F2 (dawniej GP2)

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez cichy So sie 31, 2019 18:19  Re: F2 (dawniej GP2)

Ktoś jest w stanie powiedzieć, co tam dokładnie zaszło?
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez bartoszcze So sie 31, 2019 18:22  Re: F2 (dawniej GP2)

Wracający od bandy bolid został centralnie trafiony w bok przez inny wychodzący z Raidillon.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez cichy So sie 31, 2019 18:26  Re: F2 (dawniej GP2)

Ok, to widziałem, ale wcześniej co się stało? To był niebezpieczny powrót na tor czy coś tam się niefortunnego stało?
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez cwiek So sie 31, 2019 18:28  Re: F2 (dawniej GP2)

Gdzieś obiło mi się o uszy, że Huber jechał za Alesim i stracił za nim panowanie nad samochodem. Więcej nic nie wiem.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez F1V0 So sie 31, 2019 18:32  Re: F2 (dawniej GP2)

W 7 sekundzie Alesi wyleciał i uderzył w bandę. Od tego się zaczęło.
https://www.youtube.com/watch?v=6Ya144bIR78
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez cichy So sie 31, 2019 18:34  Re: F2 (dawniej GP2)

Teraz dopatrzyłem się, że Alesi leciał bokiem na szczycie zakrętu. Za nim był jeszcze Boschung.

Obrazek
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez F1V0 So sie 31, 2019 18:41  Re: F2 (dawniej GP2)

Któryś z nich miał rozwalony tył i w niego pewnie walnął Hubert lecąc na bandę od której się odbił i wyrzuciło go na tor.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez Europejczyk So sie 31, 2019 18:41  Re: F2 (dawniej GP2)

Obrazek

[*] ;(

Kurde, jak mi sie smutno zrobiło.
Bardzo miły i sympatyczny gościu eh :( . Do zobaczenia Anthoine.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez cravenciak So sie 31, 2019 18:48  Re: F2 (dawniej GP2)

cichy napisał(a):Ok, to widziałem, ale wcześniej co się stało? To był niebezpieczny powrót na tor czy coś tam się niefortunnego stało?



https://www.youtube.com/watch?time_cont ... Q0MY9XvJfk
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez Kazik So sie 31, 2019 18:56  Re: F2 (dawniej GP2)

No widzisz Europejczyk? :( Tak bardzo odsuwamy od siebie myśl, że w tym sporcie coś jeszcze może się komuś stać a tymczasem tragedia może czyhać na każdego zawodnika w każdej chwili. Aż mi trudno w to uwierzyć co stało się dzisiaj. (fajnie, że masz pamiątkę po tym kierowcy).
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez cwiek So sie 31, 2019 19:06  Re: F2 (dawniej GP2)

Tak bardzo odsuwamy od siebie myśl, że w tym sporcie coś jeszcze może się komuś stać a tymczasem tragedia może czyhać na każdego zawodnika w każdej chwili.


Dokładnie. Ile razy to się czyta, że kiedyś to byli kierowcy bo wiedzieli, że mogą zginąć. Ci obecni też mogą. Zdarza się to zdecydowanie rzadziej ale jest możliwe. I też trzeba mieć ogromne jaja żeby wsiąść do bolidu i nim jechać na limicie.

Można poprawiać bezpieczeństwo, wprowadzać nowe systemy ale ryzyko zawsze będzie. Życie.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Saruto So sie 31, 2019 19:27  Re: F2 (dawniej GP2)

Miał sporo pecha :( Wypadek podobny jak na owalach bywają.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez baron So sie 31, 2019 19:27  Re: F2 (dawniej GP2)

Correa praktycznie uderzył centralnie w bok bolidu Huberta, który zresztą był już uszkodzony po potężnym uderzeniu w bandę. Nie było szans by konstrukcja to wytrzymała. Smutna wiadomość dla całego motosportu. :(
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez marcus9550 So sie 31, 2019 20:03  Re: F2 (dawniej GP2)

baron napisał(a): Nie było szans by konstrukcja to wytrzymała.


Swoją drogą nie zdziwiłbym się, gdyby sama konstrukcja (mam na myśli monokok) nawet wytrzymała, a kierowca poniósł śmierć od obrażeń wewnętrznych związanych z przeciążeniem ...:(
Ostatnio edytowano So sie 31, 2019 20:09 przez marcus9550, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
marcus9550
 
Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 17:32
Lokalizacja: Puławy
GG: 450628

Postprzez Matthias So sie 31, 2019 20:06  Re: F2 (dawniej GP2)

Wstrząsające. Śmiertelny wypadek już niemal wydawał się niemożliwy, w erze Halo, VSC, wielorakich testów zderzeniowych i ultranowoczesnych torów ... ale jednak. Formuły są może już nawet bezpieczniejsze od jazdy po krajówce i to z dopuszczalną prędkością, jednak wciąż w takich momentach u każdego kto wie, że się nie żyje tylko dla siebie, pojawia się zwątpienie ...

Zatem co zawiniło? Egzperci na jutubie już zrzucili winę na brak żwiru, sam też nie lubię asfaltowych poboczy ale wyobraźcie sobie samochód przy 320 km/h koziołkujący jak Alonso w Melbourne lub Kwiat na Suzuce ... wtedy znacznie prędzej o śmierć, przecież to by mogło wypaść w las jak Florsch w Makau. Myślę że, po pierwsze muszą sprawdzić czy da się zwiększyć wytrzymałość monokoku. Swego czasu myślałem, że obecnie pewnie części są tak niezniszczalne jak to teraz mówią o halo, które może rzekomo utrzymać piętrowy autobus i że rozrywanie bolidów na pół skończyło się (poza singleseaterami z USA być może, które jak wiemy zbyt zaawansowane technologicznie nie są) dawno przed Senną ... wystarczy popatrzeć na wypadek Kubicy z Kanady 2007, koła wyrwało, skrzydła oczywiście też, ale monokok mimo że parę razy dachował jakoś został. Nie wiem czy to samego McLarena takiego dopuszczali, ale zniszczenia bolidu Alonso z Australii 2016, Austrii 2017 i Belgii 2018 zatarły to wrażenie. Zresztą samemu Correi też potężnie wyrwało bolid, widać na ujęciu od prostej Kemmel jak Amerykanin rusza nogami po dachowaniu. Po drugie (choć nie wiem jak to wygląda w tej chwili) być może muszą się zastanowić nad testami zderzeniowym pod innymi kątami. Po trzecie, trzeba się poważnie zastanowić, czy nie trzeba zrobić gruntownej przebudowy sekcji Eau Rouge - Radillon. To są dwa z rzędu ślepe zakręty, które już nawet nie są taką atrakcją, jaką zwykły być. Choć chyba najbardziej zastanawia mnie kwestia, którą jako pierwszy poruszyłem. Smutne, ale trzeba przejść do działania, by się nie powtarzało, bo wypadek ten pokazuje, że te ćwierć wieku bez wypadku w walce na torze w F1 i seriach towarzysących, to chyba też po części szczęśliwy przypadek.

Czy potwierdzono już przyczynę śmierci? Przeciążenie, czy uderzenie odłamkiem w głowę?
Matthias
 
Dołączył(a): N maja 06, 2018 10:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron