Formuła E

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Sar trek Pt lis 01, 2013 12:03  Formuła E

Do rozpoczęcia sezonu jeszcze 11 miesięcy, ale już teraz co jakiś czas docierają do nas ciekawe informacje na temat pierwszego sezonu wyścigów bolidów elektrycznych.

Obrazek

Kalendarz
20 września 2014 Pekin
18 października 2014 Putrajaya
8 listopada 2014 Hongkong
13 grudnia 2014 Punta del Este
10 stycznia 2015 Buenos Aires
14 lutego 2015 Los Angeles
18 kwietnia 2015 Miami
9 maja 2015 Monako
30 maja 2015 Berlin
27 czerwca 2015 Londyn

tory oczywiście uliczne. Niestety, przerwy duże, jeden wyścig na miesiąc. Fajnie jednak, że zdecydowano się na kalendarz "zimowy", gdyż w tym okresie człowiek cierpi na niedostatek wyścigów. Ciekawi mnie runda w Monako. Zgodnie z kalendarzem F1, to ulice księstwa będą zamknięte dwa razy w ciągu trzech tygodni. W ogóle ciekawa taka wyprawa, najpierw Azja, potem Ameryka Południowa, Północna i koniec w Europie.

A teraz najciekawsze i zaskakujące. Zespoły:
Drayson Racing
China Racing
Andretti Autosport
Dragon Racing
E.DAMS
Brabham Racing
Super Aguri Formula E

Co prawda Brabham nie ma już nic wspólnego z zespołem Brabhama i Tauranaca ale mimo wszystko miło zobaczyć tą nazwę znowu w motosporcie. No i mamy zespół Adrettiego znany wszystkim fanom Amerykańskich wyścigów, DAMS, do którego dołączył Alain Prost, oraz Super Aguri.
Ostatnio edytowano Pt lis 01, 2013 14:50 przez Sar trek, łącznie edytowano 1 raz
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Kamikadze2000 Pt lis 01, 2013 12:31  Re: Formuła E

Ciekaw jestem stawki. Może któryś z kierowców F1 pojawi się w zimowej przerwie?? ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Europejczyk Pt lis 01, 2013 12:35  Re: Formuła E

Z tego co mnie wiadomo, a nawet jest na stronie Formuły E - Jak na razie jest potwierdzonych 6 zespołów :-)


Te które wymieniłeś, oprócz Brabham Racing...
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Arturo_R30 Pt lis 01, 2013 13:27  Re: Formuła E

Czytałem, ze szefem Ogórków nadal jest Aguri Suzuki, szefem technicznym Mark Preston :D
Arturo
Arturo_R30
 
Dołączył(a): Śr paź 02, 2013 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Kraków/Faenza

Postprzez Sar trek Pt lis 01, 2013 14:49  Re: Formuła E

Rezczywiście, Suzuki ciągle jest szefem Super Aguri, mój błąd. A co do Brabhama, wyczytałem to na autoklubie, ale rzeczywiście na stronie Formuły E ich nie ma, więc nie wiem jak to z nimi. Co ciekawe, za tym projektem kryje się Franz Hilmer. Zgłosił on swój zespół do Formuły 1 na sezon 2010 (jak ktoś nie pamięta/nie zna, FIA wybierała wtedy 3 zespoły, które miały uzupełnić stawkę, ostatecznie wybór padł na Virgin Racing (obecnie Marussia), Campos Meta (później HRT) i USF1 (nie dotrwali do początku sezonu). Co ciekawe Hilmer w zgłoszeniu podał nazwę zespołu Brabham, z czym nie godziła się rodzina Jacka Brabhama twierdząc, że Hilmer nie ma prawa do użycia tej nazwy.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez MarK So lis 02, 2013 10:36  Re: Formuła E

Przerwy są miesięczne, żeby mogli naładować trzy bolidy plus jeden zapasowy pewnie - sorry musiałem :-D .

Nie wiem, czy się cieszyć, czy płakać jeśli chodzi o tory. Wątpię by na nich miało to cokolwiek wspólnego z prawdziwym ściganiem, raczej z pokazami, a podobno to ma być seria wyścigowa. Jakoś nie wyobrażam sobie przeniesienia jakiejkolwiek serii jednomiejscowej w 100% na tory uliczne.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Gie So lis 02, 2013 11:07  Re: Formuła E

Jakie osiągi mają mieć te samochody? Max. prędkość, liczba okrążeń, km. Są znane takie dane?
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Europejczyk So lis 02, 2013 11:11  Re: Formuła E

Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Voo So lis 02, 2013 17:22  Re: Formuła E

W międzyczasie poznaliśmy jedno znane nazwisko, które będzie brać udział w tej hmm.. zabawie? :)

“Obviously, Jay released that they will race in Formula E, so I will race for him in that series next year, except for any races where there are IndyCar conflicts; so I will stay connected with Dragon and I think it's a really cool chance to support something new the FIA is trying with electric cars,”


http://www.racer.com/bourdais-relishing ... /316768/2/

Sama idea F E wydaje mi się ciekawa ale ograniczone póki co możliowści tego napędu nadają całości trochę niepoważne kształty. Godzinny wyścig z dwukrotną zmianą samochodu? :D Mimo wszystko jako projekt politycznie poprawny będzie się to cieszyło większym wsparciem FIA i większym zainteresowaniem "nazwisk" niż wynikałoby z czysto sportowego poziomu. Z drugiej strony jeśli w tych słabych bolidach brzmiących jak odkurzacze ultrasilencer da się ścigać to ...czemu nie? :)
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Europejczyk So lis 02, 2013 19:01  Re: Formuła E

Jak dla mnie ogólnie sam pomysł bardzo ciekawy, i mam nadzieję, że będzie z tego fajna seria :)

Co ciekawe, na wikipedii można przeczytać, że partnerem tej serii, jest Fox Sports... Który wchodzi do Polski w przyszłym roku... :-o
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Sar trek So lis 02, 2013 19:19  Re: Formuła E

Voo -> Ja bym powiedział, że te ograniczenia powodują, że będą to ekscytujące zawody. Inżynierowie wkraczają na nowy, nie znamy sobie wcześniej teren. Co prawda nie mamy tu rywalizacji konstruktorów, ale jednak ktoś ten bolid musi przygotować, zbudować tak, żeby był w stanie wytrzymać trudy wyścigu. Nie mogę doczekać się tych zawodów i mam nadzieję, że tory uliczne, jakie się tu znajdą, pozwolą na wyprzedzenie.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Europejczyk Pt lis 15, 2013 16:10  Re: Formuła E

Mamy nowy, już 7 team ;)

Audi Sport ABT Formula E Team


Obrazek
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez adnowseb So lis 16, 2013 12:31  Re: Formuła E

Wszystko idzie w dobrym kierunku.A co do bolidu:PIĘKNY
“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców”
Nasr przyszłością F1
Avatar użytkownika
adnowseb
 
Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:30
Lokalizacja: Mannheim.

Postprzez Gie So lis 16, 2013 13:54  Re: Formuła E

Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez MarK So lis 16, 2013 17:53  Re: Formuła E

Panowie ja bym powiedział, że dajemy, a raczej niektórzy tu dają się manipulować mówiąc takie rzeczy:
Ja bym powiedział, że te ograniczenia powodują, że będą to ekscytujące zawody. Inżynierowie wkraczają na nowy, nie znamy sobie wcześniej teren.

Otóż nie zgodzę się z tą opinią. Ograniczenia technologii owszem są i to fakt, faktem natomiast jest też to, że regulaminy Formuła E są dużo mniej restrykcyjne niż choćby w przypadku F1. Do czego zmierzam? Ano do tego, że gdyby pozwolono inżynierom w innych seriach wyścigowych działać, to też byśmy mieli co i rusz nowe technologie, wpychające rywalizację i konstrukcję bolidów na zupełnie nowe terytoria. To jednak nie jest w niczyim interesie - tam w interesie włodarzy jest regulowanie stawki, układu sił itp. regulaminami tak, aby serie miały jak największą oglądalność, a co za tym idzie przynosiły jak największą kasę. Tutaj? Tutaj mamy znikąd nagle luźne regulaminy, które dają poczucie tego, że nagle zobaczymy ile to nowych pięknych rozwiązań pojawi się w tejże serii, która to okaże się tak niesamowicie innowacyjną bo jako taka jest promowana. Oczywiście broń boże nie będzie to zasługa regulaminów...

Dla mnie jest to śmieszny produkt marketingowy, jeśli choćby weźmiemy pod uwagę, że Nissan jako cel z ZEODem, ustawił sobie przejechanie jednego okrążenia toru w Le Mans w tempie wyścigowym na samej energii elektrycznej. Tu mamy godzinną jazdę ze zmianą pojazdów pokazującą raczej wszystkie wady tej technologii, a nie zalety. Nagle nawet pozwolono na zasłonienie przednich kół. Gdyby równie łagodne regulaminy były w innych seriach, zamiast je zacieśniać od kilku lat, to FE na ich tle byłaby już zupełną parodią wyścigów.

To taka moja, prywatna opinia tylko, oczywiście rozumiem, jak ktoś sądzi, że to ma naprawdę jakiś inny, głębszy sens. Ja go w każdym razie nie widzę ;) .
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Następna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron