Formuła E

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez marcus9550 Wt lut 04, 2020 16:35  Re: Formuła E

Tak dla porównania:

Gen2:
Obrazek

Gen2 Evo:
Obrazek
Avatar użytkownika
marcus9550
 
Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 17:32
Lokalizacja: Puławy
GG: 450628

Postprzez Voo Pt lut 07, 2020 9:51  Re: Formuła E

Bardzo dobrze to wygląda. Z jednej strony bardziej rasowo-open-wheels'owo ;) a oprócz tego zawsze mniej tałatajstwa do odrywania się podczas licznych w tej serii kontaktów.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez mortis Pt lut 07, 2020 19:38  Re: Formuła E

Wygląda jak jakiś futurystyczny pseudobolid F1 z klocków LEGO.
mortis
 
Dołączył(a): Wt cze 06, 2017 18:54

Postprzez krzych Pn lut 10, 2020 8:26  Re: Formuła E

Albo te kosmiczne "wyścigówki" Hot Wheels :D
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Pavlos Le Paul So lut 15, 2020 23:58  Re: Formuła E

Czy ja dożyję wyścigu w Formule E, który nie będzie się składał z szalonych akcji i dziwnie wyglądających wypadków?
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Arnulf N lut 16, 2020 10:31  Re: Formuła E

Pavlos Le Paul, podejrzewam, że nieprędko ;). Myślę, że za taką ilość błędów kierowców odpowiadają samochody. Zwróć uwagę jak pokazywane są onboardy, jak kierowcy często muszą w zakrętach kontrować kierownicą. Wydaje mi się, że chodzi po prostu o to, że te samochody nie mają takiej przyczepności jak np. bolidy F1, a w ciągu ostatnich lat przyspieszyły znacznie.
W kwalifikacjach kierowcy F1 i tak jadą jak po sznurku, najmniejsza kontra oznacza stratę nie do odrobienia. W FE kierowcy muszą napracować się kierownicą znacznie bardziej, pomimo niższych prędkości. Ostatecznie wydaje mi się, że to jest zaleta Formuły E.
Muszę przyznać, że organizatorzy po zeszłorocznych notorycznych czerwonych flagach wyciągnęli wnioski i likwidują bezsensowne szykany, które mogłyby spowodować korek. Tak zmieniono tor w Chile, a i w Meksyku wprowadzili zmodyfikowany względem zeszłych lat układ. Zmiany na plus. Wyjazd pełnym "gazem" na prostą startową po ostatnim szybkim zakręcie nadał zdecydowanie większej dynamiki i przyjemnie się to oglądało.
Muszę przyznać, że stałem się trochę "fan-boyem" tej serii. Mam wrażenie, że organizatorzy wyciągają wnioski z każdego sezonu i starają się wprowadzać odpowiednie zmiany (wspomniane szykany i czerwone flagi z zeszłego sezonu). Również dzięki temu, że całość jest ściśnięta do jednego dnia, a i wyścig trwa 45 minut, a nie 2 godziny (chociaż moim zdaniem idealnym rozwiązaniem byłoby równe 60 minut - może w przyszłych sezonach będzie to technicznie możliwe), więc łatwiej mi zaplanować weekend.
Samochód na przyszły rok (status mistrzostw świata!) też wygląda świetnie, moim zdaniem "otwarcie" kół to świetny pomysł.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Voo Pn lut 17, 2020 18:34  Re: Formuła E

Mexico, zacny wyścig! Dajcie tym ludziom miejsce do ścigania i voila! No i te tłumy na trybunach, pięknie :)

Muszę przyznać, że stałem się trochę "fan-boyem" tej serii.


Mnie po dobrym wyścigu też zawsze ogarnia taka euforia ale potem przychodzi pora na farsę na jakimś ulicznym kartodromie i trochę fascynacja siada ;) Mimo to zgadzam się, że seria rozwija się w obiecującym kierunku i choć nie zawsze to jednak potrafi dostarczyć świetnej zabawy.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Pavlos Le Paul Pt mar 06, 2020 15:10  Re: Formuła E

E-Prix Rzymu dołącza do odroczonych wyścigów tego sezonu obok rundy w Sanya.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Pavlos Le Paul Śr cze 17, 2020 9:38  Re: Formuła E

Tymczasem Formuła E wraca w dosyć niecodzienny sposób, ciekawe jak to się odbije na jakości serii:

https://www.fia.com/news/fia-formula-e- ... row-berlin
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Saruto Cz cze 25, 2020 10:28  Re: Formuła E

Raczej będzie wszystko w normie. Czyli wypadki i dobra zabawa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pavlos Le Paul Wt lip 21, 2020 18:17  Re: Formuła E

3 tory w Berlinie ujawnione, z czego pierwsze dwa warianty to te dotychczas znane tylko do przejechania klasycznie lub na wspak.
https://twitter.com/FIAFormulaE/status/ ... 40065?s=20
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Protonek N sie 09, 2020 19:03  Re: Formuła E

Oficjalnie: Antonio Felix da Costa i DS Techeetah nowymi mistrzami Formuły E.

Edytuję, żeby nie było dwóch postów pod spodem:
2 Vandoorne, 3 Vergne na koniec,
Wehrlein zastąpi Janiego w Porsche, Massa odchodzi z Venturi.
A jego imię osiemdziesiąt i osiem.
Avatar użytkownika
Protonek
 
Dołączył(a): Śr gru 23, 2015 12:04

Postprzez Mariusz Wt sie 18, 2020 11:20  Re: Formuła E

Ale mega powitanie dostał Antonio po powrocie do Portugalii !!! https://twitter.com/SkautF1/status/1295065439488430085
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Voo So kwi 24, 2021 20:21  Re: Formuła E

Ciekawe kuriozum w wyścigu w Walencji. Padało więc panowie często robili wycieczki w żwir więc kilka razy wyjeżdżał SC. Za każdym razem ograniczano ilość dostępnej energii. W efekcie do mety dojechało chyba trzech kierowców a kilku się dosłownie dotoczyło, bo prawie wszystkim przed czasem skończył się "prąd w bateryjce" :) W social mediach totalna polewka, chyba największa antyreklama serii jaką dało się wymyślić. Oczywiście wszystko można zbić argumentem, że "na tym to polega - na oszczędzaniu energii" ale no ludzie, bez przesady...

No ale 5 zwycięzca w 5 wyścigu więc chociaż pod tym względem seria nie zawodzi.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Mariusz N kwi 25, 2021 10:39  Re: Formuła E

Trochę ironicznie zabrzmi, ale ta runda potwierdza tylko to, że wyścigi w Walencji samochodów typu single seater to jednak nie jest dobry pomysł. Formuła 1 już się o tym przekonała.

Niemniej jestem wielkim fanem Formuły E od samego początku i rywalizacja tam przebiega na bardziej wyrównanym poziomie, podobnie jak chociażby w IndyCar, niż to jest w Formule 1.

Ktokolwiek z pierwszej piątki obecnej klasyfikacji generalnej zostanie w tym roku mistrzem będę zadowolony. Mam nadzieję, że jeszcze chłopaki z Techeetah i Nissana powalczą o czołowe pozycje.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron