Rallycross (WRX, GRC, PRX)

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Sar trek So paź 29, 2016 10:20  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Elektryczne auta w rallycrossie ???
Tak właściwie to mi to nie przeszkadza, niech ludzie się nbawią, jak chcą. Tylko niech w WRX pozostaną te 600 KM turbodoładowane potwory, bo z tym mi się właśnie kojarzy ta dyscyplina - błoto, hałas, spaliny, poślizgi, kontakty i skąpo ubrane panie na polach startowych. I dlatego też cieszy się taką popularnością.

A jeśli chodzi o GRC, ktoś to tutaj jeszcze ogląda? Ja śledziłem trochę, ale po zmianie formatu weekendu te zawody wiele straciły. Przy tak ubogiej liście startowej mamy półfinały, LCQ, a do finału i tak wszyscy przechodzą. Prościej by było zrobić tylko finał :P Brakuje mi starego formatu no i brakuje kierowców na starcie - jak jest 12 zawodników, to już mamy bogatą stawkę. No i brakuje Blocka, który jako jedyny był w stanie powalczyć z kierowcami VW. A i tory już nie tak ciekawe, jak w 2012 i 2013, ale to może tylko kwestia tego, że nic się na nich nie dzieje

Berni - Erikkson na trzeźwo, ale za to z zamkniętymi oczami :P
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Voo N lis 06, 2016 20:37  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Sar trek N gru 04, 2016 21:26  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Timur Timercjanow swoim szaleńczym atakiem w półfinale praktycznie pozbawił Solberga tytułu wicemistrza. A Kristofferson po raz drugi kończy sezon na drugim miejscu. Co ciekawe, Q2 było trzeba przełożyć na niedzielę z powodu...deszczu. Czasem warunki są zaciężkie nawet na rallycross. W ten oto sposób WRX żegna się z Argentyną. W przyszłym roku w jej miejsce wskoczy RPA.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Voo Pn sty 02, 2017 13:34  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Od 2018 brytyjska runda będzie rozgrywana na Silverstone.

Szkoda. Wiadomo, że tymczasowe tory to-nie-to-samo ale Lydden to poza widowiskowością także legenda i klimat. Poza tym na dużych obiektach publika jakoś gubi się na tych olbrzymich trybunach (patrz Hockenheim) i wygląda to potem w TV biednie i nie tak klimatycznie jak na klasycznych rallycrosowych torach.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez MMMotorsport Pn sty 02, 2017 15:31  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Parafrazując klasyka: To jest jakieś k... nieporozumienie! Jak można usunąć z kalendarza taki obiekt?!
Avatar użytkownika
MMMotorsport
 
Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kwmb Pn sty 02, 2017 16:40  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Za mały tor, a poza tym czytam, że raczej fani zadowoleni z obsługi na torze nie byli. Mnie ciekawi fakt, że ma być to "wielki event". Ciekaw jestem co (i z kim) kombinują.
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Postprzez Sar trek Wt sty 03, 2017 9:22  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Jeśli kibice nie byli zadowoleni z Lydden Hill, to może rzeczywiście było trzeba coś zadziałać, ale może nie koniecznie usuwać od razu tor z kalendarza :P Seria jest stosunkowo młoda i potrzebuje torów z historią. F1 ma swoje wielkie wyścigi w Monako, Monzy i Spa, Indycar na Indianapolis, Nascar na Daytonie, myślałem, że dla WRX takim wyścigiem za kilka lub kilkanaście lat będzie runda na Lydden Hill. Jak widać, szybko się skończyło. Szkoda, bo to kolejny fajny tor, jaki wypadł (po Finlandii). Boję się trochę tego Silverstone, bo nie przepadam za przerabianiem torów wyścigowych na rallycrossowe. Nie najlepiej to wychodzi. Ale zobaczymy.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Voo Śr sty 11, 2017 10:35  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Peter żegna się ze swoim "chałupniczym" DS3 i dołącza do Volkswagen RX Sweden i Johana Kristofferssona. Na papierze to najmocniejsza ekipa w stawce, która powinna stanowić silną konkurencję dla Hansenów i zespołu Ekstroma :)
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez kwmb Śr sty 11, 2017 11:53  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

http://us3.campaign-archive1.com/?u=59edb2fd70a58c987476c3b57&id=91d483ca6e
Okazuje się, że ta klasa w GRC będzie chyba jednak osobną serią.
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Postprzez Sar trek Śr sty 11, 2017 20:53  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Zobaczymy co z tego wyjdzie i ilu będą mieli zawodników. W GRC w ostatnich latach stawka rzadko dochodziła do 12 kierowców. Poza tym rallycross kojarzy mi się z benzynowymi potworami o mocy 600 km, błotem, hałasem, spalinami, ale uważam, że niech każdy bawi się, jak chce, dopóki WRX jest benzynowe, to jestem zadowolony.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Voo Śr sty 18, 2017 14:25  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

http://rallycross.autoklub.pl/news/audi ... d-rx,73478
https://www.instagram.com/p/BPZ6mIaldCQ/

Cwaniaki, jak tytuły pozdobywane to już chętnie wchodzą "oficjalnie" ;)

Czyli przy zapowiadanym większym zaangażowaniu ze strony VW robi się taka wewnętrzna VAGowska rywalizacja.


Sar trek napisał(a):Poza tym rallycross kojarzy mi się z benzynowymi potworami o mocy 600 km, błotem, hałasem, spalinami, ale uważam, że niech każdy bawi się, jak chce, dopóki WRX jest benzynowe, to jestem zadowolony.


Zgadzam się, chociaż trzeba zauważyć, że akurat w rallycrossie pewne elementy mogą sprzyjać pojawieniu się napędu elektrycznego - przyspieszenie jakie on oferuje oraz fakt, że wyścig trwa krótko a pomiędzy poszczególnymi startami jest dość czasu na doładowanie akumulatorów. Do tego pewne uproszczenie mechaniki, która w tej dyscyplinie jest przecież szczególnie podatna na uszkodzenia. Baterie tez nie musiałyby mieć masy i pojemnosci znanej z drogowych zastosowan. Moze cos z tego będzie, chociaż jako seria towarzyszaca i pokazowa.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Voo Pn lut 06, 2017 8:15  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Timo Scheider pełny sezon w WRX w zespole Maxa Puchera Team Austria.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Voo Śr lut 08, 2017 11:21  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Kevin Eriksson będzie kolegą Scheidera w Team Austria, Timur i Baumanis ponoć w odrębnym zespole Stohla.

To jest fajny news:

http://www.fiaworldrallycross.com/artic ... nounce-new

Prodrive przygotuje Megane RX dla Chicherita. Prezentacja i testy w tym roku, pełen sezon od 2018. Miło będzie widzieć kolejny samochód w i tak już całkiem różnorodnej stawce.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez kwmb Cz mar 02, 2017 19:01  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Tyle się dzieje, a tu cisza.

Volkswagen Szwecja wystawi zespół dla Kristoffersena i... SOLBERGA! (Wreszcie się pozbędzie tej Cytryny)
Andrew Jordan dołączy do MJP na Lydden
Loeb z Hansenami dalej
ERX zostawiło skład i jeszcze pewno Audi dało kasę na auto dla Nitissa
Guy Wilks nie pojeździ Mini, ale za to Polo (:(()
Luckas Kornel weźmie Kię Galiego na cały sezon, a sam Gigi wystartuje w kilku rundach.
Dubourg dobrał sobie Demoustiera i Puga 208
Gronholmowie robią własny team z Fiestą, ale od M-Sportu (Czemu nie Focus, kurdee)
A w Euro RX zobaczymy Marklunda i Madzię Anderson
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Postprzez Voo So mar 04, 2017 9:41  Re: Rallycross (WRX, GRC, PRX)

Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron