GT1World

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Lukas Cz lip 19, 2012 9:59  Re: GT1World

Dlatego żalu po Rathelu być nie może, bo skoro twierdził, że bez żadnej znaczącej TV osiągnie sukces to ma tego dobitny wynik (transmisje w bloombergu pominę bez komentarza). Cóż, pozostaje nadzieja, że ktoś konkretny się za to weźmie.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez pi0ter Cz lip 19, 2012 10:48  Re: GT1World

Jeśli kontrargumentem jest "typowe polskie narzekanie", to faktycznie moje mogły być słabsze. Inna sprawa, że nie przypominam sobie, żebym przepowiadał dominację.
Avatar użytkownika
pi0ter
 
Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 22:11
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Lukas Cz lip 19, 2012 11:14  Re: GT1World

Kontrargumentów było więcej, ale widać nie doczytałeś reszty komentarzy. Tak samo jak poprzedniego posta, gdzie zwracałem uwagę na wieszczenie ilości maruderów. Gdy się widzi tylko to co się chce, to łatwo potem rzucać uszczypliwości.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez maciejo195 Cz lip 19, 2012 12:54  Re: GT1World

Mam pytanie czy seria GT była kiedyś pokazywana na "eurosporcie" ?


Seria GT ma szanse bytu tylko musi zostac prezentowana na większą skale w telewizji. Bo aktualnie ktoś kto tylko od tak ogląda wyścigi nawet nie wie, że coś takiego jest.


Jeśli dobrze pamiętam to Dziurka i Stańco jezdzili w GT ? ( to była ta sama seria co aktualna ? )
maciejo195
 
Dołączył(a): N gru 20, 2009 23:14
Lokalizacja: Kielce - blisko Toru Kielce :D

Postprzez xxxXXXxxx Cz lip 19, 2012 21:11  Re: GT1World

Szczurek sobie poszedł ... i dobrze bo od 2004 cały czas tylko psuł GT. SRO w środowisku ma w pełni "zasłużoną" opinię i nie bez powodu. Po za mistrzostwami krajowymi nic większego nie zrobił.

A co będzie z GT1? Nic, bo po 2011 nie ma GT1, a jedynie GT3 pod inną nazwą. W obecnej sytuacji finansowej nie widzę powrotu do ścigania jak sprzed kilku lat. To za droga zabawa nawet dla fabryk. Pozostają w obwodzie mniejsze zawody GT3 i GT Pro w WEC + VLN.
"...what we witnessed Saturday at Auto Club Speedway was somewhere between the measured insanity of the 1960s and a jaw-dropping display of reflexes and reaction at 220mph..."
Avatar użytkownika
xxxXXXxxx
 
Dołączył(a): Śr kwi 14, 2010 15:20

Postprzez pi0ter Cz lip 19, 2012 22:23  Re: GT1World

Lukas napisał(a):Kontrargumentów było więcej, ale widać nie doczytałeś reszty komentarzy. Tak samo jak poprzedniego posta, gdzie zwracałem uwagę na wieszczenie ilości maruderów. Gdy się widzi tylko to co się chce, to łatwo potem rzucać uszczypliwości.

Lukas, nie bój się, doczytałem co trzeba. Tak mam w zwyczaju, szczególnie, gdy zabieram głos w danej sprawie. Po prostu nie lubię, gdy ktoś przybiera ton wyroczni. Można się z czymś nie zgadzać, ale trzeba to robić w dobrym stylu.

maciejo195 napisał(a):Mam pytanie czy seria GT była kiedyś pokazywana na "eurosporcie" ?


Seria GT ma szanse bytu tylko musi zostac prezentowana na większą skale w telewizji. Bo aktualnie ktoś kto tylko od tak ogląda wyścigi nawet nie wie, że coś takiego jest.


Jeśli dobrze pamiętam to Dziurka i Stańco jezdzili w GT ? ( to była ta sama seria co aktualna ? )

Były, były. W czasach, kiedy wyścigi trwały trzy godziny, a całość - do spółki z ETCC/WTCC - tworzyła Eurosport Super Racing Weekend. O ile się nie mylę, powodem rozbratu było to, że Eurosport naciskał na skrócenie wyścigów GT. SRO nie chciało się ugiąć, a kilka lat później samo zaczęło redukować dystans.

Dobrze pamiętasz - i Dziurka, i Stańco startowali w tej kategorii. Poza tym także Maciej Marcinkiewicz i Rafał Janus.
Avatar użytkownika
pi0ter
 
Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 22:11
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez FOLLY Pt lip 20, 2012 9:01  Re: GT1World

A co z http://blancpain-endurance-series.com/ , fajnie to wygląda. Zna ktoś, bo ja wczoraj się dopiero o tym dowiedziałem :nieśmiały: Auta chyba te same co GT3?
Obrazek
Avatar użytkownika
FOLLY
 
Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 15:26

Postprzez ozo95 Pt lip 20, 2012 14:17  Re: GT1World

Tak startują tam auta GT3 i GT4, ale wyścigi są dłuższe, bo trwają 3 godziny, głównym sponsorem i organizatorem tej serii jest Blancpain.
"Znałem go z pierwszej ręki i 99% rzeczy, jakie czytaliście o Ayrtonie, były nieprawdą. Był bardzo dobrym człowiekiem, wspomagał mnie i pomagał we wszystkich problemach, jakie miałem. Był jednym z tych, którzy naprawdę mnie bronili."
Avatar użytkownika
ozo95
 
Dołączył(a): N mar 13, 2011 19:48
Lokalizacja: Włoszczowa
GG: 22917922

Postprzez Mr President So sie 11, 2012 22:25  Re: GT1World

Czarne chmury zbierają się nad GT1 WC. Kiedy FIA zażądała, aby na sezon 2013 zebrać 10 zespołów, promotor mistrzostw Stephane Ratel wycofał się, zostawiając projekt nowej Sprint Series połączonej z Blancpain Endurance Series. Gdyby jego projekt uznano, seria GT1 przeszłaby do historii po zaledwie trzech latach. Teraz pojawia się pytanie - jaki sens ma likwidacja starych mistrzostw, aby utworzyć nowe i to mniej prestiżowe? Po co w GT1 wyścigi Endurance, skoro samochody GT ścigają się w WEC? Wciąż mam nadzieję, iż FIA zauważy, iż to nie ma sensu, a Ratel postanowił ratować się wykorzystując hossę BES. Choćbyśmy mieli stracić transmisje internetowe, to jednak warto ratować GT1, które to mistrzostwa nawet po "przesiadce" na GT3 i przy zaledwie 15 uczestnikach pozostały ciekawe oraz ważne w kwestii wyłaniania mistrzów świata FIA.
Avatar użytkownika
Mr President
 
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 11:04
GG: 2897060

Postprzez xxxXXXxxx N sie 12, 2012 0:03  Re: GT1World

Chodzi o kasę, a raczej jej chroniczny brak w wyścigach GT.
Obecnie model klasy GT1 jest za drogi nawet dla większych ekip z zasobami. Skupiono uwagę na GT3, ale to zbyt mała kasa, by robić z tego zawody globalne, tu się budżet na kilka rund i może jazda w kilku endurance.
Problem z klasami GT polega na całkowicie różnych przepisach technicznych, które dewastują plany zespołów, których nie stać na wystawianie kilku różnych aut w roku; robi się plan GT3, BS, może Masters albo WEC czy VNL.

Obecnie nikt nie ma pomysłu na GT, gdy o widownię walczą jeszcze DTM, V8Supercars, BTCC czyinne zawody regionalne.
"...what we witnessed Saturday at Auto Club Speedway was somewhere between the measured insanity of the 1960s and a jaw-dropping display of reflexes and reaction at 220mph..."
Avatar użytkownika
xxxXXXxxx
 
Dołączył(a): Śr kwi 14, 2010 15:20

Postprzez Lukas So sie 18, 2012 18:56  Re: GT1World

Mamy jutro wywiad z Stephanem Ratelem, także jeśli macie do niego jakieś pytania, możemy się stać pośrednikami i zadać je :) Chcemy utrzymać rozmowę w okolicach przyszłości wyścigów GT, ale inne tematy też mile widziane.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Mr President So wrz 01, 2012 19:21  Re: GT1World

O której godzinie czasu polskiego rozpoczyna się relacja z wyścigu kwalifikacyjnego GT1 i GT3 na Moscow Raceway?

A tak przy okazji, trzeba powiedzieć, iż idea równoczesnego rozgrywania obu wyścigów jest bardzo dobra, oby tylko nie działo się tak podczas każdej rundy, gdyż podobny twór (GT1 i GT2 razem) można było kiedyś oglądać na Eurosporcie i jak widać te mistrzostwa już nie istnieją.
Avatar użytkownika
Mr President
 
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 11:04
GG: 2897060

Postprzez rafrocket So wrz 01, 2012 21:33  Re: GT1World

Wyścig kwalifikacyjny o 9:15, główny 13:15 :)
Koby nie ma, podpis znika. :(
rafrocket
 
Dołączył(a): N lis 14, 2010 16:39

Postprzez Mr President So wrz 01, 2012 21:54  Re: GT1World

Bardzo dziękuję za informację. ;)
Avatar użytkownika
Mr President
 
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 11:04
GG: 2897060

Postprzez Mr President Pn paź 01, 2012 14:37  Re: GT1World

Wyjątkowy finał serii GT1 na Donington Park. Na szczęście Buurmanowi nic się nie stało, jednak trzeba powiedzieć jasno, iż manewr Winkelhocka przesądził o tytule dla niemieckiej pary. Prawdziwa walka na przetrwanie o mistrzostwo świata.

Śledzę w tym roku wszystkich pięć serii mistrzostw świata i nie mogę przeboleć, iż FIA nie zdecydowała się na kontynuowanie GT1 za wszelką cenę. Tym bardziej, iż do mistrzowskiej pełni brakowało tylko oficjalnych mistrzostw świata w rajdach terenowych. Po szesnastu latach przesiadka na GT3 przyniosła zamknięcie cyklu. Ratel poległ na jednym polu, a tymczasem wciąż będzie miał dwie najbardziej międzynarodowe serie GT - Sprint Series i BES. To tylko podkreśla słabość wyścigów GT i ich zależność praktycznie od jednego człowieka.
Avatar użytkownika
Mr President
 
Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 11:04
GG: 2897060

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron