Champ Car World Series & Indy Racing League

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Kto wywalczy tytuł czempiona serii CART w roku 2006?

Sebastien Bourdais
33
73%
Bruno Junqueira
3
7%
Paul Tracy
1
2%
Oriol Servia
2
4%
Justin Wilson
5
11%
inny kierowca
1
2%
 
Liczba głosów : 45

Postprzez im9ulse N lis 05, 2006 10:08  

Indy napisał(a):Według Paula Stoddarta Minardi zadebiutuje w 2007 roku w Champ Car World Series. Decyzja powinna zapaść w przyszłym tygodniu.

mam nadzieje ze beda to slynne "czarne przecinaki"

Indy napisał(a):Partnerem Bourdaisa w Newman/Haas prawdopodobnie będzie 18-letni Graham Rahal.

a co z Bruno :-(

Indy napisał(a):Nowe tory w kalendarzu Champ Car to: Tor uliczny w Las Vegas, Zhuhai w Chinach, Mont-Tremblant w Kanadzie, Assen w Holandii, Oschersleben w Niemczech i tor uliczny w Phoenix w Arizonie.

i ten sam fakt swiadczy o tym ze CCWS idzie w dobra strone

Indy napisał(a):Danica Patrick przechodzi do Andretti-Green Racing

moze wreszcie dostanie dobra fure...

Pieczar napisał(a):Czy to jest TEN Phoenix

ten "kanciak" :-D
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez SPIDER N lis 05, 2006 13:29  

im9ulse napisał(a):CCWS idzie w dobra strone

Z całą pewnością. Chciałbym bardzo zobaczyć jakieś bolidy na Oschersleben, bo ostatnio było tam tylko WSbR i DTM. I chyba nic więcej. Na Assen, który jest świetnym torem, też chcę widzieć całą stawkę CCWS.

Dodanie nowych torów, jest bardoz dobrym posunięciem, szczególnie Phoenix i Las Vegas.
:dobrze:
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Orłoś N lis 05, 2006 14:49  

Oschersleben jest torem nieciekawym. Dało się oglądać wyścig na tym torze tylko dlatego, że w WSbR jeździł Robert. Inaczej strata czasu. Być może wynika to z tego, że WSbR są ciutkę za wolne a Champ Cary to już prawie F1. Może być ciekawiej ale nie spodziewam się cudów. Charakterystyka toru jest po prostu do bani.

Moje żale nad Oschersleben oczywiście nie umniejszają wagi tego wydarzenia. To bardzo dobrze, że Champ Car wraca do Europy. Widać wyraźnie, że CCWS chce wrócić do pomysłu na światową serię wyścigową. Bardzo bym chciał by tak się stało. Konkurencji F1 nigdy za wiele a CCWS jest chyba jedyną serią która ma szanse (ponownie, po latach) zagrozić dominacji FIA z jej F1.
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez TobaccoBoy N lis 12, 2006 23:38  

No , no , no ... Takiego wyśigu jak Mexico City 2006 w tym sezonie w CCWS nie było . Wiele wyprzedzeń , deszcz , wyśmirenita końcówka wyścigu w wykonaaniu Wilsona i Burdaisa . Wg mnie Francuz wygrał niezasłużenie i ten manewr wyprzedzenia Wilsona , kiedy doszło do małej kolizji między nimi powinien zostać rozpatrzony przez sędziów .

Kto nie oglądał niech żałuje :P
TobaccoBoy
 

Postprzez K9G Pn sty 15, 2007 20:29  

Strasznie mi sie zaczelo podobac ccws ostatnio. Kreci mnie to okropnie :) Jak wygladaja tam prezentacje samochodow? Sa tam takie rzeczy w ogole? Co roku sa inne wozy? jak tam wyglada sprawa z samochodami?
Avatar użytkownika
K9G
 
Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 15:26
Lokalizacja: KRK

Postprzez TobaccoBoy Pn sty 15, 2007 20:33  

Jest jeden samochód (DP01 Panoz od 2007 ), jeden silnik (Cosworth turbo 2,65 l), jeden producent opon ( Brigdestone) dla wszystkich. Koszt wystawienia 2 bolidów na sezon: ok. 5-10 mln $. Prezentacja Panoza odbyła się podczas Gp San Jose w sierpniu.

Szczegóły:
- zakaz używania kocy grzewczych do opon ( od 2008 bedzie w F1)
- moc bolidu to ok. 750-770 KM i możliwość wzrostu do 800Kmchwilowo, gdy używa się guzika "power-to-past" (60 s na cały wyścig do użytku na jeden wyścig)
- brak owali od 2007
- wcześniej znana jako CART, po bankructwie (dzięki Tonemu G.) w 2003 zmiana nazwy na "Brigdestone presents Champ Car Worl Series powered by Ford" czyli CCWS.
odsyłam na stronę cart.com po więcej info.

W tym roku 2/3 bolidy bedą wystawiane przez Minardi Team USA
TobaccoBoy
 

Postprzez K9G Wt sty 16, 2007 22:09  

eeeeeeeeeeeeee kurde. Serie mi sie pomylily :) Nie chodzilo mi o ccws tylko o wtcc :P Ale gafa :)
ale TobaccoBoy dzieki za info :-D
Avatar użytkownika
K9G
 
Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 15:26
Lokalizacja: KRK

Postprzez Mariusz Wt sty 23, 2007 20:26  

TobaccoBoy napisał(a):Jest jeden samochód (DP01 Panoz od 2007 )

Fotki Panoza zamieszczone są na naszym forum tutaj.

Oficjalnie już podano, że Neel Jani będzie teraz kierowcą PKV.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Artur2406 Śr sty 24, 2007 12:30  

Ja w każdej serii wyścigowej mam swojego ulubionego kierowce :) w CCWS jest to Bruno a w IRL Helio :-D Mam nadzieje że w tym roku mnie nie zawiodą :D
Z FORUM "WYPRZEDŹ MNIE" NIEMAL OD POCZĄTKU :)
Z F1 OD SEZONU 1999 :)
Avatar użytkownika
Artur2406
 
Dołączył(a): Śr kwi 27, 2005 15:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Indy Śr sty 24, 2007 15:20  

Artur2406 napisał(a):CCWS jest to Bruno

Junqueira raczej nie zobaczymy w sezonie 2007 w CCWS. Głównym kandydatem do 2 bolidu Newman Haas Racing jest Graham Rahal.

I Zamknijcie któryś temat: ten albo "CCWS & IRL 2007" :evil:



[mod="Mariusz"]Temat zamknięty z dniem 24 I 2007.[/mod]
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości