WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Kamikadze2000 Wt kwi 19, 2016 19:14  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

Dla kibiców byłoby ciekawiej, gdyby ktoś stawił większy opór Rei. :P Irlandczyk nie jest wybitnym zawodnikiem - to słabość jego rywali (a właściwie motocykli i partnera zespołowego) sprawia, że tak to wygląda. ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Saruto Wt kwi 19, 2016 19:18  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

To kto jest wybitny jak nikt nie jest wybitny?
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kamikadze2000 Śr kwi 20, 2016 10:29  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

Saruto napisał(a):To kto jest wybitny jak nikt nie jest wybitny?


W stosunku do tych zawodników (drugiego sortu, bo pierwszych jest w MMŚ) wybitny może i jest. Ale na pewno to nie kaliber Marqueza, Rossiego, Lorenzo itd. ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez kuba Cz kwi 21, 2016 18:07  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

No jeśli byłby to kaliber MM / Rossiego / Lorenzo to miały przynajmniej 3 tytuły w MotoGP, więc tak... wybitny nie jest :P Ale czy ktoś tutaj porównuje Jonathana do wyżej wymienionych ? Z resztą jaki sens ma takie porównanie jeśli mowimy o dwóch rożnych kategoriach. Na tej zasadzie możemy umniejszać wszystkie osiągnięcia mistrzów WSBK, Endurance, TT i jakichkolwiek innych serii motocyklowych poza MotoGP, bo nie jest to kaliber obecnej świętej trójcy MotoGP. Przez różne okoliczności nie wszyscy świetnie rokujący zawodnicy dostają się do królowej sportów motocyklowych, żeby udowodnić całemu światu, że są tymi wybitnymi z czego raczej zdajemy sobie na tym forum sprawę ( przede wszystkim budżet w trakcie "raczkowania" ) więc po to mamy też inne serie wyścigowe, żeby oni także mieli swoje momenty chwały :wink: Po to też jest oddzielny wątek.
Mam wrażenie, że wg Twojego toku rozumowania jest się albo tak wybitnym jak Rossi, Marquez, Lorenzo....Stoner, Doohan, albo w ogóle nie zasługuje się na uwagę. Wydaje mi się to trochę krzywdzące dla wszystkich zawodników, którzy nie wychowali się na prototypach.

Johny miał debiutować w MotoGP w zespole Kennego Robertsa z dziką kartą w latach kiedy jeszcze był młodzikiem w BSB, ponieważ wg wielu ludzi rokował bardzo dobrze. W mniej odległych czasach o jego usługi zabiegała większość zespołów prywatnych w MotoGP kiedy jeździł w Ten Kate. On ubzdurał sobie, że musi mieć fabryczny sprzęt i musi być to Honda co jak już wiemy pogrzebało jego karierę w prototypach. Trzeba też bazować na tym jakie zdanie mają inni zawodnicy i obserwatorzy. Żeby nie było, nie próbuje nikomu udowodnić, że to wybitny geniusz bo nie mam na to żadnych argumentów :P Niemniej jednak uważam, że o jego ewentualnej klasie i wybitności ( w kontekście tamtych lepszego sortu :-P ) moglibyśmy się wypowiadać gdyby spędził przynajmniej jeden pełny sezon w Mistrzostwach Świata GP, a nie 2 rundy z doskoku. Zapewne Twój osąd jest słuszny i rozumiem co Masz na mysli, tylko dla mnie porównywanie zawodników z WSBK, (którzy nie przyszli tutaj na emeryturkę z GP) do czołówki MotoGP jest po prostu pozbawione sensu bo idąc tym tropem wszyscy są słabi i w ogóle po co to oglądać :P

:)
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kamikadze2000 Pt kwi 22, 2016 10:48  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

Luzik, luzik... po prostu chciałbym zobaczyć u jego boku kierowcę wyższych lotów od Sykes'a. ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez katinka N maja 15, 2016 16:32  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

Ktoś ogląda wgl jeszcze Superbajki?
Ten pierwszy wyścig na Sepang w sobotę nudnawy, zwycięzcą Tom Sykes. Za to ten dzisiaj na mokrym torze fajny, wygrał Hayden prowadząc od samej mety. Rea dał radę dojechać na P3. Miedzy nim a Chazem Dawiesem już coś chyba z 40 punktów różnicy jest, a tu już połowa sezonu. Trochę za mało tych wyścigów w WSBK...

A poza tym Jonathan podpisał nowy kontrakt z Kawą do 2018 roku. Jeszcze więc powalczyć o mistrza będzie miał okazje nie raz. A Michael VDM marzy o Moto GP i czeka na jakąś ofertę.

Uliczne North West 200 było teraz, tam dominacja Seeleya. No i smutna też wiadomość... W wyścigu Supertwin zginął jeden z zawodników, 20-to letni, bardzo utalentowany Malachiasz Mitchell-Thomas :( Życie jest niesprawiedliwe.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez FOLLY Pn maja 16, 2016 20:52  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

Ja oglądam. W niedzielę lepiej się oglądało, zaskoczyłem się #34. W ogóle to się nie skapnąłem że Paweł się wywrócił na ostatnim kółku. Ja zadowolony że ma pkt, a tu czytam na FB że dwa razy bez punktów. Jakoś zamuliłem z tą końcówką R2.
Obrazek
Avatar użytkownika
FOLLY
 
Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 15:26

Postprzez Voo Pn maja 23, 2016 8:31  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

Jak ktoś lubi sobie poczytać to ukazała się po polsku książka Guya Martina :)

http://www.labotiga.pl/guy-martin-motobiografia
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez kuba Śr maja 25, 2016 11:20  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

Bruce Anstey użyje Hondy RC213V-S w wyścigu TT :D !
Będzie to pierwsze użycie wyścigowe tego modelu bazowanego na motocyklu MotoGP.
Obrazek
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kwmb Śr maja 25, 2016 12:16  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

Wyścigowa wersja drogowej wersji wyścigowego motocykla. Ciekawe, czy gdyby wygrał, to Honda zrobiłaby drogową replikę tego motocykla :razz:
Co do biografii Guya: do tej pory pamiętam jego słowotok z dokumentu o IOM (Najszybszy z najszybszych, tak?). Biorąc pod uwagę fakt, że jest (chyba) jeszcze dostępny pakiet z biografią Colina McRae za mniej jak 50zł, to chyba się skuszę.
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Postprzez Voo Cz cze 09, 2016 9:31  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

Książka Martina to cały ten koleś w pigułce - chaotyczna galopada myśli, na jednej stronie coś o dziadku w czasie II wojny, coś o koledze sprzed 20 lat, coś o wyścigach, coś o piciu a na na koniec jeszcze coś o sprzęcie ale jeszcze w międzyczasie wzmianka jak ktoś kogoś bzykał w starym busie. Wiadomo, że takie biografie piszą tak naprawdę anonimowi dziennikarze ale tutaj chyba ghost-writer za dużo nie wnikał ;) Mimo wszystko czyta się fajnie - nie miałem zielonego pojęcia o całym tym świecie ulicznych wyścigów
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez kuba Pt cze 10, 2016 13:02  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

Hayden zgodnie z przewidywaniami pojedzie w wyścigu endurance Suzuka 8h. Razem z vd Markiem będzie reprezentował zespół Musashi HARC Pro.
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Voo Wt cze 21, 2016 9:32  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

Jezuu ale wieje nudą ostatnio w WSBK. Obejrzałem wczoraj wyścigi z ostatniego weekendu i niestety uważam ten czas za zmarnowany.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez kuba Wt cze 21, 2016 12:35  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

Tyle dobrego, że Szkopek ugrał jeden punkcik :wink:
Żeby było jeszcze nudniej to dodam, że Sykes podpisał nowy kontrakt z Kawasaki na dwa lata. Davies nie wybiera się jednak do MotoGP bo nie chce jeździć niedofinansowanym sprzętem ( a na fabryczny raczej nie ma szans ). No niestety. Trzeba liczyć na jakiś progres Hondy wraz z nadejściem nowego motocykla ( trochę się to przedłuża :P ) i Yamahy. Bardziej wierzyłbym w Hondę. Ten Kate to wybitni tunerzy, więc jak ten nowy Fireblade w końcu tam dopłynie to może być dużo ciekawiej w stawce. Może Nicky zdobyłby trzecią koronę i dopełnił dzieła. W Crescent aż tak nie wierzę. Zobaczymy czy do SBK trafi Aleix Espargaro - podobno miał na stole dwa fabryczne kontrakty ( jeśli nie trafi do Aprilii w MotoGP ). Kawa już odpadła, więc może Ducati ? Dornie przydałby się jakiś Hiszpan bo dominacja Brytyjczyków nudzi. A nie, zapomniałem. Przecież Dorna ma w dupie te serię i co chciała to osiągnęła - zmarginalizowała ją :P
Dobrze by było też zobaczyć Camerona Baubiera na stałe w przyszłym sezonie.
Poza tym zgadzam się... nie jest najlepiej. Jak nic się nie zmieni to czeka nas okres nudy. Sykes nabije jakiś kosmiczny rekord Superpole, a Johny będzie próbował osiągnąć to czego nie udało mu się w 2015 :P
Po Imoli wydawało mi się że Ducati zrównało się z Kwakami. Dominacja na Aragon i Imoli była dużo większa niż jakakolwiek przewaga Kawasaki do tamtej pory. Davies podniecał się, że po nowych usprawnieniach mogą wygrywać wszędzie - nie tylko na Aragon i Laguna Seca. No się chyba przeliczył :P Teraz pewnie zaliczy dużo lepszy występ w Stanach, ale te dwa DNFy ostatnio raczej pogrzebały szansę na dobre widowisko w tabeli punktowej.

Oglądałem ostatnio hiszpańską serię CEV i musze przyznać że w klasie Superbike, poza tym wapniakiem Moralesem można doszukać się młodego narybku. Maximilian Scheib, Alejandro Medina np, bardzo młodzi - pewnie do MotoGP nie dojadą - idealny kierunek to SBK. Ten sam promotor, czołówka serii hiszpańskiej . Dlaczego nie ma ich gościnnie w SBK chociażby w Aragon albo w Jerez ? Co jest do ch***a z tymi przepisami. Skoro SBK mają nie stanowić żadnej konkurencji dla MotoGP to powinny być napisane tak, aby były bardziej przystępne dla lokalnych ekip. Wiem, że terminy się zbiegły więc nie było możliwości, ale brak jakiegokolwiek czołowego jeźdźca z BSB ( Liczyłem przed sezonem ,że Leon ukąsi ) z dziką kartą na Donington w SBK to dla mnie wielki smutek i symbol raka tego całego biznesu. Kiedyś w czasach największej popularności tej serii, dzikie karty walczyły z czołówką SBK o zwycięstwa. Dzisiaj nikt nawet nie stanowi konkurencji dla Kawasaki i Ducati w regularnej stawce. To jest chore i potrzebne są zmiany.

Kilka ploteczek:
:-D Marco Melandri jest łączony z trzema teami w kontekście przyszłego sezonu w WSBK. Jedna z nich to Pucetti Racing ( mistrzowskie Kawasaki z Supersportów) gdzie partnerowałby dobrze nam znanemu z Moto2 a teraz z WSS Randy'emu Krummenacherowi. Do tego dochodzą bliskie kontakty z firmą PATA, której prezes jest wielkim fanem Marco. Zresztą chyba nie tylko jego,bo PATA sponsoruje też Rossiego, Jonathana Rea no i fabryczną Yamaszke. No i właśnie. Jeden ze scenariuszy mówi, że Melandri może wskoczyć za Guintersa jeśli temu się znudzi i nie będzie kontynuował współpracy z Crescent. Trzeci scenariusz to jazda u boku Chaza Daviesa na fabrycznym Ducati. Davide Giugliano zostałby przeniesiony na satelicką maszynę.
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kuba Śr lip 13, 2016 12:32  Re: WSBK, AMA SBK, SuperSport i serie podobne

Oglądał ktoś zmagania na Laguna Seca ? Pomimo zwycięzców całkiem niemałe emocje i kilka świetnych manewrów. Troche strachu narobił nam Paweł Szkopek, ale na szczęście jest cały. Ucierpiała kość śródstopia małego palca. Po DNF Jonathana Sykes odrobił całkiem sporo punktów. Jeszcze kilka takich awarii i tytuł nie musi być wcale taki pewny.
https://www.facebook.com/WorldSBK/videos/10153905380484032/
Korkociąg zawsze nam coś zaserwuje :wink:
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości