Wyścigi samochodowe - artykuły, technika etc.

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Easy Wt sie 18, 2009 19:33  Wyścigi samochodowe - artykuły, technika etc.

Poszukuję artykułów dotyczących serii FIA GT, FIA WTCC i podobnych, ogólnie o tematyce wyścigów turystycznych. Mogą być po angielsku lub nawet w języku rosyjskim, najbardziej potrzebne mi są artykuły o oponach stosowanych w tych seriach, ograniczeniach aerodynamicznych, pełne specyfikację samochodów jak i parametry startujących maszyn.

Jeśli ktoś zna takie strony, będę serdecznie wdzięczny.
Easy
 

Postprzez Marker Wt sie 18, 2009 19:38  Re: Wyścigi samochodowe - artykuły, technika etc.

Nie wiem czy tu będzie ale poszukaj na fia.com
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez haha_xd Wt sie 18, 2009 20:26  Re: Wyścigi samochodowe - artykuły, technika etc.

Marker napisał(a):Nie wiem czy tu będzie ale poszukaj na fia.com

Jeśli myślisz, że Easy tam nigdy nie wchodził to się grubo mylisz. :-)
F1 doesn't miss Schumacher.
Przeglądarka Opera - z wersji na wersję coraz lepsza.
Avatar użytkownika
haha_xd
 
Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 18:44
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Easy Śr sie 19, 2009 8:20  Re: Wyścigi samochodowe - artykuły, technika etc.

Wchodzę tam i to często, bo to moja praca jest ;), a tych artykułów lub wiadomości o tym, szukam już jakiś czas i znaleźć nie mogę.
Easy
 

Postprzez MarK Pt sie 21, 2009 21:31  Re: Wyścigi samochodowe - artykuły, technika etc.

Nie ma w necie nigdzie regulaminów albo chociaż wyciągów z regulaminów sportowych tych klas? Powinny być tak mi się wydaje.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Easy So sie 22, 2009 7:34  Re: Wyścigi samochodowe - artykuły, technika etc.

No regulamin na stronie FIA masz, to wiem. Ale poszukuję bardziej kontretnych informacji, artykułów tego typu - http://www.f1wm.pl/artykuly/?real_id=222, ogólnie jakie mieszanki są stasowane w wyścigach FIA GT, WTCC (jest chyba jedna + deszczówka, ale potrzebuję informacji o twardości mieszanki, wytrzymałości etc.). Dane techniczne są jedynie na stronie FIA Gt, ale też nie pełne, a o samochodach WTCC to nie ma żadnych informacji, to co wyczyta się w regulaminie jest w każdym, ale są też indywidualne opcje w każdym aucie.
Easy
 

Postprzez MarK N sie 23, 2009 22:22  Re: Wyścigi samochodowe - artykuły, technika etc.

Hmmm tak precyzyjne informacje raczej trudno będzie znaleźć i to nawet na stronie producenta tych opon. Chociaż mogą gdzieś być. Na stronie teamów choćby, które wbrew pozorom, dużo takich informacji publikują dla swoich fanów? Poszukaj jeszcze na wikibooks - ja tam ostatnio znalazłem książkę o przygotowaniu kierowcy wyścigowego do wyczynu i planowaniu kariery związanej z torami, więc jest duża szansa, że coś się znajdzie ;) .

EDIT:
Mam na myśli np. takie książki:
http://insideracingtechnology.com/booktiredescrptn.htm
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Easy Pn sie 24, 2009 8:42  Re: Wyścigi samochodowe - artykuły, technika etc.

Poszukam, chodź jedynie BMW i Chevrolet, mają strony z prawdziwego zdarzenia.Trzeba jakoś napisać te artykuły, do serwisu ;). A tak to dziękuje za pomoc.
Easy
 


Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości