World Series by Renault

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez MMMotorsport Pn paź 20, 2014 20:35  Re: World Series by Renault

Nastawiam się na Ocona, Giovinazziego i Blomqvista w FR3.5 :D


Ja też bym chętnie zobaczył tą trójkę w FR 3.5. Myślę, że Latifi po tej rundzie na Jerez pozostanie w Tech 1 na kolejny sezon. Z innych kierowców to chętnie bym widział Bernstorffa i Menezesa, bo obydwu chciałbym zobaczyć w mocniejszych samochodach :D . Nie zapominał bym też o Fuoco, bo on może zostać w F3, ale równie dobrze może przeskoczyć tutaj, albo do GP2. Na kolejny sezon zostaną pewnie: Rowland, van Buuren, Ghiotto, Vaxiviere, Fantin, Buller (choć obydwu podobnie jak @Kamikadze2000 widział bym w LMP2, albo GTE w ELMS lub w WEC) i Visser pewnie też. Na pewno nie zabraknie Rosjan których w FR 3.5 jest mnóstwo. Może miszcz powróci na stare śmieci po raz osiemdziesiąty czwarty :P (jakby ktoś nie wiedział chodzi mi o Aloszyna)
Avatar użytkownika
MMMotorsport
 
Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kamikadze2000 Pn paź 20, 2014 22:01  Re: World Series by Renault

Stawiam, że Fuoco zostanie w F3 - pójdzie mam nadzieje drogą Marciello. :) Blomqvist i Ocon to także dobre opcje dla FR3.5. W końcu czołówka F3. Nie zdziwię się jednak, jak trafią do GP3 - w tej serii także możemy ujrzeć wiele nowych twarzy.

-- Pn paź 20, 2014 16:04 --

Arturo_R30 napisał(a):Stoffel na pewno będzie jeździł w GP2 :) Nie ma sensu tu wracać, już zdobył wicemistrzostwo, a z tą walką o tytuł różnie może być ( patrz Sorensen w 2013 i 2014 sezon ). Z GP3 też kilku na pewno przejdzie, z FR2.0 i F3 z pewnością również :) Nastawiam się na Ocona, Giovinazziego i Blomqvista w FR3.5 :D Lucas Auer pewnie do GP2 pójdzie, albo WEC :D


Chodziło mi o zespół DAMS w GP2. :) Taką opcję rozważa McLaren. Pytanie, kto wtedy w ART Grand Prix?? Nie jestem pewny, czy Kirchoffer przejdzie, a Zamparelli, nie wspominając o Fontanie, są beznadziejni... ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Arturo_R30 Pn paź 20, 2014 22:25  Re: World Series by Renault

Do ART może przejść np Mitch Evans albo Arthur Pic :) Marciello zostanie w Racing Engineering, a takie nazwiska jak Coletti, Palmer, Nasr, Richelmi, Ceccotto, Canamasas, Berthon i Trummer niech szukają gdzie indziej wyzwań :D Się pojeździło kilka sezonów na zapleczu Jedynki, teraz czas na poważne ściganie, np GT, długodystansowe, wybór jest spory :)
Arturo
Arturo_R30
 
Dołączył(a): Śr paź 02, 2013 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Kraków/Faenza

Postprzez Kamikadze2000 Wt paź 21, 2014 12:33  Re: World Series by Renault

Otóż to - ja mam nadzieje, że wreszcie wprowadzą jakiś limit (wiekowy nie ma sensu) sezonów i seria pozbędzie się za przeproszeniem "dziadków" i rutyniarzy, którzy czerpią korzyści z milionów kilometrów GP2/11. W FR3.5 na szczęście ten precedens nie jest nagminnie używany (rzadkie przypadki, jak niegdyś Aloszyn). ;) Palmer ma plecy ojca, więc i szanse na starty w F1. Nasr to podopieczny Williamsa - moim zdaniem to naturalny następca Massy w ekipie z Grove. Pozostali byliby idealni do takich serii, jak WEC czy FIA GT. Berthon już ma z tą pierwszą doświadczenie. Richelmi z blaszakami. Starty w serii dla nierozwojowych kierowców to strata czasu i pieniędzy... ;)

Co do ART - pisałem to w kontekście historii - zawsze stawiali na swoich podopiecznych z F3 i GP3. No chyba, że dadzą szansę Kirchofferowi, który spisuje się na prawdę dobrze, a jest nieporównywalnie mniej doświadczony od Lynna, Stonemana, Erikssona czy też Stanawaya. Ale to też zależy od Niemca, który zakładał ponoć dwuletni program w GP3.
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez MMMotorsport Pn lis 17, 2014 21:14  Re: World Series by Renault

Rowland zostaje na kolejny rok w Fortecu
Avatar użytkownika
MMMotorsport
 
Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MMMotorsport Śr sty 21, 2015 12:50  Re: World Series by Renault

Dillmann i Gelael w Carlinie.
Avatar użytkownika
MMMotorsport
 
Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MMMotorsport Cz lut 12, 2015 16:03  Re: World Series by Renault

Dean Stoneman w DAMS. Został również członkiem Red Bull Junior Team.
Avatar użytkownika
MMMotorsport
 
Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kamikadze2000 Cz lut 12, 2015 17:12  Re: World Series by Renault

Trochę dziwna decyzja RBR zważywszy na wiek Deana. Ale chłopak przeżył ciężki okres w życiu - mam nadzieje, ze teraz będzie tylko lepiej w jego życiu. Powodzenia. :D
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez MMMotorsport Cz lut 12, 2015 17:49  Re: World Series by Renault

Kolejni potwierdzeni kierowcy: Bruno Bonifacio w Draco, Roy Nissany w Tech1
Avatar użytkownika
MMMotorsport
 
Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Arturo_R30 Cz lut 12, 2015 18:15  Re: World Series by Renault

Ja tam się cieszę, że Dean tu trafi, miał jeździć w ISR w 2011, ale każdy jaka tragedia go spotkała :( Ale chłopak sie nie poddał , wrócił dosyć szybko do zdrowia i mimo dość długiej przerwy ( ponad 2 lata ), nadal notuje świetne wyścigi, przykład to powrót z Porsche do GP3 Koiranena i od razu podium, rok później wicemistrz :) Nie wiem czy trafi do F1, ale jeśli tak, to wcale by mnie to nie zdziwiło , juz miał pożegnać sie z motosportem, a patrzcie gdzie jest teraz :D W dobrej ekipie ze wsparciem sponsora może osiągać duże sukcesy, jednak nie wiem czy młodszy de Vries nie będzie lepszy...
Arturo
Arturo_R30
 
Dołączył(a): Śr paź 02, 2013 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Kraków/Faenza

Postprzez MMMotorsport Śr mar 04, 2015 15:57  Re: World Series by Renault

No i z walki o fotel w Manorze wypadł Merhi, który wbrew wcześniejszym zapowiedziom pozostanie w FR3.5, ale nie w Zeta Corse tylko w Pons Racing gdzie zastąpi Oscara Tunjo. Ten drugi musiał zrezygnować ze startów, ze względu na problemy z uzbieraniem budżetu.
Avatar użytkownika
MMMotorsport
 
Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kamikadze2000 Śr mar 04, 2015 17:21  Re: World Series by Renault

A zarzekał się, że nie będzie tam startować... no ale jeżeli nie ma innych opcji, to co zrobić. Teraz tylko tytuł mistrzowski - wszystko inne będzie porażką. Powodzenia. :D Jaafara spodziewałem się w GP2 - w FR3.5 łatwiej będzie mu jednak wskoczyć na wyższy poziom. :)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Mariusz Śr mar 18, 2015 19:20  Re: World Series by Renault

Temat dotyczy WSbR, czyli głównie chodzi o FR3.5, ale chciałbym tylko zakomunikować, że właśnie anulowano tegoroczny cykl Formuły Renault 1.6 Northern European Cup. Zgłosił się tylko jeden zespół. Nadal są jednak plany związane z uruchomieniem FR1.6 Nordic, aczkolwiek część zespołów przenosi się do regionalnych serii F4, więc może to być koniec F1.6 stanowiącej przedsionek przed startami do FR2.0 i dalej FR3.5.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Indy Śr mar 18, 2015 19:35  Re: World Series by Renault

FR1.6 chyba nie miała większego sensu skoro nieraz kartingowcy przechodzili prosto do FR2.0 (tak jak w tym roku zrobi Bartłomiej Mirecki choć on jeździł Kią Picanto) a do tego F4 ma coraz silniejszą pozycję.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mariusz Pt mar 20, 2015 15:24  Re: World Series by Renault

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Zakładam że wkrótce droga na szczyt będzie mniej więcej taka w Europie: karting - F4 - FR2.0 - F3/GP3 - FR3.5/GP2. To miałoby sens poniekąd.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron