European Rally Championship (ERC)

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Voo Wt gru 18, 2012 20:54  European Rally Championship (ERC)

http://www.fiaerc.com/

1 AUT Internationale Jänner Rallye 3—5 stycznia (asfalt/śnieg)
2 LAT Rally Liepāja-Ventspils 1—3 lutego (szuter/śnieg)
3 ESP Rally Islas Canarias El Corte Inglés 21—23 marca (asfalt)
4 POR SATA Rallye Açores 25-27 kwietnia (szuter)
5 FRA Tour de Corse 16-18 maja (asfalt)
6 BEL GEKO Ypres Rally 27—29 czerwca (asfalt)

7 ROM Sibiu Rally Romania 25—27 lipca (szuter)
8 CZE Barum Czech Rally Zlín 30 sierpnia —1 września (asfalt)
9 POL Rally Poland 13-15 września (szuter)
10 6 CRO Croatia Rally 27—29 września (asfalt)
11 ITA Rallye Sanremo 10—12 października (asfalt)
12 SUI International Rallye du Valais 7—9 listopada (asfalt)


Do końcowej klasyfikacji kierowcy zaliczą cztery najlepsze wyniki z pierwszych sześciu rund i cztery najlepsze z ostatnich sześciu. Tytuły zostaną przyznane w generalce, dla kierowców samochodów 2WD i kierowców samochodów produkcyjnych.

Wiemy już, że promotor serii - Eurosport będzie prezentował Mistrzostwa Europy tak samo jak dotychczas IRC. Czyli - pół godziny relacji z pierwszego dnia, pół godziny relacji z drugiego dnia i półgodzinne podsumowanie. Azory i Korsyka pójdą na żywo, być może takich relacji będzie więcej.

Wiemy już, że w Janner Rallye pojedzie Kajto, w "nieśmiertelnym" Subaru Impreza R4 STI (stety? niestety?) przeciwko kilkunastu S2000. W stawce m.in. Bryan Bouffier, Jan Kopecky i Francois Delecour. Organizatorzy cyklu liczą na to, że Janner i tak jest "chudo" obsadzony, z uwagi na bardzo wczesny termin a z czasem topowych kierowców będzie przybywać.

Nie wiemy na dzień dzisiejszy co z Kubicą (poza tym, że w Austrii go nie będzie), nie wiemy czy Kajto jedzie cały sezon, nie wiemy czy w nowych ME wystartuje Michał Sołowow lub inni Polacy.

Mimo wszystko liczę, że nie zabraknie polskich akcentów (oprócz tych oczywistych - wynikających z obecności w kalendarzu Rajdu Polski).
Ostatnio edytowano Wt kwi 30, 2013 22:31 przez Voo, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Voo Śr gru 26, 2012 18:12  Re: European Rally Championship (ERC)

"Zagadka" numeru 10 w Janner Rally została rozwiązana, pojedzie z nim Michał Sołowow (Peugeot 207 S2000).

http://rallynews.pl/lang.en/no/pnews/5973
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Voo Cz sty 03, 2013 23:24  Re: European Rally Championship (ERC)



Kajyytan Kajyyteanowicz ;) jest gotowy na nowe wyzwania. Na testowym zdecydowanie lepiej wypadł Sołowow (5), ale trzeba pamiętać o jednak znacznie większym doświadczeniu w startach zagranicą i mimo wszystko lepszym samochodzie. Coś mi się jednak zdaje, że Kajtek zapłaci frycowe. Rywalizacja rusza jutro rano. Jest mokro, ślisko, temperatura przechodzi przez zero, część odcinków wygląda jak dzisiejszy testowy, na niektórych ma być śnieg.

Shakedown: http://youtu.be/9A1_lQQNzIY

Live Results: http://www.fiaerc.com/events/live/id/1
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez MITSUBISHI_WRC Pt sty 04, 2013 17:02  Re: European Rally Championship (ERC)

Zespół Skody w serwisie przebudował Fabię Jana Kopecky'ego na asfaltową wersję - i lider Jänner Rallye wygrał Pregarten 2 ze średnią 115,3 km/godz. Francois Delecour stracił 1,9, Bryan Bouffier - 2,5 sekundy. Kajetan Kajetanowicz, czwarty ex aequo z Beppo Harrachem, awansował na szóste miejsce w rajdzie. Michał Sołowow uzyskał 12 czas i zajmuje 10 lokatę. Na mecie zaczął padać deszcz.

http://rajdy.autoklub.pl/news/kajetanow ... osty,46620
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krzysiek_aleks Pt sty 04, 2013 18:24  Re: European Rally Championship (ERC)

Kajto całkiem nieźle. Cieszy mnie postawa Bryana, w końcu ,można tak jakby powiedzieć, to polskie odkrycie :D
Avatar użytkownika
krzysiek_aleks
 
Dołączył(a): So lut 13, 2010 7:13

Postprzez aronek Pt sty 04, 2013 18:34  Re: European Rally Championship (ERC)

Zgodnie z informacjami jakie do nas dotarły w Peugeocie 207 S2000 doszło do awarii elektryki i załoga postanowiła nie kontynuować jazdy. Nie wiadomo czy Sołowow pojawi się na starcie jutro.

Tak się zastanawiam, czy to na pewno awaria... Tempo jakim jechał Sołowow było...rozczarowujące. Po 7 czy 8 OS skarżył się on na to, że miał źle ustawione światła, które oświetlały drzewa i rowy, zamiast drogi. Raz też chyba wypadł z drogi i raz przestrzelił skrzyżowanie. Cieszy za to postawa Kajtka, daje chłopak rade. Oby do mety
Orajt Maderfaker Men !
Avatar użytkownika
aronek
 
Dołączył(a): Śr sty 23, 2008 17:16
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez mateusz97 Pt sty 04, 2013 19:50  Re: European Rally Championship (ERC)

Kajto naprawdę bardzo dobrze jedzie. Teraz tylko trzymać kciuki za chłopaków żeby dojechali na jeszcze lepszej pozycji do mety. :smile:
Avatar użytkownika
mateusz97
 
Dołączył(a): Wt sie 30, 2011 20:40
GG: 3171586

Postprzez Voo Pt sty 04, 2013 20:58  Re: European Rally Championship (ERC)

Do końca imprezy daleko ale już mi wstyd za moje początkowe wątpliwości co do Kajta. Po pierwszym dniu jest najszybszym nie-S2000, lideruje w production cup a na jednym z odcinków pokonał Kopecky'ego. Jedzie dokładnie tak jak należało oczekiwać.

A Delecourowi po awarii biegi zmieniał na komendę pilot :twisted:

Obrazek

i oboardzik załogi Kopecký/Dresler z SS3, wredne warunki

http://youtu.be/KwReFxMc9VA

mam nadzieję, że jutro "nasz" Francuz przyciśnie Czecha :)

aaa i kilka fotek:

http://www.ir7.at/content/fotos_bestof_ ... _tag_1.php

koło północy relacja z dnia na Eurosporcie, rano powtórka
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez mateusz97 So sty 05, 2013 10:46  Re: European Rally Championship (ERC)

Teraz Kajetan potwierdził swój talent i zamknął twarze niedowiarkom, że potrafi tylko jeździć dobrze na własnym podwórku.
Avatar użytkownika
mateusz97
 
Dołączył(a): Wt sie 30, 2011 20:40
GG: 3171586

Postprzez aronek So sty 05, 2013 12:04  Re: European Rally Championship (ERC)

Niestety, Kajetanowicz powiedział, że na chwilę obecną jego występ w rajdzie Janner, jako rundzie ERC, jest jednorazowy... Szkoda, bo Lotos bezsensownie trwoni pieniądze na Kościuszke w WRC. Nie liczę na wielkie jego sukcesy, znając życie w połowie rajdów jakie zaliczy jako jedyny urwie koło na kamieniu lub dziurze, których podczas zapoznania nie było na trasie...
Po cichu liczyłem na potencjał Kajtka,który teraz wychodzi na wierzch. Szkoda że w RSMP nie ma rywali, dzięki którym mógłby się rozwijać, oraz że nie ma pięniędzy na starty za granicą.
Orajt Maderfaker Men !
Avatar użytkownika
aronek
 
Dołączył(a): Śr sty 23, 2008 17:16
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez buczu So sty 05, 2013 12:14  Re: European Rally Championship (ERC)

http://rallynews.pl/lang.en/no/pnews/6060

Jak ja bym chciał Kajtka oglądać w ERC w Fieście RRC... no marzenie :-(
A po jakiego Kościuszko pcha się do WRC nie wiem. Brak doświadczenia w WRC, słabe auto z niepewnej stajnie (morze dobra to jest ale na krajowe mistrzostwa)

Ja bym widział Kajta i Kościuszkę w autach RRC na trasach ERC w jednym teamie.

Na marginesie zaznaczam, że umarzam Kościuszkę za bardzo szybkiego ale słabszego od Kajta.
Obrazek
D. Morelli: Robert ma bardzo silny charakter i przezwycięży to!!!
Avatar użytkownika
buczu
 
Dołączył(a): Pn sie 21, 2006 20:20
Lokalizacja: Nysa/Wrocław
GG: 6295396

Postprzez DamianF So sty 05, 2013 13:11  Re: European Rally Championship (ERC)

buczu, mam takie wrażenie, że Lotos boi się puścić Kajta i Kościuszkę w jednym zespole, ponieważ mogłoby się okazać że dotychczasowe pieniądze wpompowane w Michała były zmarnowane.

Co do Janner, Kopecky złapał kapcia i spadł na 3 miejsce z czego skorzystał "nasz" Bouffier, który obecnie prowadzi w rajdzie. ;) Poza nim również Delecour złapał kapcia przez co Kajetan przesunął się na 5 pozycję. Jeszcze 3 odcinki do końca.

Edit// Kajto wygrał 16 odcinek!
DamianF
redaktor
 
Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 17:05
Lokalizacja: Chwałowice

Postprzez Voo So sty 05, 2013 13:47  Re: European Rally Championship (ERC)

No to jest bomba. Jechanie na 6-7 miejsce cieszyło ale było czymś czego należało od Kajetanowicza mimo wszystko oczekiwać. Wczorajsze drugie miejsce na odcinku, dzisiejsze zwycięstwo pokazuje, że w odpowiednim samochodzie mógłby pewnie walczyć o zwycięstwa w rajdach i bardzo wysoką pozycję w klasyfikacji końcowej. Ale zamiast tego mamy

Rozmawiałem [z Jean-Pierre Nicolasem-red.] o przyszłości, naszej przyszłości w Mistrzostwach Europy. Musiałem mu zakomunikować, że na chwilę obecną jest to jeden start. Zobaczymy, co będzie dale


Szkoda byłaby podwójna. Raz, że nie pojechałby w ERC a dwa, że znowu totalnie zdominowałby RSMP, w których się już po prostu kisi.

Kościuszko w ostatnim wywiadzie w miesięczniku WRC powiedział, że PWRC to kategoria, w której wygrywali rzemieślnicy i na którą on był po prostu za szybki. Chce więcej i jedzie szybciej niż pozwala samochód i dlatego nie kończył rajdów. Co do tych rzemieślników w PWRC to się z nim zgodzę, reszty nie skomentuję.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez mateusz97 So sty 05, 2013 16:44  Re: European Rally Championship (ERC)

Brawo Kajetan, chodź przegrał o 1 sekundę pierwsze miejsce w Production Cup walczył dzielnie jak na debiutanta w tym Rajdzie. I przede wszystkim brawo dla Kopeckiego który wygrał o 0.5 sekundy z Bryanem Bouffier!
Avatar użytkownika
mateusz97
 
Dołączył(a): Wt sie 30, 2011 20:40
GG: 3171586

Postprzez maciotacio So sty 05, 2013 16:45  Re: European Rally Championship (ERC)

Super rajd ! Emocje do samego końca, Kopecki 0,5 s przed Buffierem, Kajto też niewiele brakowało (1,1 sek) i by wygrał PC z Harrachem.
Powiem tylko tyle, że ten jeden występ Kajta dał mi więcej emocji niż cały sezon Kościucha w PWRC

Jest szansa, że dostanie nagrode Colin McRae Flat Out Trophy
Avatar użytkownika
maciotacio
 
Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 12:20

Następna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron