

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Voo Śr sie 13, 2014 6:40  Re: NASCAR

Linki do przemyśleń:
http://www.motorsport.com/sprint/video/ ... sprint-car
http://www.motorsport.com/sprint/video/ ... board-view
http://www.motorsport.com/sprint/news/s ... ny-stewart

Jak dla mnie percepcja jednak jest ograniczona, słupki są masywne, zamiast szyby siatka, kask na głowie, w łukach idziesz praktycznie bokiem, hałas silników, wstrząsy, uważasz na inne pojazdy i co najważniejsze - to nie ulica, tutaj nie spodziewasz się ...pieszego. Dochodzenie potrwa na pewno jeszcze długo, nawet jeśli nie będzie szło w kierunku określenia czyjejś winy tylko po prostu wyjaśnienia sytuacji.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Sar trek Wt wrz 23, 2014 22:46  Re: NASCAR

Mamy przyszłoroczny kalendarz Wheelen Euro Series - Europejskiej serii NASCAR.

http://www.pelnygaz.pl/pozostale/1392-w ... -2015.html

Do kalendarza dołączył drugi owal. Obok wyścigu na Tours Speedway - owalu wytyczonym na parkingu z jednym wyprofilowanym zakręcie mamy zawody na Raceway Venray. Owalnym torze o długości 880 metrów położonym w Holandii. Seria się rozwija i można wśród kierowców znaleźć nazwiska, które już się kiedyś słyszało. Victor Guerin, Mattias Lauda, Markus Palttala. Andrea Larini (okazjonalnie).


Liczę na to, że w przyszłości zdecydują się na wyścig na Lausitzringu lub Rockingham. To by było już poważne ściganie na poważnym owalu. Szkoda że nie można obejrzeć całych wyścigów chociażby na youtubie.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Saruto Cz wrz 25, 2014 8:21  Re: NASCAR

http://wyscigi.autoklub.pl/news/stewart-niewinny,57419
i wszystko jasne ;) a Ward zostanie zapamiętany jako ćpun... ciekawe co na to "fani", którzy chcieli wsadzić Stewarta
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ziomkris1 Cz wrz 25, 2014 16:58  Re: NASCAR

Nie jestem wielkim fanem Stewarta (chociaż go lubie) , a Warda nie znałem. Ale troche mi się nie podoba to. Coś mi tu śmierdzi...
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Indy Cz wrz 25, 2014 18:25  Re: NASCAR

ziomkris1 napisał(a):Nie jestem wielkim fanem Stewarta (chociaż go lubie) , a Warda nie znałem. Ale troche mi się nie podoba to. Coś mi tu śmierdzi...


Nie wiem co Ci poradzić, może kąpiel? Takie poparte wyłącznie intuicją podejrzenia wiele w każdym razie nie wnoszą. Może rozwiń jakoś swoją myśl, na czym ją oparłeś?
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Saruto Cz wrz 25, 2014 19:13  Re: NASCAR

ziomkris1 napisał(a):Nie jestem wielkim fanem Stewarta (chociaż go lubie) , a Warda nie znałem. Ale troche mi się nie podoba to. Coś mi tu śmierdzi...

to jest US and A ;) tam sportowcy i aktorzy są sądzeni jak zwykli ludzie, więc nie ma co siać podejrzeń.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ziomkris1 Pt wrz 26, 2014 22:10  Re: NASCAR

Po prostu chodzi mi o to, że to że ktoś wychodzi na tor i wyładowuje agresje to częsty widok... i jakoś nie wyobrażam sobie tego że miałoby się to tak skończyć tylko wnioskując że to ćpun.
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez MatiXF1 So wrz 27, 2014 8:23  Re: NASCAR

Racja, wychodzą na tor, nawet w tych topowych dywizjach, ale nie podchodzą tak blisko aut...
,,We are not here for a long time, we are here for a good time"
Avatar użytkownika
MatiXF1
 
Dołączył(a): Śr mar 16, 2011 19:00
GG: 21746964

Postprzez Saruto Pn lis 10, 2014 18:13  Re: NASCAR

Harvick wczoraj jechał jak z innej bajki :O ostro trzymam za niego kciuki, jako jedyny został od Stewarta.
Przez cały sezon w kratkę oglądałem wyścigi, ale chase przyciąga uwagę i od kilku lat oglądam wszystkie 10 ostatnich wyścigów. 16 listopada wielki finał - czterech zawodników walczy o mistrza.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MatiXF1 Pn lis 10, 2014 19:51  Re: NASCAR

Ciężko żeby nie jechał tak jak wczoraj, w końcu Phoenix to jego ulubiony tor - 3 zwycięstwa na tym obiekcie z rzędu i 6 ogółem mówią same za siebie :-) Szkoda pecha z początku sezonu, bo mógł jeszcze kilka zwycięstw więcej mieć. Teraz tylko pozostaje czekać na Homestead, mam nadzieję na jego pierwsze mistrzostwo :)
Dziwi odpadnięcie takich kierowców jak Gordon, Keselowski, Kenseth, czy wcześniej Johnsona i Dale Jr'a. Fakt że mieli pecha, ale jednak pozostałymi dwoma startami w rundach mogli sporo nadrobić. Zaskoczony jestem natomiast postawą Newmana - przez cały sezon solidnie i po cichu przechodził dalej, aż wreszcie doszedł do ostatniej rundy - jak widać regularność wciąż się liczy, aczkolwiek w Homestead będzie potrzeba czegoś więcej.
Od początku nie byłem wielkim zwolennikiem Chase, ale jedno trzeba przyznać - tegoroczny format jest na prawdę świetny, tyle emocji ile on stworzył nie było chyba w ostatnich latach nigdy.
,,We are not here for a long time, we are here for a good time"
Avatar użytkownika
MatiXF1
 
Dołączył(a): Śr mar 16, 2011 19:00
GG: 21746964

Postprzez Saruto Pn lis 17, 2014 1:03  Re: NASCAR

Niesamowity finał sezonu, walka do samego końca. Harvick wreszcie został mistrzem, Newman walczył do końca. Ogólnie na jakieś 40 okrążeń przed metą cała czwórka jechał "jeden za drugim". Chase się sprawdził świetnie. Nascar w tym roku bije wszystkie serie wyścigowe.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Indy Pn lis 17, 2014 8:59  Re: NASCAR

Saruto napisał(a):Chase się sprawdził świetnie.


Pod względem dostarczanych emocji czy sprawiedliwości? Co sądzisz o wprowadzeniu takiego formatu w Formule 1?
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Saruto Pn lis 17, 2014 9:58  Re: NASCAR

Głównie emocji. Sprawiedliwość jest zachwiana w tym wypadku, ale przepisy są jasne dla wszystkich.
W F1 to nic nie zmienia, bo i tak na koniec sezonu jest jeden dominator. Wpierw muszą wyrównać bolidy, potem mogą myśleć nad atrakcjami dla kibiców. Jednak patrząc na politykę F1 to nie liczę na nic innego niż na powolny upadek.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Woolf Pn lis 17, 2014 18:28  Re: NASCAR

Przepraszam za pewnie trywialne pytanie, ale na czym polega "Chase"?
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez Sar trek Pn lis 17, 2014 18:46  Re: NASCAR

To wygląda mniej więcej tak, choć gdzieś mogłem się pomylić.

Po 26 wyścigach liczba punktów najlepszych 16 kierowców (Chodziło chyba o tych, którzy wygrywali wyścigi, a w przypadku, gdy jest ich mniej, lub mają taką samą liczbę triumfów, to wtedy uwzględnia się klasyfikację generalną, ustala się na jakiś tam poziom, a ich dotychczas zdobyte punkty się zerują. Po kolejnych trzech wyścigach z tych 16 kierowców zostaje 12, następnie 8, a przed ostatnim wyścigiem 4. Ten, kto go wygra, zostaje mistrzem.

Ogólnie nie jestem zwolennikiem takich "udziwnień". O tytule powinien decydować cały sezon, a nie jeden wyścig, ale NASCAR jest dość specyficzną serią i takie uatrakcyjnienie mi nie przeszkadza.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości