V8 Supercars Australia

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Artur2406 Pt lut 11, 2011 14:25  V8 Supercars Australia

Witam po dość długiej przerwie! :)
Mam pytanie czy na tym forum znajdują się jacyś fani serii V8 Supercars? Przyznam, że pod koniec zeszłego sezonu zainteresowałem się tą serią i bardzo mi przypadła do gustu. A wy co o niej sądzicie? Gdzie śledzicie o niej informacje? No i czy da radę w jakiś sposób obejrzeć wyścig na żywo? Bo ja niestety wyścigi "relive" oglądam :/
Z FORUM "WYPRZEDŹ MNIE" NIEMAL OD POCZĄTKU :)
Z F1 OD SEZONU 1999 :)
Avatar użytkownika
Artur2406
 
Dołączył(a): Śr kwi 27, 2005 15:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez rafrocket Pt lut 11, 2011 16:48  Re: V8 Supercars Australia

Na Motors TV leci V8 Supercars. Angielska Wikipedia podaje ,że wyścigi są transmitowane na Eurosporcie,ale to nieprawda,bo ESP transmituje tylko BTCC i WTCC.Ja sam też czasem obejrze wyścigi na YT.
Koby nie ma, podpis znika. :(
rafrocket
 
Dołączył(a): N lis 14, 2010 16:39

Postprzez Arnulf Pt lut 11, 2011 22:35  Re: V8 Supercars Australia

Widziałem może z 3 wyścigi tej serii, wszystkie były napakowane walką i wyprzedzeniami. Oglądałbym chętnie więcej, gdyby nie to, że nie mam czasu aby co weekend ciągnąć kilka GB z internetu -_-. Niemniej jednak wyścigi są naprawdę rewelacyjne, prędkość tych samochodów także robi ogromne wrażenie. Ponad to Australijczycy pokombinowali przy tych wyścigach i z tego co wiem, to kilka weekendów w sezonie jest rozgrywanych w kategorii wyścigów długodystansowych. Zespoły wtedy zatrudniają dodatkowych kierowców, zazwyczaj są to znani kierowcy europejscy. Wiem, że startowali tam Frentzen, Yvan Muller, bodajże Villeneuve - oraz kilku innych, o których teraz nie pamiętam.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez slipstream So lut 12, 2011 12:41  Re: V8 Supercars Australia

Ponad to Australijczycy pokombinowali przy tych wyścigach i z tego co wiem, to kilka weekendów w sezonie jest rozgrywanych w kategorii wyścigów długodystansowych.

Oczywiscie rzecz jasna sztandarowym wyścigiem V8 jest Bathurs na torze Mount Panorama przy którym (jak dla mnie) korkociąg Laguna Seca może się schować przy zjeździe z Brock's Skyline do Forest Elbow.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez pi0ter N lut 13, 2011 12:08  Re: V8 Supercars Australia

IMHO V8 Supercars to rewelacyjne mistrzostwa, bodaj najlepsze na świcie wyścigi aut turystycznych. WTCC wygląda przy nich mizernie. Zdarza mi się oglądać wyścigi na YouTube'ie, a bieżące informację na temat serii czerpię z TouringCarTimes.com.

Może wie ktoś, czy da się te wyścigi oglądać na żywo w internecie i skąd można zasysać je w całości?
Avatar użytkownika
pi0ter
 
Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 22:11
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez distinto Śr lut 16, 2011 16:22  Re: V8 Supercars Australia

Na głównej stronie V8 jest oficjalna aplikacja do oglądania wszystkich sesji online. Trzeba się tylko zarejestrować na ich stronie. Alternatywnie jest kilka stron z live streamem tych wyścigów. Ogólnie to ciężko oglądać tą serię ze względu na strefy czasowe, chyba że komuś wystarczą powtórki, które też zbyt łatwo dostępne nie są. Ale powiem jedno - opłaca się, jest co oglądać. Wg. mnie V8 bije na głowę DTM i WTCC. W dodatku dźwięki silnika miażdży :D

Oczywiscie rzecz jasna sztandarowym wyścigiem V8 jest Bathurs na torze Mount Panorama przy którym (jak dla mnie) korkociąg Laguna Seca może się schować przy zjeździe z Brock's Skyline do Forest Elbow.


100% racji. Wg. mnie jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) tor wyścigowy na świecie. Niesamowicie trudny technicznie, wąski, duża różnica poziomów, no i ten krajobraz :ukłon: Miazga na całego, kto nie widział tam wyścigu ma czego żałować... Btw, następny wyścig na Adele, które też nie w kij dmuchał :grin:
Obrazek
distinto
 
Dołączył(a): Pn maja 05, 2008 14:20
GG: 13145374

Postprzez mkente N maja 01, 2011 13:14  Re: V8 Supercars Australia

Wypadek podczas wczorajszego wyścigu V8 Supercers w Perth



Steve Owen uderzył w tył Karla Reindlersa. Reindlers trafił do szpitala z poparzeniami dłoni.
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
Avatar użytkownika
mkente
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 18:34
Lokalizacja: Poznań

Postprzez pi0ter N lut 05, 2012 20:14  Re: V8 Supercars Australia

Francuz Alex Prémat zaliczy pełny sezon w V8 Supercars. Tak mnie ta wiadomość zszokowała, że z wrażenia stuknąłem kilka razy w klawiaturę.
Avatar użytkownika
pi0ter
 
Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 22:11
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez dodgers Cz lut 09, 2012 18:48  Re: V8 Supercars Australia

Jak już ktoś odświeżył temat to warto dodać, że od przyszłego sezonu seria będzie miała trzech lub nawet czterech producentów :-)
Avatar użytkownika
dodgers
moderator
 
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 20:39
Lokalizacja: Wyszków
GG: 6423043

Postprzez pi0ter Pt lut 10, 2012 15:11  Re: V8 Supercars Australia

Trzech na pewno, Nissan już potwierdził wejście. Nowi producenci to efekt wprowadzenia Car of the Future i kolejny dowód postępującego procesu umiędzynarodowienia V8 Supercars.
Avatar użytkownika
pi0ter
 
Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 22:11
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez tweedy Pt lut 10, 2012 15:27  Re: V8 Supercars Australia

I bardzo dobrze. Tylko czekam na jakiś wyścig w Europie :)
tweedy
 
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2005 9:53

Postprzez renegade Pt lut 10, 2012 16:47  Re: V8 Supercars Australia

Nie bedzie, oby nie bylo.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez qTeck Pt lut 10, 2012 22:01  Re: V8 Supercars Australia

Nissan ok, nawet bardzo ok, ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić Chryslera w tej serii. Runda w Europie? Uchowaj Boże. Był Szanghaj, jest Yas Marina, ale nie przesadzajmy, to była, jest i powinna być australijsko-nowozelandzka seria. Niemniej jednak jestem pewien, że to towarzystwo rozruszałoby pewne portowe cmentarzysko nudy w Walencji :wink:
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez renegade So lut 11, 2012 9:01  Re: V8 Supercars Australia

Mysle, ze TTA moze byc takim mlodszym bratem V8S w Europie (polnocjej). Zobaczymy jak sie to rozwinie, na razie wyglada dobrze.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez tweedy So lut 11, 2012 10:17  Re: V8 Supercars Australia

Nie wiem o co wam chodzi. Możecie wytłumaczyć co ta seria by straciła przyjeżdżając na jedną rundę do Europy? Whincup, Winterbottom, Tander i reszta spółki stałaby się mniej australijska czy jak?

REL póki co raczkuje...
tweedy
 
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2005 9:53

Następna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości