Katastrofa Cessny z Davidem Leslie na pokładzie

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez FlyeThemoon Wt kwi 01, 2008 14:26  Katastrofa Cessny z Davidem Leslie na pokładzie

Richard Lloyd, szef zespołu Apex Motorsport, i David Leslie, wicemistrz BTCC z 1999 roku, zginęli wraz z trzema innymi osobami w wypadku lotniczym w hrabstwie Kent. Cessna Citation 501 spadła niedaleko lotniska Biggin Hill pod Farnborough, uderzając w narożnik domu. Lloyd i Leslie lecieli na testy Jaguara XKR do Nogaro.

62-letni Richard Lloyd, wicemistrz BTCC w 1978, drugi w Le Mans 1985, założył zespół GTi Engineering, przemianowany później na Richard Lloyd Racing i znany z mistrzostw świata samochodów sportowych. W 1995 roku przy wsparciu Audi, Lloyd stworzył Audi Sport UK, team uczestniczący w BTCC. Cztery lata później wrócił do wyścigów prototypów - prowadził program Audi R8C w Le Mans, a w 2001 został wybrany przez VAG do realizacji programu Bentleya EXP Speed 8 - i wygrał Le Mans w 2003 roku. Apex Motorsport, jak zwie się obecnie zespół Lloyda, prowadzi prace rozwojowe nad Jaguarem XKR w mistrzostwach Europy GT3.

David Leslie miał 54 lata. Pochodził z Dumfries i był pięciokrotnym kartingowym mistrzem Szkocji. W 1978 sięgnął po prymat w BARC Formula Ford 1600, a potem spędził trzy sezony w F3. W 1990 rozpoczął karierę w BTCC. Jeździł BMW, Vauxhallem, Mazdą, Hondą, Nissanem i Protonem. Do ostatniego sezonu w 2003 uzbierał 9 zwycięstw, 35 podium, 16 pole position, 17 najszybszych okrążeń w wyścigu. Ostatnio komentował WTCC w Eurosporcie.

22 marca, David Leslie odniósł ostatnie zwycięstwo na torze. Wygrał wyścig serii Britcar na Silverstone, prowadząc BMW M3 E46 na zmianę z współwłaścicielem Apex Motorsport, Harrym Handkammerem.
http://www.youtube.com/watch?v=FykeHwKUiMY Przejazd po trasie toru w Monaco(nie moje)
FlyeThemoon
 
Dołączył(a): Pt mar 02, 2007 17:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez ventylator Wt kwi 01, 2008 14:49  

Jakieś źródło abo cuś?
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez FlyeThemoon Wt kwi 01, 2008 15:06  

Sorka że nie podałem wyżej linka bo mnie brat nękał abym mu kompa dał. http://www.autoklub.pl/19443,news.html
http://www.youtube.com/watch?v=FykeHwKUiMY Przejazd po trasie toru w Monaco(nie moje)
FlyeThemoon
 
Dołączył(a): Pt mar 02, 2007 17:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Jędruś Cz kwi 03, 2008 21:08  

Trzeba zaznaczyć , że David Leslie był przyjacielem Davida . Naprawdę nad nim krąży chyba jakieś fatum .
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez Wrzatek Cz kwi 03, 2008 21:36  

W dzisiejszych czasach, aż strach być ,,kolegą" Coultharda. :-P
Avatar użytkownika
Wrzatek
 
Dołączył(a): Cz gru 28, 2006 21:39
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości