A1 Grand Prix

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez TobaccoBoy Pn maja 12, 2008 12:21  Re: A1 Grand Prix

Mamy pierwsze info o maszynach A1 Gp na 2008:
Obrazek

Projekt jest oparty na juz legendarnym F2004, ale projekt Rory'ego Brna, Johna Travisa bedzie przystosowany do "realiów" serii i ma maksymalnie ułatwniać wyprzedzanie.

Silnik Ferrari to V8 o mocy 600 KM, przewidywany boost.
TobaccoBoy
 

Postprzez Pieczar Pn maja 12, 2008 12:55  Re: A1 Grand Prix

Przecież to jest Ferrari F2004 :P
TobaccoBoy napisał(a):Silnik Ferrari to V8 o mocy 600 KM, przewidywany boost.

Czyli czasy okrążeń powinny być gdzieś pomiędzy F1 a GP2.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez ICEman Śr maja 28, 2008 20:19  Re: A1 Grand Prix

na slikach ten bolid może być diabelnie szybki, silnik niby 600 km wydaje sie nie wiele, pamiętam że F2004 miało V10 około 930 km no ale to niema być udawanie F1 tylko seria A1, zobaczymy jakie czasy będą kręcić bolidy F1 i A1 w 2009 r.
Avatar użytkownika
ICEman
 
Dołączył(a): Wt cze 27, 2006 17:17
Lokalizacja: z Północy

Postprzez barteks Śr maja 28, 2008 22:25  Re: A1 Grand Prix

Pierwszy wyścig już we wrześniu 2008 r. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Jędruś Pt maja 30, 2008 21:08  

Seria będzie miała pewnie lepszych kierowców . Ciekawe kiedy dowiemy się pierwszych posadek ???
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez BARBP Pt maja 30, 2008 21:32  Re: A1 Grand Prix

Jakoś nie mogę się przekonać do tej serii. Szkoda że nie zrobią coś w stylu GP2 tyle że wzorem Formuły 1 nazywałaby się Formuła 2 (kiedyś już była taka seria) i składałaby się z trzech sesji testowych, kwalifikacji i wyścigu w niedzielę. Punkty byłyby przyznawane tak jak w F1. Rozgrywana byłaby w ten sam weekend co F1 i na tym samym torze. Wiem że nie byłoby tyle wyprzedzania co w GP2 ale by lepiej przygotowywała do startów w F1. Chodzi mi o to że stworzyć taką mniejszą Formułe 1 :)
"Sukces nigdy nie jest efektem „słomianego zapału" - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień."
James Madison
Avatar użytkownika
BARBP
 
Dołączył(a): Cz sie 03, 2006 19:17
Lokalizacja: Elbląg/Niemcy

Postprzez TobaccoBoy Pt maja 30, 2008 22:02  Re: A1 Grand Prix

Ale właśnie NIE o to chodzi. A1 Gp w założeniu miała zrywać z konwenansami obecnego motorsportu i stać się serią, gdzie TYLKO talent zawodnika gra główną rolę (dozwolone tylko niewielkie manipulacje przy spojlerach), a osiąga się to przez ekstremalnie wyrównane szanse (sprzęt jest cały czas w posiadaniu włodarzy serii, którzy tylko na weekend dają nim dysponować zespołom, które składają się z kierownictwa i kilku mechaników do wymiany kół i naprawy uszkodzonego samochodu) i postawienie na coś, co było do tej pory mocno pomijane - na dumę narodową.
Wnioskując po drastycznie rosnącej popularności serii (to już nie jarczmarczne zawody z lat 2005-2006) i zainteresowaniu zawodników (nie byle jakich) oraz poważnych person ze świata motorsportu to się sprawdza. A1GP ma być alternatywą dla skostniałych serii. Przecież Nico Hunkelberg nie byłby 3-cim zawodnikiem Williamsa, gdyby nie wygrana w Pucharze świata (i patronat Webera).

Angaż Ferrari na kilka następnych sezonów to duży plus dla tej serii.
TobaccoBoy
 

Postprzez BARBP Pt maja 30, 2008 22:28  Re: A1 Grand Prix

TobaccoBoy ja wiem ale nie o to mi chodziło, moja fantazja o nowej serii nie miała związku z A1 GP tylko napisałem o tym tak przy okazji. Nico Hulkenberg wypracował sobie posadę testera w Williamsie dzięki Weberowi i świetnym wynikom w poprzednim sezonie w F3 EuroSeries. Dla porównania Alex Young także miewał bardzo dobre rezultaty w A1 GP a jak pamiętamy nie był jakimś uzdolnionym kierowcą i bardzo słabo wypadał na tle swojego partnera z zespołu Marka Webbera w Minardi w 2002 r. więc A1 GP nie daje nam prawdziwego obrazu umiejętności kierowców.
TobaccoBoy podaj mi kolejne przykłady kierowców którzy tam zajmowali wysokie lokaty a później dzięki nim coś osiągneli w innych poważniejszych seriach bo ja Ci mogę podać przykłady kierowców którym szło słabo a właśnie w tej serii uwierzyli w siebie i zaczęli osiągać miejsca w czołowej 3 w A1 GP.
"Sukces nigdy nie jest efektem „słomianego zapału" - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień."
James Madison
Avatar użytkownika
BARBP
 
Dołączył(a): Cz sie 03, 2006 19:17
Lokalizacja: Elbląg/Niemcy

Postprzez renegade Pt maja 30, 2008 22:41  Re: A1 Grand Prix

Oj Tobako dluuuuggggaaa noc przed Toba ;) :???:
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez TobaccoBoy Pt maja 30, 2008 22:47  Re: A1 Grand Prix

BARBP, Nico osiągnął to przez wyniki w A1 Gp, a F3Eu (jeśli oglądałeś wyścigi) to tylko weryfikacja umiejętności. Sir Frank sam to przyznał. Weber jest obecnie skupiony na swoich problemach z fiskusem niemieckim oraz pilnowaniu MiSzCza.
Co do innych - co autpr miał na myśli pisząc:
tam zajmowali wysokie lokaty a później dzięki nim coś osiągneli w innych poważniejszych seriach

Z powodu konstrukcji tego pytania nie mogę dojść sensu logicznego - pytasz o ilość zawodników, którzy z A1 poszli dalej, czy (co byłoby idiotyczne) o poprawę wyników z powodu startu w A1? Amfibologia to kochanka obecnej nowomowy.....

PS: Skupianie się na fragmencie wypowiedzi, pomijając resztę, nie specjalnie dobrze świadczy o rozmówcy :wink:
TobaccoBoy
 

Postprzez BARBP Pt maja 30, 2008 23:08  Re: A1 Grand Prix

To że jesteś starszy ode mnie o 9 lat nie świadczy kto jest mądrzejszy to po pierwsze a po drugie Twoje zaczepki słowne prowadzą do kłótni ale to nie mój problem.

W tamtym zdaniu chodziło mi o to że wygrywając wyścigi w danej serii zwracasz na siebie uwagę innych osób czyli możesz dostać interesujące oferty od innych zespołów startujących w różnych seriach. Zresztą nie można powiedzieć że ktoś kto wygra GP2 przejdzie do F1 bo może być tak że dany kierowca przez cały sezon zdobędzie jeden pkt. np. w GP2 i dostanie się do czołowego teamu w F1 a mistrz GP2 nie załapie się do żadnego. Świat jest nieprzewidywalny...
"Sukces nigdy nie jest efektem „słomianego zapału" - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień."
James Madison
Avatar użytkownika
BARBP
 
Dołączył(a): Cz sie 03, 2006 19:17
Lokalizacja: Elbląg/Niemcy

Postprzez TobaccoBoy Pt maja 30, 2008 23:33  Re: A1 Grand Prix

BARBP napisał(a):To że jesteś starszy ode mnie o 9 lat nie świadczy kto jest mądrzejszy to po pierwsze a po drugie Twoje zaczepki słowne prowadzą do kłótni ale to nie mój problem.

Lekko musnąłem kilka spraw w celu jansego stanowiska, nie wiem, gdzie tu widzisz zaczepki....


BARBP napisał(a):W tamtym zdaniu chodziło mi o to że wygrywając wyścigi w danej serii zwracasz na siebie uwagę innych osób czyli możesz dostać interesujące oferty od innych zespołów startujących w różnych seriach.

O to mi właśnie chodziło
Więc Jani - dostał dzięki swoim starom w A1 Gp (i wynikom w CCWS) propozycje od Coyne'a, KV z Indy (przez opóźnienie negocjacji Dale postawi z z sentymentu na Bruno), były propozycje z LMS/ALMS i DTM - wszystkie padły po tym jak manager Szwajcara we "wzorowy" spoósb podejmował negocjacje.

Zaugg - bez A1GP i wyników - driver z czarnej ziemi był traktowany nie do końca poważnie i rozważano zakończenie współpracy z Afrykaninem, a tak - GP2.

Jeroen Bleekemolen - A1 GP uratoało mu skórę i przeszedł z FIA GT do PSC

Robert Wickens i James Hinchcliffe - sami przyznają, iż gdyby nie A1 GP (u tego drugiego też Atlantic Series) daleko by nie zajechali....

Oliver Jarvis - DTM, a nie hotel przy kominku

Jonny Reid - posakę w Indy Light dostał właśnie za starty w A1 GP.

I jeszcze raz Nico - to właśnie wyniki w A1 Gp z mało znanego zawodnika podrzędnych serii stał się numero tre w Williamsie i zawodnikiem F3 Eu. Weber to za mało na sir Franka, o czym boleśnie przekonał się Mr 20%, gdy jeszce raz chciał upchnąć Ralfa (wraz zdużym zastrzykiem kasy) do fotela w Grove.....

BARBP - nie zrozum mnie źle - A1 GP nie aspirowało do miana przepustki do F1. To dla wielu nagroda, a dla innych sposób na rozgłos, by zacząć poważną karierę. Na takich zawodników liczy Texteira - nie ma starych buraków pokroju Panisa, który z litości dostał prawo startu....
TobaccoBoy
 

Postprzez renegade Pt maja 30, 2008 23:59  Re: A1 Grand Prix

Jedo ale... Tobako historia Jarvisa byla inna. On mial szanse na zostanie w F3 a w przyszlym roku przejsc z TOM'S do Super GT. Wybral DTM, poniewaz byla to powazna propozycja i mial szanse na powazne wyniki. Wyniki w A1 GP na pewno nie mialy zadnego znaczenia w Jego wypadku. Testy, ktore robil z Renault (GP2) byly zupelnie darmowe poniewaz nie ma On zadnej kasy na wydanie, sezon w F3 i DTM takze ma oplacone przez sponsorow zespolow.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez ICEman Pt cze 13, 2008 10:14  Re: A1 Grand Prix

są nowe zdjęcia bolidu z testów na imoli http://www.a1gp.com/News/NewsArticle.aspx?newsId=39233

bolid wygląda dość imponującą jakbym sie nie znał to bym powiedział ze to to na pewno F1 :)
Avatar użytkownika
ICEman
 
Dołączył(a): Wt cze 27, 2006 17:17
Lokalizacja: z Północy

Postprzez Pieczar Pt cze 13, 2008 10:49  Re: A1 Grand Prix

Bolid wygląda nieźle, ciekawe jak będzie się spisywał podczas wyścigów (mam tu na myśli przede wszystkim możliwość wyprzedzania).
A tak trochę poza tematem - ma ktoś może zdjęcia Imoli po przebudowie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości