V8 Supercars Australia

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Saruto So lut 11, 2012 11:24  Re: V8 Supercars Australia

tweedy napisał(a):Nie wiem o co wam chodzi. Możecie wytłumaczyć co ta seria by straciła przyjeżdżając na jedną rundę do Europy? Whincup, Winterbottom, Tander i reszta spółki stałaby się mniej australijska czy jak?

REL póki co raczkuje...

Transport kosztuje ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez qTeck So lut 11, 2012 11:58  Re: V8 Supercars Australia

Straciła by górę pieniędzy nie zyskując przy tym nic tudzież zyskując bardzo niewiele, przewidywany bilans zdecydowanie na minus. Już pal licho takie nazwiska jak Bargwana, Tander czy van Gisbergen, na naszym kontynencie Whincupa czy Ambrose'a kojarzy zaledwie garstka populacji.

Edit: oczywiście mam w pamięci, że Ambrose śmiga teraz w Spring Cup, ale cały czas jest żywą legendą V8, a przenosiny za ocean nie wpłynęły zbytnio na wzrost jego rozpoznawalności w Europie :wink:
Ostatnio edytowano So lut 11, 2012 17:19 przez qTeck, łącznie edytowano 1 raz
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez renegade So lut 11, 2012 15:05  Re: V8 Supercars Australia

Ammbrose juz sie zamerykanizowal.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez pi0ter So lut 11, 2012 20:48  Re: V8 Supercars Australia

renegade napisał(a):Mysle, ze TTA moze byc takim mlodszym bratem V8S w Europie (polnocjej). Zobaczymy jak sie to rozwinie, na razie wyglada dobrze.

TTA ma raczej ochotę być młodszym bratem DTM. Co nie zmienia faktu, że "Flash" wpadł na tyleż kontrowersyjny, co interesujący pomysł, że mistrzostwa mogą być strzałem w dziesiątkę. Szoferów zwerbował najwyższego sortu. Ciekawe, czy kiedykolwiek Rydell zmieni front?

Wracając do tematu, lepiej niech V8 Supercars zostaną tam gdzie ich miejsce - w Australii. Nie mam nic przeciwko nowym producentom czy kilku zawodnikom z Europy, ale wyścigi na starym kontynencie nie są nikomu potrzebne. Wizja światowej ekspansji pogrążyła już niejedne mistrzostwa.
Avatar użytkownika
pi0ter
 
Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 22:11
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez pi0ter Pn mar 05, 2012 0:21  Re: V8 Supercars Australia

Pierwsza tegoroczna odsłona V8 Supercars - Clipsal 500 - za nami. Zwycięstwami podzielili się Jamie Whincup i Will Davison. Ja, po raz kolejny oglądając Supercars, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to jedne z lepszych wyścigów na planecie. To coś absolutnie fenomenalnego, dla mnie porównywalnego jedynie z CART i BTCC sprzed kilkunastu lat.

Jeszcze krótko o TTA: może i faktycznie za kilka lat mistrzostwa te wyrosną na coś w rodzaju V8 Supercars. A fakt, że sprzęt zupełnie inny, nie ma znaczenia. Ważne, żeby specyfika używanego sprzętu odpowiadała danym realiom. A "Flash" chyba trafił w dziesiątkę.
Avatar użytkownika
pi0ter
 
Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 22:11
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Sar trek Pn mar 05, 2012 13:21  Re: V8 Supercars Australia

Co to jest to TTA, o którym mowa tak dużo?
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez renegade Pn mar 05, 2012 14:31  Re: V8 Supercars Australia

Racing Elite League. Nowa szwedzka seria wyscigowa. Konkurencja dla STCC.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez Mariusz Pn kwi 02, 2012 9:45  Re: V8 Supercars Australia

pi0ter napisał(a):Ja, po raz kolejny oglądając Supercars, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to jedne z lepszych wyścigów na planecie. To coś absolutnie fenomenalnego, dla mnie porównywalnego jedynie z CART i BTCC sprzed kilkunastu lat.


Oglądałem tegoroczną rundę w Adelajdzie i podzielam Twój optymizm. Według mnie te mistrzostwa są dużo bardziej atrakcyjne dla przeciętnego kibica niż obecne WTCC czy DTM. To naprawdę bardzo dobre zawody i jest dużo akcji na torze i wyprzedzania. W Europie są jeszcze stosunkowo mało popularne, ale przypuszczam, że stopniowo się to będzie zmieniało.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez tweedy Pn kwi 02, 2012 15:57  Re: V8 Supercars Australia

To zapraszam do obejrzenia drugiej rundy. Znowu było ciekawie :).
tweedy
 
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2005 9:53

Postprzez pi0ter N paź 21, 2012 10:10  Re: V8 Supercars Australia

Właśnie zakończyła jak zwykle niesamowita rywalizacja w Gold Coast 600. Kilka moich przemyśleń wziętych z zachwytu nad tymi zawodami do przeczytania tutaj. Pod tekstem da się znaleźć skróty obu wyścigów.
Avatar użytkownika
pi0ter
 
Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 22:11
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Voo Cz lut 14, 2013 12:14  Re: V8 Supercars Australia

Mercedes-Benz V8 Supercars launch, czyli czwarty do brydża:

http://www.speedcafe.com/2013/02/14/fir ... -unveiled/

http://www.speedcafe.com/2013/02/14/gal ... supercars/

a to o trzecim graczu:



Czuję się jak więzień patrzący na świerszczyki.

Dwa tygodnie.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Voo Pt mar 01, 2013 10:08  Re: V8 Supercars Australia

As an introduction to our new live streaming service, this weekend's Clipsal 500 Adelaide will be a public BETA test, which give you a free preview to our streaming service available for the 2013 season.


http://www.v8supercars.com.au/v8live/schedule

Ciekawe, może uda się coś obejrzeć.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Kondzio So mar 02, 2013 5:07  Re: V8 Supercars Australia

Stream działa elegancko. Szkoda, że raczej tylko podczas tej rundy będzie za darmo.
Kondzio
 
Dołączył(a): Wt gru 26, 2006 23:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Voo Wt cze 18, 2013 6:42  Re: V8 Supercars Australia

http://www.touringcartimes.com/2013/06/ ... mpionship/

Piąty producent, no pięknie. Tylko pozazdrościć Kangurom i pożałować, że u nas niełatwo to obejrzeć.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez FOLLY Śr cze 19, 2013 22:29  Re: V8 Supercars Australia

A tak Volviacze z Polestar spierdzielili z WTCC ze względu na koszty... nie uwierzę, że taniej przygotować i wystawiać S60-tki V8 na antypodach. Ale jako że czasami jeżdżę w tej serii i oglądam retransmisje, to dla mnie zmiana na plus :)
Obrazek
Avatar użytkownika
FOLLY
 
Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 15:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości