Colin McRae nie żyje

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez ASAD Pn wrz 17, 2007 10:39  

TobaccoBoy napisał(a):...ale w serii zginął zanim na dobre się rozkręcił (choć miał małe szanse), zginął na początku sezonu...


Przecież to nie ma znaczenia, czy miał szanse, czy nie. Był kierowcą wyścigowym. To co, że umarł ponad rok temu. Kulig zginął jeszcze wcześniej - w 2004. Każda śmierć to coś strasznego, nawet jeśli się tej osoby nie znało. Tych, co tu wymieniono, łączyła pasja do ścigania, a to wystarczy by pamiętać "nawet" o niedoświadczonym Paul'u Dana!
Avatar użytkownika
ASAD
 
Dołączył(a): Cz lis 24, 2005 20:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez im9ulse Pn wrz 17, 2007 12:45  

tylko z powodu Colina zainteresowalem sie WRC , na przelomie lat 90tych ogladajac go w Focusie az robilo sie milo...kilka tygodni temu ogladalem na Discovery ,program o rodzinie McRae :-? pokazywali jego syna ,ktory smigal na gokartach i minicrossie...liczylem ze mały McRae pojdzie w slady ojca...niestety :-?

dla mnie osobiscie to duza strata...Colin to byl Gość...mój idol :-? :-?
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez boSS Pn wrz 17, 2007 17:29  

Colin świetny kierowca, który z Sainzem zbudowali podwaliny pod zwycięstwa Loeba w Citroenie, ktoś się pytał dlaczego wygrał tylko raz MŚ? to dlatego że po pierwsze trafił na na prawdę twardych rywali (głównie chodzi o równie świetnego byłego traktorzystę Makinena), po drugie nigdy nie kalkulował - nie pamiętam roku ale w Focusie w ostatnim rajdzie sezonu - Wlk. Brytanii (Walli) zaliczył "dacha" przez co pogrzebał swoje szanse na tytuł, a akurat wtedy Makinen urwał koło w swoim nowiutkim, jeszcze nieco dopracowanym evo 7. No ale jak już wygrał to potrafił się cieszyć - chyba każdy pamięta Imprezę kręcącą "bączki" na asfalcie niemal w miejscu. Takiego zapamiętam Colina, również jego prototypowy Focus bez bagażnika-mistrzowska robota:)

Skoro to forum o F1 to zamieszczę małą ciekawostkę - pewnie wielu z was to widziało ale może akurat.... http://pl.youtube.com/watch?v=WP-HxU4Zt8Q
Avatar użytkownika
boSS
 
Dołączył(a): N cze 11, 2006 15:45
Lokalizacja: Świdnica City
GG: 4782861

Postprzez pjaxz Pn wrz 17, 2007 17:38  

Wielka szkoda, jeden z symboli najlepszych lat WRC odszedł na zawsze. Prawie każdy kojarzył nazwisko McRae z rajdami samochodowymi, również dzięki popularnej grze.
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Arek Pn wrz 17, 2007 17:43  

To ja może od siebie dodam to :-? :-? http://pl.youtube.com/watch?v=69LJK9NVh3k
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez Pieczar Pn wrz 17, 2007 18:07  

Tu jest piękny trybut.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez slipstream Pn wrz 17, 2007 18:14  

boSS napisał(a):ktoś się pytał dlaczego wygrał tylko raz MŚ? to dlatego że po pierwsze trafił na na prawdę twardych rywali (

O tak złota era WRC - Makkinen, Sainz, Auriol, Biasion, Kankkunen, McRae, Burns, Vattanen... Za czasów McRae jednym tchem ze Szkotem można było wymienić 10 kierowców walczących o zwycięstwa. A dziś ? Wmymieni się dwóch i może jeszcze dwóch doda tak tylko z nazwiska znanego.
To nie były czasy śrubowania zakłamanych rekordów jak teraz Loeb. Konkurencja była tak silna że magiczną liczbę zwycięstw w rajdach (25) osiągało wielu kierowców niemal po dekadzie startów i to oni stanowili elitę elit (a wielu ich nie było, ale wśród nich był Szkot). A z całej elity WRC w erze pre-loebowskiej to Szkot miał najwięcej zwycięstw w WRC (wespół z Juhą, Tommim i Carlosem)
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez FlyeThemoon Wt wrz 18, 2007 8:54  

Zapraszam chętne osoby do napisania kondolęcji na oficjalnej stronie zmarłego kierowcy rajdowego http://www.colinmcrae.com/.
http://www.youtube.com/watch?v=FykeHwKUiMY Przejazd po trasie toru w Monaco(nie moje)
FlyeThemoon
 
Dołączył(a): Pt mar 02, 2007 17:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez P@veL Wt wrz 18, 2007 19:29  

No, wreszcie doszedłem do siebie po tej strasznej informacji. Jak zobaczyłem tą wiadomość to myślałem, że to jakiś żart czy coś... sprawdziłem jeszcze na kilku innych serwisach i niestety okazało się że to prawda... :-( Colin trafił do szczęśliwej krainy, gdzie nie obowiązują ograniczenia prędkości. Przywitali Go Burns, Kulig, Park, Senna, Ratzeberg, Fangio, Farina i wielu innych których miłością było ściganie.
Avatar użytkownika
P@veL
 
Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 16:44
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Arek Wt wrz 18, 2007 19:35  

Świetnie powiedziane P@vel :)
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez gregoff Wt wrz 18, 2007 23:20  

A podobno Colin był kilka razy w Polsce incognito na urlopie. Na gazeta.pl gdzieś o tym czytałem:) Nigdy się specjalnie WRC nie interesowałem, ale na pewno mam do niego sentyment bo dał początek seri CMR a najwięcej dał jedynce którą do dziś uważam, za świetne połącznie arcade z symulacją. No i ta szkółka w grze... Żegnaj Colin...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Jacobser Śr wrz 19, 2007 20:14  

Muszę przyznać, że zdębiałem jak po wyścigu w Polsacie młody Zientarski wziął do ręki kartke i przeczytał, że jednak McRae nie żyje. To jest olbrzymi cios dla rajdów, a przy tym kolejny w ciągu kilku lat, kiedy zginął Kulig i zmarł Burns. Czemu nad rajdowcami wisi śmiertelne fatum. Czy oni muszą ginąć ??? Mam nadzieję, że teraz tam się ściga.
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser
 
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 21:55
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron