Le Mans i inne Endurance

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez bartoszcze N cze 16, 2019 7:49  Re: Le Mans i inne Endurance

Pełna transmisja jest na Eurosporcie 1.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez krzych N cze 16, 2019 8:13  Re: Le Mans i inne Endurance

Jak co roku od wielu lat z resztą :-)
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Pavlos Le Paul N cze 16, 2019 16:03  Re: Le Mans i inne Endurance

Niesamowita cisza, a tutaj #8 wygrywa Le Mans, po tym jak w #7 przebita opona w końcowej fazie. Ciężko mi coś więcej powiedzieć o tym wyscigu, bo było za dużo do pisania. Na pewno szkoda mi awarii w polskim zespole, za to rozbawił nieco widok Maldonado, który się rozbił. W GTE jak zawsze pięknie i ciasno bardzo długo, przyjemnie oglądało się ten pojedynek. ByKolles... ja się boję jak oni będą chcieli zrobić ten hypercar, nie wiem może to tylko moja przesadna opinia ale wyczuwam coś gorszego niż FW42 w F1.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Mariusz Pn cze 17, 2019 13:50  Re: Le Mans i inne Endurance

Ciekawy był to wyścig, oglądałem głównie zmagania niedzielne, a działo się wtedy sporo. Wygrana Toyoty nie jest niespodzianką. Komentatorzy polscy Eurosportu popełnili kilka gaf (nie tylko pod kątem sportowym, ale też z zakresu public relations omawiając chociażby konieczność reklam w czasie transmisji i co można zrobić, by tych reklam nie oglądać), zbyt często podkreślali swoją niechęć do Formuły 1, ale mimo wszystko przyjemnie się oglądało wyścig.

Spodziewałem się relacji na naszym serwisie, jak to było przed laty, ale tym razem jej nie było. Upłynęła już doba od zakończenia rywalizacji, a nawet news się żaden nie pojawił podsumowujący wyścig w Le Mans czy cały sezon WEC.

Cieszy mnie natomiast występ polskiego zespołu w tym klasyku. Dożyłem czasu, kiedy Polak debiutował w F1, dożyłem, kiedy wygrywał wyścig w F1, może dożyję, gdy Polak będzie liczył się w walce o zwycięstwo w Le Mans (i nie koniecznie mam tu na myślę Kubicę).
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez qTeck Wt cze 18, 2019 9:43  Re: Le Mans i inne Endurance

Niestety zwycięzcy GTE Am zostali zdyskwalifikowani, załoga #68 (m.in. Seb Bourdais) również.
Mariusz napisał(a):Ciekawy był to wyścig, oglądałem głównie zmagania niedzielne, a działo się wtedy sporo.

Złap koniecznie powtórkę soboty. Do północy ściganie było na prawdę wyborne, zwłaszcza w GTE Pro, gdzie czołówkę cały czas dzieliły sekundy, na prostych odstawiał się dosłownie NASCAR, a jedynie Aston Martin spadał jak kamień w wodę.

Porwanie się polskiej załogi na debiut od razu w LMP2 uznaję za ambitne przedsięwzięcie. Jest to klasa liczna, bardzo konkurencyjna i pełna specjalistów-wyjadaczy. Zapłacili sowite frycowe za debiut w klasyku, ale nie będę surowy w ocenie. Wczesną nocą były nawet momenty gdy przebijali się do przodu do pierwszej dwudziestki. Najważniejsze, że w debiucie dojechali do mety jako sklasyfikowani.

Chyba po raz pierwszy zetknąłem się z sytuacją jak w załodze #88 (Porsche z GTE Am, które spowodowało wypadek jednej z fabrycznych Corvette). Japoński kierowca tej załogi, którego nazwisko mi umknęło, po zaliczeniu kilku poważnych błędów otwarcie przyznał, że czuje się zbyt słaby na ten wyścig i zrezygnował jeszcze przed zapadnięciem zmroku. Czasem największą odwagą jest poznać swoje słabości (pośredni pun do Gry o Tron :evil: ).

Wrażenia ogólne:
- nie wierzę w teorię spiskową wokół Toyoty (Alonso nie zależało już tak bardzo na wygranej wyścigu, liczył się tylko tytuł mistrzowski WEC)
- nawet realizator litował się nad brakiem rywalizacji w LMP1 serwując od samego początku walkę w GTE Pro
- całe szczęście ten "super" sezon już za nami, swoją drogą robienie takie półtorarocznej klasyfikacji to idiotyzm. Nigdy więcej.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez Pavlos Le Paul Wt cze 18, 2019 11:18  Re: Le Mans i inne Endurance

Jeszcze mały dodatek: w GTE Am zmienił się zwycięzca.

https://www.motorsport.com/lemans/news/ ... n/4476619/
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez bartoszcze Wt cze 18, 2019 12:31  Re: Le Mans i inne Endurance

qTeck napisał(a):Porwanie się polskiej załogi na debiut od razu w LMP2 uznaję za ambitne przedsięwzięcie. Jest to klasa liczna, bardzo konkurencyjna i pełna specjalistów-wyjadaczy. Zapłacili sowite frycowe za debiut w klasyku, ale nie będę surowy w ocenie. Wczesną nocą były nawet momenty gdy przebijali się do przodu do pierwszej dwudziestki. Najważniejsze, że w debiucie dojechali do mety jako sklasyfikowani.

Przy czym przegrali z techniką. W końcówce wyjechali tylko na to jedno okrążenie, żeby spełnić regulaminowy wymóg bycia na torze w chwili zakończenia wyścigu, bo skrzynia padała.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez krzych Wt cze 18, 2019 14:29  Re: Le Mans i inne Endurance

Porwanie się polskiej załogi na debiut od razu w LMP2 uznaję za ambitne przedsięwzięcie.


No nie wiem, im raczej było bliżej do LMP2 niż do GT. Nie zapominajmy, że do tej pory ścigali się prototypem LMP3, więc gdyby wystartowali w GT byłbym mocno zdziwiony.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez _Sanchez_ Pt wrz 20, 2019 16:06  Re: Le Mans i inne Endurance

Toyota przygotowała nową ulepszoną wersję TS050. Lista zmian dość obszerna i ciekawa, począwszy od nowego nosa a skończywszy na lusterkach. Nie będę się rozpisywał, chyba że kogoś ciekawi. Na nadchodzące LeMans zapowiadają qual time 3:12,xxx. Dla przypomnienia - ostatni qual time dający PP to 3:15,497
_Sanchez_
 
Dołączył(a): So wrz 08, 2018 22:26

Postprzez slipstream Śr lis 13, 2019 17:03  Re: Le Mans i inne Endurance

Tymczasem wybiegając nieco w przyszłość, Peugeot ogłosił powrót w 2022. Oczywiście w zapowiadanej klasie Hypercar.

https://www.autosport.com/wec/news/1471 ... w-hypercar
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez bartoszcze Śr lis 13, 2019 18:51  Re: Le Mans i inne Endurance

_Sanchez_ napisał(a):Na nadchodzące LeMans zapowiadają qual time 3:12,xxx. Dla przypomnienia - ostatni qual time dający PP to 3:15,497

Z uwzględnieniem success ballast?
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Pavlos Le Paul Pt sty 24, 2020 19:25  Re: Le Mans i inne Endurance

Bardzo miłe wieści przed roizgrywaniem 24 godzin Daytona. Mamy porozumienie ACO i IMSA na wspólny prototyp o oznaczeniu LMDh. Mam nadzieję że będzie to tak dobre jak się zapowiada. Prototyp by wszedł od sezonu WEC 21/22.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez wogx Pt sty 24, 2020 23:58  Re: Le Mans i inne Endurance

Jak to się ma do zapowiadanej jakic czas temu klasy hypercarów?
Avatar użytkownika
wogx
 
Dołączył(a): Wt lut 02, 2016 19:49

Postprzez Pavlos Le Paul So sty 25, 2020 8:54  Re: Le Mans i inne Endurance

Z tego co czytałem na twitterze, miałaby ta klasa istnieć równolegle z nią, przynajmniej tak to zrozumiałem.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez bartoszcze So sty 25, 2020 10:16  Re: Le Mans i inne Endurance

Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości