Karting

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Master Pt lis 02, 2007 21:29  

Jak ktoś by chciał znać koszty jakie wynoszą w poszczególnych klasach to podaję.



Klasa WSK:

- około 10000zł na sezon

Klasy wyższe:

-od 30000zł do 50000zł na sezon


Wiem to dzięki cudnej osobie. :-)
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Fiflaczek So lis 03, 2007 14:51  

Master jeszcze tego Pana na gg nie dopadłem,ale szczegół.Może ktoś z Was zna sie dobrze na goksach lub ma swój własny??Jesli ma to niech zapoda fotki :D
Fiflaczek
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:02
Lokalizacja: z kont!!

Postprzez Wrzatek Pn lis 05, 2007 0:09  

www.gokart.pl ---> adres internetowy toru na którym bywam od czasu do czasu :) .
Avatar użytkownika
Wrzatek
 
Dołączył(a): Cz gru 28, 2006 21:39
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez frangelo Pt sty 11, 2008 21:03  Start rejestracji do Największej w Polsce Ligi Gokartowej

Wszystkich czytelników F1WN.pl pragnę poinformować, iż rozpoczynamy rejestrację kierowców i teamów do sezonu Wiosna 2008 Ligi Gokartowej Sport24.pl . Bardzo prosimy o wypełnianie danych w komentarzach na forum wg poniższego wzoru: (podanie kierowcy i zgłoszenie teamu to dwie odrębne rejestracje i nie muszą być podane w tym samym czasie)

Liga jest ligą amatorską - nie mogą zapisywać się zawodnicy z licencjami związkowymi.

KIEROWCA
Imię Nazwisko

Termin rejestracji kierowców upływa 25.01.2008r. o godz. 20:00.

Rejestracja tylko na Portalu Sport24.pl: http://www.karting.sport24.pl/news/show/46563/

UWAGA - już ostatnio zabrakło dla wszystkich miejsc - czas działać

Pozdrawiam
Artur
Sport24.pl
frangelo
 

Postprzez KubuŚ Pt sty 11, 2008 21:11  

Jak Kubica wszedł do F1 to szukają następnych talentów... :grin:
frangelo napisał(a):F1WN.pl

Ale takiej literówki wam nie wybaczymy.... :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
KubuŚ
 
Dołączył(a): Pn kwi 30, 2007 7:09
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
GG: 7924021

Postprzez Rubiq Pt sty 11, 2008 21:19  

frangelo dasz jakiegoś linka, gdzie będzie regulamin i więcej informacji?
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez frangelo So sty 12, 2008 23:44  regulamin i opis

hej,

W menu widocznym tylko na stronie glównej www.karting.sport24.pl znajdziesz wszystkie info, wszystkie zawody były opisywane w newsach, zatem warto przeszukać strone.

Dowiesz się m.in. że jeden uczestnik na każde zawody przylatuje z Francji :-) a inni z dalekich zakątków Polski, mamy świra i dobrze się bawimy.

Przepraszam za literówke f1wm.pl!

Pozdrawiam
Artur
frangelo
 

Postprzez Rubiq So sty 12, 2008 23:47  

do usunięcia
Ostatnio edytowano N kwi 12, 2009 7:14 przez Rubiq, łącznie edytowano 2 razy
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Master Pt sty 18, 2008 17:39  

http://nasza-klasa.pl/profile/1683894/gallery


Proszę. Macie tu mojego znajomego Tomka Kuca. Hehe. Ma kilka fotek z kartingu jak tu widzę. Vice Mistrz Polski. Ścigał się z Kubicą.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Master Pt sty 18, 2008 18:08  

No tak. Ale karting trzeba kochac żeby w nim jeździć. A kasie nie wspomnę. Ja to tam z nim na gg to noce i dnie siedzieliśmy. Mówił jak to trudno. Ojciec jego pracował aby zarobic na jego wyścigi, sprzęt itd. Musiałbym dzień pisac abyście zrozumieli.



Facet zaczął się ścigac zawodowo od 14 bodaj czy 15 lat. Zaczął od młodzieżówki (WSK) bo to nie taki duży majątek. Należał do automobil klubu w........... jakimś mieście obok Kluczborku czy nawet w Krakowie. No i facet miał umiejętności i pokochał ten sport. To gra najważniejszą rolę. Miec serce do tego. Podchodzic do tego z sercem itd. Jego ojca, ten sport to pasja. Zrobił mu karta do kategorii wyższych gdzie karty już miały ponad 30 koni mechanicznych. Zdobył kilka vice-mistrzów Polski. Opowiadał mi że przed metą dosłownie przed metą! Pękła mu opona a jechał na 1 pozycji. Jak wiadomo za podium płacą i była to wielka przegrana. Rzucił kaskiem o ziemie i dostał 50zł za niesportowe zachowanie. To jest taki sport. Z sponsorami było trudno. Jak byli to tak i tak za dużo nie płacili. Kubica w kartingu szalał bo miał sprzęt od Włochów i kasę. No i największy talent czego nie można ukryc. Każdemu kartingowcu jest trudno. A z Polski to szczególnie. W Polsce mało znany jest karting. Wracając do Tomka, no przyznam, koleś bez zębów. Nosi jakąś protezę. Miał niezły wypadek. Z dobra prędkością ponad 160 na godzinę uderzył prosto w betonową bandę. Kaskiem w kierownicę i zęby poleciały. Ale agent jest. Chwalił się to szczęką nad morzem :P Wypadek przeżył i powrócił zaraz na tor. Sprzęt trudno było nabyc, w Koszalinie były wtedy bardzo tanie rzeczy. Tor też tam jest. Ojciec zarabiał na utrzymanie chaty i jego. Był mechanikiem i dzięki temu pan Tomek miał jakieś wsparcie. Z Kubicą ścigał się okazyjnie. Pan Tomek był w wyższej kategorii wiekowej. Byli na "Ty". No rozpisałbym się więcej ale po co Wam to. Żeby się ścigac w kartach trzeba miec serce i pasję. Nigdy się nie odpuszcza. Kasa i talent to podstawa.
Ostatnio edytowano Pn cze 16, 2008 18:35 przez Master, łącznie edytowano 1 raz
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez mutu Pt sty 18, 2008 21:39  

ktoś chce jeszcze jechać na tor kartingowy ?

A co ty SoBcZaK myslałeś, że wypadki się nie zdarzają szczególnie na gokartach ???????
Williams F1 Team
Avatar użytkownika
mutu
 
Dołączył(a): So sie 25, 2007 14:49
Lokalizacja: Ozimek

Postprzez AdrianAdrian So sty 19, 2008 12:28  

mutu napisał(a):ktoś chce jeszcze jechać na tor kartingowy ?

No w sumie ja, ale nie wiem jeszcze. Tor w Miedzianej Górze "Tor Kielce"(moze ktoś z was był ?, kojarzy?). Znam nawet jedną sędzine ale mam już 16 lat i chyba niewarto zaczynać.
Wie ktoś może ile trzeba bulić za licencje kierowcy wyścigowego ?
R.Kubica
Avatar użytkownika
AdrianAdrian
 
Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 19:01
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Master So sty 19, 2008 12:31  

AdrianAdrian

Jak masz 16 lat? Za późno. Chyba że masz kasę i chcesz czerpnąc z tego przyjemnośc. Za licencję nie musisz płacic. Wystarczy że należysz do jakiegoś automobli klubu. No i w dodatku musisz zrobić jakiś wyznaczony czas.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez AdrianAdrian So sty 19, 2008 12:39  

Master napisał(a):Za późno.

Tak myślałem.
Ale z tą licencją ( typu: niewiem WTCC) słyszałem że sie buli 15 tys. i kurs trwa 3 miesiące.
R.Kubica
Avatar użytkownika
AdrianAdrian
 
Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 19:01
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Szu Pn sty 21, 2008 23:05  

Ja chętnie pościgałbym się na gokartach kariery już nie zrobię bo jestem za "stary" (rocznik 87) ale dla przyjemności. Mam swojego gokarta z silnikiem z wsk i czasami sobie nim jeżdżę ale po ulicy to nie to samo co po torze. W lecie często jeżdżę na okoliczne tory pod centrami handlowymi ale ten sprzęt jest dla niedzielnych kierowców :P zresztą głównie tacy tam jeżdżą. Noszę się z zamiarem pójścia do PZM w Katowicach albo do Automobilklubu ale nie wiem czy mnie nie wyśmieją że taki stary pryk chce robić licencję.
Avatar użytkownika
Szu
 
Dołączył(a): Wt cze 26, 2007 11:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron