Rallycross (WRX, GRC, PRX)

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez MITSUBISHI_WRC Pt maja 20, 2016 23:21  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Voo Pt cze 17, 2016 13:38  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Hołek na Fb

Tak, to prawda. Podjąłem niezwykle trudną decyzję o wycofaniu się z dalszych startów w tegorocznych Euro RX Supercar. Lotto ostatecznie nie przedłużyło naszej umowy, a na szybko trudno znaleźć kogoś w połowie sezonu, więc uznałem jako od wielu lat zawodowy kierowca, że w tej sytuacji nie ma sensu kontunować tego projektu.


To by było na tyle. Zresztą z Lotto czy bez to był raczej chybiony projekt.

A Focus M-sportu i Hoonigan Racing nieźle pozamiatał w Piekle. Chyba najbardziej "dominujące" zwycięstwo w sezonie :) Nie wiem czy to specyfika toru czy tez odkrywają dopiero możliwości samochodu ale nie mam nic przeciwko kolejnemu kandydatowi do końcowego zwycięstwa.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez kwmb Pt cze 17, 2016 13:46  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Chybiony? Po tym co pokazywali w RX Lites, to byłem niesamowicie dumni, obaj dwa półfinały, Hołek czasem pokazał fajne tempo. Szkoda. jak cholera.
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Postprzez Saruto Pt cze 17, 2016 16:03  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

W ERX całkiem nieźle szło. Martin będzie dobry jak utrzyma rozwój. Trochę skopał półfinał. Jakby dobrze poszedł jokera to byłby w finale.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Voo N cze 19, 2016 10:49  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Bardzo szanuję Hołka ale jest utytułowanym i doświadczonym kierowcą i nie ukrywam, że spodziewałem się "czegoś więcej". Lites i ściganie się z dzieciakami to był w ogóle dziwny epizod, ERX to już było właściwe miejsce ale wyniki Martina pokazują, że nie ma co znowu specjalnie tej serii i przeciwników demonizować. Nie oczekiwałem, że pan Krzysztof będzie z marszu wygrywał ale jeśli miał przyjeżdżać w połowie stawki (pamiętajmy, że półfinały to 12 zawodników przy 20-kilku startujących w zawodach, w eliminacjach też plasował się w połowie stawki) to równie dobrze te pieniądze Lotto mogłoby spożytkować na kogoś dwa razy młodszego i bardziej perspektywicznego.

Inna sprawa, że te pieniądze już na motorsport pewnie nie pójdą i odcięcie finansowania nie ma nic wspólnego z wynikami ale co zrobić.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Voo Wt lip 05, 2016 17:52  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Po obejrzeniu Holjes stwierdzam, że:

1. Mistrzostwa Swiata powinny być w całości rozgrywane w Skandynawii i Wielkiej Brytanii ;)
2. Focus z M-Sportu jest zaje....
3. Loeb wreszcie nabiera agresji w swoich poczynaniach ;)

Świetne zawody, po raz kolejny przekonuję się, że z punktu widzenia kibica w rallycrossie wszystko zależy od specyfiki toru. Co roku w tych samych miejscach są świetne widowiska.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Voo Śr lip 13, 2016 19:05  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Liam Doran chyba załatwił sobie dłuższy rozbrat z rallycrossem. Na jakiejś imprezie motoryzacyjnej w Norwegii nawalony i naćpany jak Messerschmitt skakał po samochodach i bił się z ochroną w efekcie czego wylądował w areszcie. Chyba mu energy drink zaszkodził ;)
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Saruto Śr lip 13, 2016 19:08  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Ostra impreza trwa od 2013 ;) Więc kiedyś musiał zostać złapany.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sar trek N lip 17, 2016 11:14  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Ciekawe skąd ta różnica między Bakkkerudem i Blockiem. Bakkerud wygrywa, a Blocka nie ma nawet w półfinale. Amerykanin potrafi jednak dobrze pojechać (2 lata temu w Hell stał na podium, w tym roku na Hockenheim też był wysoko).
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Saruto N lip 17, 2016 21:23  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Pewnie wina przygotowania. Nie ma czasu na WRX a jednak jeździ pełny cykl.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Voo Pt lip 22, 2016 10:06  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)



Tor wygląda ciekawie. Zwraca uwagę udział ważnych polityków w ceremonii otwarcia. Wiadomo, że Łotwa to małe państewko i dla nich ta impreza ma większy wymiar niż byłoby to np. w Polsce ale tam jakoś nikt się nie obraża na motorsport i nie dąży do zamykania torów i nie wstydzi "udzielić twarzy" w kontekście przyszłego hałasowania i smrodzenia ;)

Z innej beczki - w Kanadzie Olsbergs MSE wystawi Civika z GRC!
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez kwmb Pt lip 22, 2016 11:06  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Tsaaaaa, bo jakby u nas otworzyli jakiś nowy tor to nie zjechałaby się śmietanka władzy, zwłaszcza, jak byłby tam Kubica na przykład :razz:


A obecnoć Civika cieszy niezmiernie. Dopuszczą go "warunkowo", czyli pojedzie w specu GRC. Będzie fajne porównanie.

Poza tym: chyba pierwszy raz będziemy mieli w Trois Rivers International RX Lites Cup (wcześniej to była chyba runda pokazowa). Mało ludu tam, ale kilka ciekawych nazwisk się znalazło.


I nie zobaczymy MINI w Kanadzie, bo JRM rozstało się z Doranem z "wiadomych przyczyn".
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Postprzez kwmb Wt lip 26, 2016 18:29  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

I Honda nie pojedzie, bo nie zdążyli zgłosić :-?

Ale może kiedyś zaczną wystawiać Civiczkę w WRX regularnie.

I wtedy EuroRX zamiast FiestaCup będzie Civic Cup :evil:
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Postprzez Voo Wt sie 09, 2016 14:41  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Co za ironia, że najpoważniejszy dla zdrowia kierowcy dzwon w sezonie nastąpił za metą finałowego wyścigu.

Całe zawody w Kanadzie bardzo ciekawe, sporo walki. Dyskwalifikacja Timura dla mnie kontrowersyjna. Hansen fuks sezonu po zwycięstwie z ostatniego pola w finale, do którego przecież formalnie nie dał rady awansować :) Andreas urwał kilka oczek z przewagi Matthiasa i Petera i mam nadzieję, że dobrą passę będzie kontynuował. Kanadę w tym roku zapisuję zdecydowanie na plus.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Sar trek So sie 13, 2016 19:12  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Bardzo dużo się działo w Kanadzie, to była najciekawsza tegoroczna runda. Block, który wydawało się jedzie po miejsce w finale i awaria, przebita opona Ekstroma, Timercjanow, który awansował do finału, lecz w nim nie wystartował, farciarz Hansen, który potrafił ten dar od losu przekuć w zwycięstwo.

Dobre zawody, oby więcej takich, bo ostatnio trochę przysypiałem :P Dobrze widzieć Blocka, który odnalazł się w tym Focusie i potrafi szybko pojechać. Zaskakująca dla mnie jest ta jego bardzo wyścigowa linia jazdy. Naoglądałem się gymkhany i spodziewiałem się, że każdy zakręt będzie przejeźdzał bokiem, a nawet tyłem, a on jedzie, jak bolidem.

Sytuacja w klasyfikacji bardzo ciekawa, Solberg i Ektstrom bardzo blisko siebie, ale i nie można lekceważyć Bakkeruda. Zobaczymy, czy Ekstrom pojedzie cały sezon, bo chyba runda na Esteringu pokrywa mu się z DTM. Od tej decyzji mogą zależeć losy tytułu Mistrza Świata.

Pechowy wypadek Solberga. Norweg mówi, że to jego najpoważniejszy wypadek, nawet poważniejszy od tego z Rajdu Niemiec 2004, po którym auto wyglądało tak:
Obrazek

Trochę dziwne, że nie pokazali żadnej powtórki z tego wypadku, bo nie wierzę, że go nie nakręcili. Czyżby to wyglądało tak źle, że realizator wolał tego nie pokazywać?
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość