W Series

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez bartoszcze Pt lis 30, 2018 9:41  Re: W Series

Przecież nikt im nie każe się zgłaszać ani nie uważa startów w tej serii za obowiązkowe. To jest dodatkowa szansa na pokazanie się.
Wśród 55 kandydatek jest np. 8 Amerykanek. W sezonie 2018 w Indy Lights startowało 12 kierowców, w tym 7 zaliczyło pełen sezon. W amerykańskiej F3 startowało 8 kierowców, w tym 3 pełen sezon. Dlaczego tak mało, skoro w F4 wystąpiło w sumie ponad 50?
W Series daje szansę pojeżdżenia i pokazania się. Nie daje żadnej gwarancji startów w F3/F2, ale pomaga w zorganizowaniu ścieżki kariery.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Diego Pt lis 30, 2018 12:06  Re: W Series

bartoszcze napisał(a):Przecież nikt im nie każe się zgłaszać ani nie uważa startów w tej serii za obowiązkowe. To jest dodatkowa szansa na pokazanie się.
Wśród 55 kandydatek jest np. 8 Amerykanek. W sezonie 2018 w Indy Lights startowało 12 kierowców, w tym 7 zaliczyło pełen sezon. W amerykańskiej F3 startowało 8 kierowców, w tym 3 pełen sezon. Dlaczego tak mało, skoro w F4 wystąpiło w sumie ponad 50?
W Series daje szansę pojeżdżenia i pokazania się. Nie daje żadnej gwarancji startów w F3/F2, ale pomaga w zorganizowaniu ścieżki kariery.


Ja to rozumiem. Poza tym, to nie moja sprawa. Kto chce, ten jeździ. Przytaczam tylko wypowiedzi żeńskiego środowiska, na które się natknąłem, bo tak mi się skojarzyło, że była o tym tutaj rozmowa.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez bartoszcze Pt lis 30, 2018 12:25  Re: W Series

Jasne. Floersch dostała się do F3, Mann jeździła w Indy Lights i Indy, obie mogą powiedzieć: da się (podobnie jak Calderon czy de Silvestro). Jak jakaś dziewczyna będzie się czuła dość mocna to może tak samo WS zignorować mówiąc "dam radę bez", i niewykluczone że będzie mieć większe szanse niż te które spróbują przez WS. Ale dla wielu to szansa.
BTW mam nadzieję że weteranki jak Jorda czy Driver X jednak odpadną w prekwalifikacji.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Diego Pt lis 30, 2018 12:39  Re: W Series

bartoszcze napisał(a):BTW mam nadzieję że weteranki jak Jorda czy Driver X jednak odpadną w prekwalifikacji.


To o czym napisałeś jest moim zdaniem kluczowe, aby ta seria mogła być w ogóle traktowana poważnie. Nie wyobrażam sobie, żeby W Series była przechowalnią dla pań, które swoje szanse w karierze już miały i których czas już raczej przeminął. Jeżeli taka seria ma działać, interesować ludzi i przyciągać sponsorów to musi być sformatowana jako wyścigi, w których młodsze dziewczyny mogą pokazać potencjał i zebrać trochę doświadczenia. Jak zaczną się w niej pojawiać "starsze" panie, które nie znalazły miejsc w innych seriach i traktują W Series jako bezpieczną przystań, gdzie można zawsze wrócić i przejeździć rok, bo jest się kobietą to ta seria bardzo szybko stanie się karykaturalna.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez slipstream Pt lis 30, 2018 15:25  Re: W Series

Emerytalna przechowalnia dla pań którym się wcześniej nie udało w innych seriach to bardzo kiepska wizerunkowo sytuacja. Lepiej właśnie stawiać na młode żeby chociaż stwarzało to pozory szansy dla kogokolwiek na awans, niż zwyczajnie dawanie foteli na pocieszenie za to, że się nie udało gdzie indziej.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Matthias Pt lis 30, 2018 17:32  Re: W Series

bartoszcze napisał(a):Przecież nikt im nie każe się zgłaszać ani nie uważa startów w tej serii za obowiązkowe. To jest dodatkowa szansa na pokazanie się.


Wiesz, ja odczytuję ich wypowiedzi jako zaniepokojenie przed tym, że pierwotne założenia serii zamienią się w spełnienie postulatów Jordy. Znając realia obecnego świata czuję, że te obawy (z ich punktu widzenia) są całkiem uzasadnione.

Szanuję stanowisko tych zawodniczek i uważam że kobiety same powinny decydować o tym, czy chcą jeździć z mężczyznami czy same. Natomiast tajemnicą nie jest, że zarówno samochody Indycar, jak i F3 są łatwe do prowadzenia, relatywnie do innych serii. Gdyby te panie przejechały Grand Prix Singapuru, szczególnie obecną generacją bolidów o mocnym docisku, to mogłyby zmienić zdanie ...
Matthias
 
Dołączył(a): N maja 06, 2018 10:26

Postprzez Saruto Pt lis 30, 2018 18:01  Re: W Series

Matthias napisał(a):Gdyby te panie przejechały Grand Prix Singapuru, szczególnie obecną generacją bolidów o mocnym docisku, to mogłyby zmienić zdanie ...

Jeśli dobrze pamiętam, to ostatnio di Resta mówił na antenie Sky, że bolidy F1 są obecnie bardzo łatwe w prowadzeniu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Matthias Pt lis 30, 2018 18:23  Re: W Series

A to ciekawe. Generalnie najczęściej słyszałem takie opinie w pierwszych trzech latach ery hybrydowej, gdzie wielu debiutantów mówiło, że prowadzi się je łatwiej od bolidów GP2. I po wprowadzeniu zmian w aerodynamice przed sezonem 2017 te głosy jakoś zanikły.
Matthias
 
Dołączył(a): N maja 06, 2018 10:26

Postprzez Ziele So gru 01, 2018 14:48  Re: W Series

Zanim będziecie się Panowie podniecać, zerknijcie, dlaczego to właśnie ja wybrano.
Swiat się oczywiście nie zna .
https://www.youtube.com/watch?v=gscfxNgThbg
Poczekajmy na jej wywiady. :pamiętam, że ona powiedziała, że jest to także szansa. Miejmy na uwadze, że dosyć trudno znaleźć kobietę, w naszym kraju, ktłóra ścigała się na tym poziomie z facetami. No chyba, że ja o czymś nie wiem :razz:
Ostatnio edytowano So gru 01, 2018 15:09 przez Ziele, łącznie edytowano 1 raz
Ziele
 
Dołączył(a): Śr cze 22, 2011 5:44

Postprzez bartoszcze So gru 01, 2018 15:04  Re: W Series

Ziele napisał(a):zerknijcie, dlaczego to właśnie ja wybrano

Na razie, zauważę, jest w gronie 55 kandydatek do 18 miejsc, "wybranych" spośród ponad 100 zgłoszeń.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Ziele So gru 01, 2018 15:12  Re: W Series

Dlatego też, dajmy jej szansę. Jest w tym gronie, jest w gronie zauważonych. Czy to jest mało ?
Ziele
 
Dołączył(a): Śr cze 22, 2011 5:44

Postprzez bartoszcze So gru 01, 2018 15:55  Re: W Series

Dla niej zapewne nie, biorąc pod uwagę że przerwę w wyścigach ma chyba tylko pół roku krótszą od Kubicy.
Jeżeli zaś sympatyczna zawodniczka nie ma nic przeciwko temu, żeby o niej rozmawiać, to musiałaby wydobyć z siebie utajony przez lata talent, żeby po takiej przerwie okazać się lepsza od konkurentek (a na tym etapie jej obecność w gronie 55 może coś mówić o jakości kandydatur odrzuconych).
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Gie So gru 01, 2018 17:11  Re: W Series

Nie tylko ta seria. W Formule E panie też będą obecne. Tylko testowo ale jednak.
https://www.instagram.com/p/BqwuVbhFqkv/
Jeśli jest tak duży ruch wśród pań w motorsporcie to może f1wm zrobi jakiś dział "dla pań"? :) Jakieś statystyki. Niektóre nazwiska można kojarzyć ale reszta to nie wiadomo w czym jeździ i z jakimi wynikami.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez bartoszcze So gru 01, 2018 17:31  Re: W Series

Gie napisał(a):W Formule E panie też będą obecne. Tylko testowo ale jednak.

Startować już też startowały.
Katherine Legge 2 wyścigi, Michela Cerruti 4, Simona de Silvestro 12.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Shaitan So gru 01, 2018 17:58  Re: W Series

No proszę, a myślałem, że o Driver X już nie usłyszę... :wink:
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron