NASCAR

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez DirtyHarry Pn sty 22, 2007 15:06  NASCAR

Chciałbym zwrócić waszą uwagę na serię wyścigów NASCAR.
Obecnie fani tych wyścigów też czekają na rozpoczęcie sezonu (10 lutego).
A tak sobie umilają czas.
Filmik :D
Pozdrawiam DirtyHarry.
“Pomysły to nie puszki po napojach. Recycling jest do dupy.”
Avatar użytkownika
DirtyHarry
 
Dołączył(a): N sie 27, 2006 15:48
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Artur2406 Pn sty 22, 2007 15:17  

No nie tylko Ty się interesujesz NASCAR. Ja też i to jakieś 4 lata ;) Zobaczymy jak na Daytonie będzie :-D
Z FORUM "WYPRZEDŹ MNIE" NIEMAL OD POCZĄTKU :)
Z F1 OD SEZONU 1999 :)
Avatar użytkownika
Artur2406
 
Dołączył(a): Śr kwi 27, 2005 15:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez TobaccoBoy Pn sty 22, 2007 15:25  

Piękny dźwięk amerykańskiej widlastej ósemki. Muzyka dla uszu. Serie oglądam od 2 lat. Większość ściągam z torrentów (każdy wyścig waży 2,4 GB, ale jest natychmiast umieszczany po zakończeniu transmisji na żywo), część oglądam w zagranicznych tv, ale francuski Eurosport to nie jest to. W tym roku stawiam jak zwykle na Jeffa Gordona. On skopie tyłki wszystkim. No, może Steward coś pokarze, Montoya raczej się tylko poobija :-P Toyoty mogą coś pokazać.
TobaccoBoy
 

Postprzez yankess Pn sty 22, 2007 17:07  

Troche mnie zastanawia, jak ktoś pisze, że NASCAR jest debilny i nudny. Co prawda ja oglądałem tylko raz jakiś film dokumentalny na Discovery o tej serii (bo z tych kanałow jakie posiadam na żadnym nie leci), ale z tego co mi wiadomo, to fajczący sie Montoya to nie jest jakiś odosobniony przypadek. Ludzie jadą w zbitym peletonie po łuku 300 km/h, niech jeden sie troche zagapi i za gwałtownie ruszy kierownicą i jest karambol. Niech mi ktos powie, że to nie jest widowiskowe? A co Wy, fani o widzowie tego sportu byście o tym powiedzieli?
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez TobaccoBoy Pn sty 22, 2007 17:17  

Dla mnie w NASCAR najważniejsze to walka, której tak brakuje w F1. Tu w każdej chwili dochodzi do zaskakujących rozstrzygnięć. A karambole. Czy ja wiem. Przez to spora część wyścigu jest tylko jazdą za safety carem
TobaccoBoy
 

Postprzez Artur2406 Pn sty 22, 2007 21:44  

Yankess napisał(a): Ludzie jadą w zbitym peletonie po łuku 300 km/h

Dokładnie to jest walka! i tak nawet przez 3h!
Z FORUM "WYPRZEDŹ MNIE" NIEMAL OD POCZĄTKU :)
Z F1 OD SEZONU 1999 :)
Avatar użytkownika
Artur2406
 
Dołączył(a): Śr kwi 27, 2005 15:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez slipstream Wt sty 23, 2007 1:39  

Yankess napisał(a):Niech mi ktos powie, że to nie jest widowiskowe? A co Wy, fani o widzowie tego sportu byście o tym powiedzieli?

Ano własnie - Amerykańce zawsze stawiają na widowisko a nie rywalizacje - wyscig zbrojeń jak w F1 w ogóle ich nie interesuje.
Co nie zmienia mojego nastawienia na + dla NASCAR. Ma to swój specyficzny klimat (szczególnie jak się jest na takim widowisku - ma to znamiona swoistego pikniku i wydarzenia naprawdę którym żyjesz cały weekend, a nie jak w F1 hermetycznie zamkniętego światka gdzie poza wyścigiem nic nie dostajesz). No i coś co szanuje w NASCAR - nie ma podium, jest tylko zwycięzca (wiem znowu że to swoiste uwarunkowanie kulturowe z tym podium, ale nie bede się tu rozwodził ze swoim stanowiskiem dlaczego nie lubię tego ceremoniału)
Swoją drogą istotnym argumentem przeciwników czy sceptyków jest (tu uwaga) - NUDA. Nic tylkom jada po jajku w kółko.... I tego nie rozumiem to że w F1 mają zakrety jadąć po nich procesyjnie to jest ciekawsze niż jada i się cały czas "tasują", a ze nie mają praktycznie zakrętu to od razu nuda. Zgodnie z tym założeniem wszystkie biegi na olimpijskim stadionie wieją nudą
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Mariusz Śr sty 24, 2007 17:29  

Tutaj ciągnięmy dyskusję o wyścigach NASCAR oraz występach w niej Montoi.

Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez yankess Pt sty 26, 2007 0:45  

Jakie byście mieli spostrzeżenia odnośnie tego, co powoduje, że NASCAR jest widowiskowy? CHodzi mi o kwestie techniczne, czyli np. samochody NASCAR nie mają pakietow aerodynamicznych, ktoś kto jedzie za kims dzięki rozrzedzonemu powietrzu zyskuje większą łatwośc w wyprzedzeniu rywala nie tracąc docisku + charakterystyka toru i otrzymujemy mniej-więcej to, co miało miejsce na pierwotnej wersji Monzy jeszcze z owalem. Dziś F1 staje sie nudna (moim zdaniem) paradokslanie właśnie za sprawą skrzydeł, ktore powodując ogromne zaburzenia powietrza uniemożliwiaja goniącemu pokonywanie zakretów z ta samą predkoscią, co goniony

p.s.Chciałbym kiedyś obejrzec jakiś wyścig. Wystosuje do Ciebie Tabacco, stosownego PW z pytaniem o torrenta :grin:
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez Pieczar Pn sty 29, 2007 11:04  

Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez im9ulse Pn sty 29, 2007 11:27  

szkoda liczylem na ekipe Jeffa Gordona :-( BTW.sporo ciekawych i znanych nazwisk wzielo w tym udzial
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez deZZember Pn sty 29, 2007 13:56  

Czy oni ten 24h wyścig jechali po owalu?
Avatar użytkownika
deZZember
 
Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez im9ulse Pn sty 29, 2007 14:03  

deZZember napisał(a):Czy oni ten 24h wyścig jechali po owalu?

no tak - cegla na gaz,kierownca w lewo i............... w kime uderzali :-D
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez sadektom Pn sty 29, 2007 14:32  

A dublowania i zjazdy do boksu? :D


[mod="Mariusz"]Chcę zwrócić uwagę, że ostatnie komentarze nie dotyczą NASCAR. Zawsze można utworzyć w tym dziele nowy temat traktujący o konkretnej kategorii wyścigów.[/mod]
Avatar użytkownika
sadektom
 
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 10:58
Lokalizacja: Kolno woj. podlaskie
GG: 1067561

Postprzez TobaccoBoy Pt lut 16, 2007 0:00  

Dla chcących oglądać wyścigi NASCAR (Nextel Cup) na żywo!!!

Sa 2 możliwości:

- ściągnijcie program TVUPlayer dzięki któremu możecie oglądać takie kanały jak FOX, NBC, ABC, ESPN, CBS itd. Wystarczy chyba łącze 512 kbps i powinno chodzić.

- posiadanie kanału AB Motoreurs

Pierwsze wyścigi będą na kanale Foxa, gdzieś w okolicy 20, najbliższy to 5 i 1/2 godziny z Daytona 500.

Gdzieś w okolicach czerwca transmisja będzie możliwa na TNT, później od połowy sierpnia ESPN i na końcu ( od połowy wrzesnia) na ABC.


Jest też inna możliwość oglądania NASCAR, ale nie ma żywo, ale w jakości o wiele lepszej, ale to już moja tajemnica...
TobaccoBoy
 

Następna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość