NASCAR

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez ziomkris1 N lip 21, 2013 22:43  Re: NASCAR

Dziękuję bardzo Kondzio'wi za przypomnienie! Powrót po wielu latach NASCAR na dirt już w środę! (Polskiego czasu czwartek 3:35 ale dobra tam xD)
"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Sar trek Wt wrz 10, 2013 12:03  Re: NASCAR

Za nami wyścig na Richmond. I spora afera.


Pod koniec wyścigu zespół Michael Waltrip Racing ściąga swojego kierowcę, Briana Vickersa na dodatkowy pit stop. Joey Logano awansuje o jedną pozycję, co zapewnia mu awans o jedną pozycję w klasyfikacji generalnej. Wypycha on z czołowej dziesiątki Jeffa Gordona, dzięki czemu zwalnia się jedno miejsce dla kierowcy z dziką kartą (Joey Logano będąc na 11 pozycji i tak by awansował, bo wygrał wyścig, a Gordon wypadając z dziesiątki stracił szansę awansu).

Na siedem okrążeń przed metą obraca się Clint Bowyer. Na tor wyjeżdza Pace car. Prowadzący Newman zjeźdza do boksu i wyjeźdza za Carlem Edwardsem, który później wygrywa wyścig.

Dzięki temu Martin Truex Jr. ma o jedno zwycięstwo więcej od Newmana i awansuje do pogoni za mistrzostwem.

Po analizie rozmów radiowych NASCAR doszło do wniosku, że Clint Bowyer obrócił się celowo. Kierowcy zespołu, Clint Bowyer, Martin Truex Jr. i Brian Vickers zostali ukarani odebraniem 50 pkt. Zespół zapłaci grzywnę w wysokości 300 000 $. Obserwator Vickersa i wiceprezes MWR, Ty Norris został zawieszony. Szefowie mechaników wszystkich trzech ekip - Brian Pattie (Bowyer), Chad Johnston (Truex) i Scott Miller (Vickers) będą pod obserwacją do 31 grudnia.

To najbardziej surowe kary w historii NASCAR i chyba najgorsza zagrywka.

A oto dwunastka zawodników, którzy będą walczyć o tegoroczny tytuł.

Matt Kenseth
Jimmie Johnson
Kyle Busch
Kevin Harvick
Carl Edwards
Joey Logano
Greg Biffle
Dale Earnhardt Jr
Kurt Busch
Clint Bowyer
Kasey Kahne
Ryan Newman
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez MatiXF1 Wt wrz 10, 2013 17:18  Re: NASCAR

Chciałbym usłyszeć te ich rozmowy radiowe. Jeśli faktycznie tak było, to jest to jedna z najbardziej chamskich zagrywek ostatnich lat w NASCAR.
Mam nadzieję że ktoś powstrzyma Johnsona przed zdobyciem 6 tytułu, a jest kilku takich zawodników (Kenseth, Busch, Harvick, Bowyer). Największa wtopa tego sezonu - Keselowski nie dostał się do pogoni. Nie tego oczekiwaliśmy po mistrzu, oj nie tego. Mam dziwne wrażenie że zmiana Dodge'a na Forda odbija się teraz zespołowi Rogera Penske czkawką.
,,We are not here for a long time, we are here for a good time"
Avatar użytkownika
MatiXF1
 
Dołączył(a): Śr mar 16, 2011 19:00
GG: 21746964

Postprzez Saruto Wt lut 04, 2014 12:16  Re: NASCAR

Pojawia się kolejny talent na zapleczu ;)
http://www.turnerscottmotorsports.com/n ... s-in-2014/
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kelox Pn lut 10, 2014 20:30  Re: NASCAR

Śledziłem jego zeszłoroczną mistrzowską kampanię w Nascar K&N East i trzeba przyznać że chłopak potrafi jeździć, co ciekawe obrał dokładnie tą samą drogę co mistrz K&N East z 2012 - Kyle Larson - poszedł prosto do Nationwide Series z pominięciem Trucków. Biorąc pod uwagę że Larson od tego sezonu będzie jeździć w Sprint Cup, to nie zdziwię się jeśli w 2015 roku zobaczymy Kwasniewskiego jeżdżącego w pierwszej dywizji.

Logano, Dilloni, Larson, Kwasniewski, Chase Elliot, Bubba Wallace - pokolenie lat `90 szturmuje NASCAR. Jednocześnie doświadczeni kierowcy powoli się wycofują min. Mark Martin, Bobby Labonte, Jeff Burton. No cóż, taka jest naturalna kolej rzeczy.
Kelox
 
Dołączył(a): Pn wrz 24, 2007 15:35

Postprzez Saruto Śr lut 12, 2014 0:13  Re: NASCAR

Tylko, że Kyle udowodnił potencjał podczas kilku startów w truckach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kelox Śr lut 12, 2014 9:46  Re: NASCAR

No tak, w Nationwide nie wygrał, za to w Truckach odniósł zwycięstwo w Rockingham.
Kelox
 
Dołączył(a): Pn wrz 24, 2007 15:35

Postprzez Saruto Śr lut 12, 2014 16:22  Re: NASCAR

Według mnie o sezon za wcześnie w Nascarze będzie, ale może sobie jakoś poradzi. Osobiście najbardziej śledzę postępy Dylana. Zobaczymy jak sobie poradzi na zapleczu, poza tym chłopak jest bardzo młody.
Wallace też jest niezły, w tamtym roku kilka razy mnie zaskoczył w truckach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kelox Śr lut 12, 2014 17:01  Re: NASCAR

Chase Elliot również pokazuje się z dobrej strony, zwyciężył W ARCA na Pocono, oraz w Truckach na Mosport (kontrowersyjny finisz z Ty Dillonem). Sądzę że w niedalekiej przyszłości też może pojawić się w Cupie.
Kelox
 
Dołączył(a): Pn wrz 24, 2007 15:35

Postprzez SebaRacer Pn lut 17, 2014 18:34  Re: NASCAR

Niedzielny Sprint Unlimited ukończyło tylko 8 samochodów. Nawet SC nie dał rady :twisted:

Doszło do awarii baterii zasilającej dodatkowe światła.
Avatar użytkownika
SebaRacer
 
Dołączył(a): Pn gru 17, 2012 22:05

Postprzez Zakhary So lut 22, 2014 16:35  Re: NASCAR

No i ruszamy z sezonem już pełną parą. Dla przypomnienia - stream z Nationwide/SprintCup w HD standardowo od tego pana:
https://twitter.com/besweeet
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34

Postprzez FlyeThemoon Pn lut 24, 2014 5:22  Re: NASCAR

Daytona 500 w tarapatach z powodu tornada :( .
http://www.youtube.com/watch?v=FykeHwKUiMY Przejazd po trasie toru w Monaco(nie moje)
FlyeThemoon
 
Dołączył(a): Pt mar 02, 2007 17:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez greywolf Wt maja 13, 2014 23:30  Re: NASCAR

Cześć, odświeżę nieco wątek. Jestem tu nowa i mam nadzieję, że mi pomożecie. Ostatnio oglądałam jeden z odcinków 18-stej serii Top Gear gdzie był materiał o NASCAR. Nie powiem, zaintrygowały mnie te wyścigi i chętnie bym obejrzała. Z tego co widzę, nie jest to zbyt popularny sport w Polsce, wujek google za dużo mi nie powiedział, ale mam nadzieję, że wy mi wszystko powiecie. A mianowicie jak się zabrać za to oglądanie? :-D Teraz jest chyba połowa sezonu, kolejny wyścig to 17 maj, tak? Gdzie mogę to obejrzeć? Dawniej w Sportklubie, teraz z Pl chyba nigdzie, jedynie amerykańskie kanały? Zależy mi na oglądaniu na żywo, choć to będzie kosztować nieprzespane noce, wiem. Macie może sprawdzone streamy? O której zaczynają się wyścigi? Dzięki z góry za pomoc.
greywolf
 
Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 23:24

Postprzez Kondzio Śr maja 14, 2014 0:40  Re: NASCAR

O streamy trudno nie jest. Dość sprawdzonym jest ten na http://racefansonlytv.com/ – czasem pyta o hasło, znajduje się ono zazwyczaj gdzieś na górze strony. To jest stream amerykańskiej transmisji, ale warto też szukać streamu brytyjskiego Premier Sports na stronach typu vipbox.eu czy wiziwig.tv. Tam nie ma w ogóle reklam podczas transmisji, a ich liczba na amerykańskich kanałach może naprawdę zniechęcić.

Oglądanie NASCAR nie zawsze oznacza nieprzespane noce – wiele wyścigów zaczyna się na przykład o 19, co jest już bardzo przystępną porą. Ze swojej strony mogę polecić moją rozpiskę wyścigów, która znajduje się w podpisie. Tam znajdziesz informacje na temat tego, co, gdzie i kiedy. Główną "ligą" NASCAR jest Sprint Cup Series, jej zapleczem jest Nationwide Series, zaś Camping World Truck Series to, jak można się domyślić, wyścigi pickupów. W ten weekend odbędzie się na przykład pokazowy All-Star Race.

Polecam też www.jayski.com – niezwykle bogata w informacje strona o serii NASCAR.
Kondzio
 
Dołączył(a): Wt gru 26, 2006 23:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez greywolf Śr maja 14, 2014 16:41  Re: NASCAR

Super,Twoje wyjaśnienia rozwiały sporą część moich wątpliwości, a linki i informacje są bardzo pomocne, dzięki. Rzeczywiście pory nie są takie złe, kiedy oglądałam ostatnią walkę Pacmana, to dopiero zarywałam nockę, wchodził na ring chyba przed 6 rano (czego głupia nie przewidziałam+ źle spojrzałam na plan transmisji), także wyczekiwania było sporo.

Czy regularnie aktualizujesz podpis? Z pewnością nie raz z niego skorzystam.
greywolf
 
Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 23:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości