World Series by Renault

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Mariusz Cz sty 15, 2009 8:36  World Series by Renault

World Series by Renault, czyli Formula Renault 3.5 to seria wyścigowa, która utorowała Robertowi Kubicy drogę do F1.

Archiwalne wątki na naszym serwisie i forum na temat WSbR:
World Series by Renault (2005)
World Series by Renault (2005)
World Series by Renault (2008)

Strony zewnętrzne:
http://www.renault-sport.com/en/world_series
http://pl.wikipedia.org/wiki/World_Series_by_Renault
http://www.worldseriesbyrenault.com
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Arnulf Cz kwi 30, 2009 19:48  Re: World Series by Renault

Pewnie niektórzy już o tym wiedzą, ale chciałbym poinformować, że wyścigi Formuły Renault 3.5 będą pokazane w telewizji na Eurosporcie w tą niedzielę :). Najpierw o godzinie 8:30 będzie retransmisja wyścigu 1, natomiast o godzinie 13:45 będzie transmitowany drugi wyścig na żywo. Nie wiem czy Eurosport transmitował wyścigi w Hiszpanii, ale na forum kiedyś przeczytałem, że w tym sezonie będą one transmitowane w Eurosporcie. A więc informacje te potwierdziły się :D.

Mam nadzieję, że dobry temat wybrałem :).
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez barteks Cz kwi 30, 2009 21:25  Re: World Series by Renault

A na justin.tv będzie? :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez impr Cz kwi 30, 2009 21:27  Re: World Series by Renault

No jasne :-D
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez barteks Cz kwi 30, 2009 23:46  Re: World Series by Renault

Super! Dzięki impr :brawo:
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez dzbanek2 Pt maja 01, 2009 14:07  Re: World Series by Renault

Arnulf napisał(a): Nie wiem czy Eurosport transmitował wyścigi w Hiszpanii

Transmitował :grin: Nawet sie dużo dzialo przez deszcz.
Avatar użytkownika
dzbanek2
 
Dołączył(a): Pn mar 19, 2007 13:01
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Postprzez Arnulf Pt maja 01, 2009 14:37  Re: World Series by Renault

dzbanek2 napisał(a):Transmitował :grin: Nawet sie dużo dzialo przez deszcz.


Pamiętam, że szukałem transmisji w internecie z tych wyścigów i nie znalazłem (pewnie słabo szukałem :P), a nawet przez moment nie pomyślałem, żeby zobaczyć na Eurosporcie, zwłaszcza, że czytałem kiedyś o możliwych transmisjach tej serii na tym kanale. Ale Eurosport fajnie podszedł do tematu wyścigów w tym roku :). Transmitują WTCC, Formułę Renault 3.5, Formułę Master i chyba jeszcze Formułę 2 będą pokazywać. Oraz kilka innych imprez wyścigowych.

Szczerze mówiąc lubię niższe serie wyścigowe, jak GP2, Formułę Master, a więc mam nadzieję, że i wyścigi FR 3.5 mi się spodobają :D. Jak do tej pory nie miałem żadnego kontaktu z tą serią, więc za wiele o niej nie wiem.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Mati93 N maja 03, 2009 13:44  Re: World Series by Renault

Oglądał ktoś dziś wyścig na torze SPA ?
W końcówce rozpadał się deszcz i od razu pierwsze na myśl co przyszło to GP Belgii 2008 :lol: Niestety po padało zbyt słabo i emocjonującej końcówki aż tak nie było :-(
Ale wyścig fajny :)
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez Arnulf N maja 03, 2009 16:33  Re: World Series by Renault

Mati93 napisał(a):Oglądał ktoś dziś wyścig na torze SPA ?


Oglądałem. Trochę dziwnie ogląda się wyścig, gdy nie znam wszystkich kierowców i barw ich bolidów. Ale z WTCC było tak samo, pooglądam kilka wyścigów i zacznę się mniej/więcej orientować :D.

Podczas wyścigu brakowało mi jakieś tabelki, która pokazywałaby, który kierowca odbył już postój w boksie, a który nie. Przez długi czas nie wiedziałem, czy Walker, który wygrał dzisiejszy wyścig, był już w boksie, czy jeszcze nie.

Mati93 napisał(a):Niestety po padało zbyt słabo i emocjonującej końcówki aż tak nie było


Ale i tak jeden z kierowców zaliczył efektowny poślizg na zakręcie Pouhon :D.

Chciałbym jeszcze na chwilę wrócić do pierwszego wyścigu. Dzisiaj pokazany był jego skrót na Eurosport, ale pokazano kilka ładnych walk o pozycje. Szczególnie w pamięci utkwiła mi walka na ostatnim zakręcie, ostatniego okrążenia, pomiędzy kierowcami jadącymi na dalszych pozycjach. Przypomniała mi się zeszłoroczna GP Belgii, gdy w podobnych okolicznościach Alonso zyskał 2 lub 3 pozycje (z tym, że wtedy padał deszcz, a wczoraj zawodnicy taką walkę stoczyli na suchym torze, mimo malutkiego deszczu na 2-3 okrążenia przed końcem).

E: Chyba pomieszałem z tym ostatnim akapitem :P. Ta akcja, o której wspomniałem, była chyba w drugim wyścigu, ale w pierwszym też była walka na ostatnim zakręcie :).
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Mati93 So cze 13, 2009 13:41  Re: World Series by Renault

Ta seria zaczyna upadać :razz:
Oglądał kto dzisiejszy wyścig ?
W pewnym momencie wyjechał SC :-o, zrobił z pół okr. po czym zjechał :???: pierwszy raz coś takiego widziałem. A oczywiście nie było żadnych żółtych flag i wypadków etc. :shock: Nawet komentator nie wiedział o co chodzi, choć dziś w taki sposób komentował, że rzygać się chciało, co wyścig gada o tym samym: Że tu jeździł Kubica, i tu zdobył mistrza etc. dziś nawet palnął coś takiego: (Kamera pokładowa): Z tej kamery może poczuć się prawie tak jak w bolidzie :twisted:
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez Campeon So cze 13, 2009 13:50  Re: World Series by Renault

Ja oglądałem wyścig, no i nie spodziewałem się wielkich emocji, bo jak można się tego spodziewać po rywalizacji na Hungaroring, zatem dzisiaj można usprawiedliwić komentatora, że nie miał o czym mówić. :)

Cieszy mnie piąta pozycja Jaime Alguersuari'ego, który na pierwszych zakrętach zyskał kilka pozycji po starcie z dziewiątego pola. Dzięki ukończeniu tego wyścigu w pierwszej piątce, młody Hiszpan awansował na siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej. Mam nadzieję, że jutro pójdzie mu równie dobrze.

Mati93 napisał(a):dziś nawet palnął coś takiego: (Kamera pokładowa): Z tej kamery może poczuć się prawie tak jak w bolidzie


Też nie masz się czego czepiać...
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Moniçammm Pn cze 29, 2009 18:37  Re: World Series by Renault

Ja i tak wole Formułe Renault 2.0 ... Szczególnie WEC i NEC...
http://www.formularenaultwec.com/
http://www.necup.com/
Moniçammm
 

Postprzez Kajek So sie 01, 2009 12:54  Re: World Series by Renault

Algersuari sie obudził! PP i teraz P3 w R1, przebił sie z daleka, brawo! jednak F1 dało mu jakiegoś kopa, ogladam pierwszy wyscig w Portimao i jakoś nie bardziej mi sie podoba, za zolto tam, sam piach zadnej trawy czy czegoś.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Kubek34 Pn maja 24, 2010 22:09  Re: World Series by Renault

Witam,

Wybiera się ktoś może 6 czerwca do Brna na wyścig ?

A może już ktoś był na takich zwodach i mnie uświadomi jak to się odbywa z biletami na tę serię, z tego co jest napisane na stronie toru i serii są one za darmo, i do ściągnięcia z internetu...

Więc jakby ktoś znał tajniki tego wydarzenia, byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kubek34
 
Dołączył(a): Cz maja 01, 2008 12:16
Lokalizacja: Wleń (k. Jelenia Góra)
GG: 9613060

Postprzez Darth ZajceV Pn maja 24, 2010 22:26  Re: World Series by Renault

Ja i Lukas się wybieramy, jednak z biletami niestety nie pomogę, a na WSbR też będę pierwszy raz więc też czeka mnie kupę nauki ;).
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Następna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron