Zdjęcia — inne sporty motorowe

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez krzysiek_aleks Wt lip 10, 2012 4:55  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

Wolek napisał(a):
krzysiek_aleks napisał(a):Ma ktoś może zdjęcia rajdówek z WRC?


Jaki rozmiar cię interesuje?

Hi res, 1920 x 1080
Avatar użytkownika
krzysiek_aleks
 
Dołączył(a): So lut 13, 2010 7:13

Postprzez FORTI 94 Cz mar 28, 2013 22:26  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

Obrazek
Avatar użytkownika
FORTI 94
 
Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 8:48
Lokalizacja: Wadowice
GG: 20535421

Postprzez Patrick Śr kwi 03, 2013 14:49  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

Obrazek
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez pietrov N kwi 07, 2013 11:13  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

Szukałem, szukałem odpowiedniego tematu i myślę że tutaj będzie ok.

Nie słyszał ktoś może o jakiejś fajnej edycji tapet na pulpit z sportów motorowych na każdy miesiąc roku? Coś takiego jak organizuje smashingmagazine: http://www.smashingmagazine.com/2013/03 ... r-edition/
Avatar użytkownika
pietrov
 
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 15:14
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
GG: 2268821

Postprzez MarK Pn kwi 15, 2013 20:57  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

Szukałem tematu i lepszego nie znalazłem. W sumie nieraz oglądałem wozy i filmy z hillclimbu i Pikes Peak i nigdy się nie zainteresowałem, ale teraz...

Peugeot, którym Loeb wystartuje w Pikes Peak.
Obrazek

A pytanie brzmi - jaką funkcję (aero najpewniej), ale konkretnie, mają te "pługi" z przodu samochodów tej konkurencji?
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Owsianny Wt kwi 16, 2013 11:34  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

Nie bardzo wiem, ale na moje to ma działać jak przednie skrzydło w singleseaterach. Zbierać jak największa ilość powietrza przez co będą mieli większy docisk przedniej osi ? Dobrze kombinuje czy nie bardzo ? :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Owsianny
 
Dołączył(a): Wt lip 14, 2009 11:56
Lokalizacja: Poznań
GG: 651741

Postprzez mpluta2 Wt kwi 16, 2013 11:48  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

W ramach ciekawostki: Tylne skrzydło tego Peugeota pochodzi z prototypu Peugeot 908 :)
mpluta2
 
Dołączył(a): Śr sty 26, 2011 10:03

Postprzez E1-XP Wt kwi 16, 2013 15:40  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

Jestem niemal pewien że tylne skrzydło zostanie zmienione przed hillclimb-owym weekendem. Nie sądzę żeby mogło coś wskórać w starciu z rozrzedzonym górskim powietrzem.

Tutaj niezły artykuł nt. T16 PP.
Avatar użytkownika
E1-XP
 
Dołączył(a): So sty 23, 2010 20:41

Postprzez MarK Cz kwi 18, 2013 10:11  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

Owsianny napisał(a):Nie bardzo wiem, ale na moje to ma działać jak przednie skrzydło w singleseaterach. Zbierać jak największa ilość powietrza przez co będą mieli większy docisk przedniej osi ? Dobrze kombinuje czy nie bardzo ? :D

Nie bardzo. Chyba, że potrafisz logiczne wytłumaczyć jak pozioma powierzchnia kierująca w dodatku powietrze na pionowy przód samochodu ma w jakikolwiek sposób zwiększyć docisk.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Owsianny Cz kwi 18, 2013 11:16  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

:D ooo czyli jednak źle kombinuję. W takim razie nie mam zielonego pojęcia do czego służy ten parapet z przodu. :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Owsianny
 
Dołączył(a): Wt lip 14, 2009 11:56
Lokalizacja: Poznań
GG: 651741

Postprzez E1-XP Cz kwi 18, 2013 13:32  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

Myślę że ważniejsza dla rozwiązania zagadki będzie spodnia powierzchnia tego IMO powiększonego tzw. splittera.
Avatar użytkownika
E1-XP
 
Dołączył(a): So sty 23, 2010 20:41

Postprzez Sar trek Cz kwi 18, 2013 15:43  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

To proste. Łapie kurz i żwir, rośnie masa z przodu i im bliżej mety, tym większy docisk przodu, czyli nie traci się docisku wraz ze wzrostem wysokości i co za tym idzie spadkiem jego gęstości.

Tak na poważnie, jak na to patrzę, do kieruje to powietrze na przód, i dalej idzie sobie powietrze górą. Bez tego pewnie więcej powietrza poszłoby dołem i wiem? Może groziłoby to saltem, jakie swego czasu zrobił Webber w Le Mans? Nie wiem, ale jak na to patrzę, to tylko ograniczenie dostępu powietrza pod spód przychodzi mi do głowy.

PS: Chyba już wiem. Co prawda, jak powietrze trafia na przewężenie (np. trafia pod odpowiednio ukształtowany przód samochodu, coś, jak amfibia), to ze względu na to, że musi się pomieścić w węższym przekroju, to przyśpiesza, spada ciśnienie i powinien powstać dodatkowy docisk.

Jednak samochód nie jest przeszkodą nie do ruszenia i powietrze będzie oddziaływać na samochód i będzie go pchało do góry, co poskutkuje zmniejszeniem docisku. A dzięki temu czemuś, powietrze złapane w ten pług już nie ma możliwości dostania się pod samochód i nie będzie obniżał jego docisku.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Patrick So kwi 27, 2013 14:34  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

Obrazek
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez MarK Cz maja 09, 2013 16:26  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

@ UP
No to dopiero nietypowa sytuacja jak na wyscigi 0_o.

Być może kogoś zainteresuje bo mam odpowiedź na wcześniej zadane tutaj, przeze mnie, pytanie:
MarK napisał(a):Szukałem tematu i lepszego nie znalazłem. W sumie nieraz oglądałem wozy i filmy z hillclimbu i Pikes Peak i nigdy się nie zainteresowałem, ale teraz...

Peugeot, którym Loeb wystartuje w Pikes Peak.
Obrazek

A pytanie brzmi - jaką funkcję (aero najpewniej), ale konkretnie, mają te "pługi" z przodu samochodów tej konkurencji?

Mikołaj Sokół na FB odpisał mi, że to nic innego jak po prostu splitter powiększony do ekstremalnych rozmiarów bo przepisy na Pikes Peak na takie zabawy pozwalają.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez ziomkris1 Cz maja 09, 2013 17:35  Re: Zdjęcia — inne sporty motorowe

"Sporty motorowe w Szwajcarii są złe, niedobre, śmierdzą" Adam Widomski :D
Szwecja-Anglia na wynik 2:2 - "Siedzi, nawet nie na stojąco" xD
Avatar użytkownika
ziomkris1
 
Dołączył(a): Śr kwi 08, 2009 13:10
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron