Dakar 2016

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Saruto Cz sty 07, 2016 23:26  Re: Dakar 2016

Svitko dostał lepszy sprzęt na ten Dakar, więc nie wykreślałbym go z walki o wygraną. Obecnie jest najrówniej jeżdżącym zawodnikiem na KTMie.
Llovera jest pozytywnie zakręcony i byle tak było do mety :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MarK N sty 10, 2016 15:40  Re: Dakar 2016

Voo napisał(a):Kupiłem to okazjonalne wydawnictwo o Dakarze - tekst to typowe reportażowe pierdu-pierdu, raczej nastawione na czytelników nie zaznajomionych z tematem ale fotki Boneckiego jak zwykle powalają.
Yup, przejrzałem w kiosku i stwierdziłem dokładnie to samo.

Peugeot zdaje się, że osiągnął to co przyświecało im przy projektowaniu 2008DKR - buggy prowadzące się jak WRC. Jeszcze nigdy nie widziałem terenowego RWD, w którym tył by tak mało zarzucało, czasem wręcz wydaje się, że auto jedzie jak typowe 4x4. Strach pomyśleć co by się działo na otwartych przestrzeniach wydm 0_o.

Swoją drogą wycofanie się Chile i Peru zrobiło z tegorocznej trasy Dakaru raczej bardzo długi rajd WRC...

Odnośnie "zmęczenia" obecnym Dakarem. Cóż - zeszłoroczna rywalizacja była naprawdę kosmicznie trudna, a przy tym wyrównana. Przejazd przez Salar de Uyuni, wydmy itp. tym bardziej duma mnie rozpiera, że akurat wtedy Hołek wywalczył podium.

Teraz wiele rzeczy złożyło się w jednej edycji. Pogoda rujnująca plany i trasę, także przez wycofanie się dwóch krajów, jak i po prostu zalanie OSów. Dominacja Peugeota i strach organizatorów po zeszłorocznym Dakarze, kiedy to pomyśleli po OSie na solnisku, że aż przegięli z trudnością i w tym roku nieco uproszczą. W konsekwencji zrobił się z tego nieco serial o Peugeotach bezstresowo przemierzających odcinki składające się głównie w wytyczonych dróg, a nie kompletnych bezdroży. Dobrze, że choć w innych klasach jest zamęt, choć ilość wypadków na motocyklach dobrze opisuje jaka w tym roku jest trasa, czyli twarda i kamienista.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Saruto N sty 10, 2016 18:47  Re: Dakar 2016

W tym roku Dakar nie jest zbyt wielkim wyzwaniem dla sprzętu i załóg. Powinni ich wczoraj puścić w tej burzy może byłoby ciut ciekawiej jakby połowa stawki spędziła cały dzień na odcinku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Voo Pn sty 11, 2016 10:35  Re: Dakar 2016

Nasser twierdzi, że w drugim tygodniu będzie miał szansę dopaść Loeba. Zobaczymy.

http://www.motorsport.com/dakar/news/al ... es-667032/


Z innej beczki - Walkner :shock:

Obrazek

Szkoda chłopa, był moim cichy faworytem.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Saruto Pn sty 11, 2016 11:07  Re: Dakar 2016

Wszyscy mówią, że drugi tydzień będzie znacznie cięższy - oby :)

Po samym zdjęciu już mnie boli. Trzymam kciuki żeby go szybko poskładali, bo jechał świetnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sar trek Pn sty 11, 2016 14:50  Re: Dakar 2016

Ja bym nie narzekał na poziom trudności. To jednak ciągle jest rajd, w którym trzeba pokonać 9 tys km w dwa tygodnie, duże wysokości, piasek, wodę. Poza tym za nami dopiero pierwszy tydzień, a i tak mieliśmy kilka dramatów - Barreda Bort, Walkner. W samochodach póki co dosyć ciekawa sytuacja, dobrze usłyszeć, że Małysz jedzie dalej, po tych wszystkich przygodach szkoda by bylo, gdyby musieli się pożegnać z rajdem.

Zwróciłbym także uwagę na dobrą jazdę Mikko Hirvonena - Fin jest drugim w tej chwili kierowcą Mini przegrywając jedynie z Nasserem Al-Attiyah.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez KuraF1 Pn sty 11, 2016 22:25  Re: Dakar 2016

I cały misterny plan też w...

Przed rajdem ewentualne zwycięstwo Loeba traktowałem w kategoriach cudu (pewnie nie tylko ja). Po pierwszym tygodniu "cud" był dość blisko, jednak brak doświadczenia został dzisiaj dobitnie pokazany. Rolka na wydmie, godzina straty i pozostaje walka o P5 co w debiucie i tak będzie dobrym wynikiem.

Z drugiej strony to za "cud" można uważać tylko godzine straty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS: Wydmy niby nie widać, ale gdzieś taki tekst znalazłem więc tego się trzymałem. Na tych zdjęciach jej nie widać, ale może ktoś ma lepsze :-)
PS2: Liczę na problemy pozostałym Peugeotów oraz Nassera i zwycięstwo Hirvonena :-D
KuraF1
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 21:16
GG: 8914691

Postprzez Sar trek Wt sty 12, 2016 12:52  Re: Dakar 2016

Wciąż trudno mi w to uwierzyć :???: Przyzwyczaiłem się, że Loeb wygrywa zawsze i wszędzie, więc popełnienie przez niego błędu jest dla mnie czymś niesłychanym. Zapamiętajmy ten dzień, bo Loeb nie dachuje codziennie :D
Szkoda mi go, bo kibicowałem mu najbardziej z całej tegorocznej stawki. Po cichu zaczynałem liczyć na zwycięstwo w debiucie, to by było coś. Wiedziałem co prawda, że będzie to trudne, ale z drugiej strony jeśli któryś kierowca WRC miałby tego dokonać, to najszybciej on

Tymczasem problemy ma Stephane Peterhansel. Wczoraj zatankował, według Svena Quadta w niedozwolonej strefie, za co może mu grozić co najmniej 6 godzin kary, a nawet wykluczenie. Sprawą zajmują się już sędziowie.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Saruto Wt sty 12, 2016 13:39  Re: Dakar 2016

KuraF1 napisał(a):PS2: Liczę na problemy pozostałym Peugeotów oraz Nassera i zwycięstwo Hirvonena :-D

Patrząc na rozwój wydarzeń to jest spora szansa :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sar trek Śr sty 13, 2016 14:21  Re: Dakar 2016

Nie brakuje dramatów w kategorii motocykli, najpierw szanse na zwycięsto stracił Barreda Bort, potem Walkner, a teraz Paulo Goncalves.

Tymczasem pozycja Peterhansel nie może spać spokojnie - zespół X Raid złożył odwołanie do Trybunału apelacyjnego

Tymczasem sporo się dzisiaj dzieje - Nasser Al Attiyah dachował :shock: , Sainz miał awarię, De Villers także dużo stracił.

Peterhansel ma już równo godzinę przewagi na Al-Attiyahem. Walka zakończyła się dzisiaj. Ale trzeba jeszcze dotrzeć do mety.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Saruto Cz sty 14, 2016 0:47  Re: Dakar 2016

Gordon też kiedyś składał, więc nie ma co liczyć na zmianę wyników.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Voo Cz sty 14, 2016 20:34  Re: Dakar 2016

Pomimo wielkiej etapowej dominacji Peugeotów to w generalce już tego nie widać. Został Peterhansel i jeśli noga mu się powinie to będzie wielka klęska. Przewaga nad Nasserem jest duża ale wciąż nie jakaś decydująca. Wiem, że Francuz będzie jechał "defensywnie" ale licho nie śpi :)
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Voo Pt sty 15, 2016 10:03  Re: Dakar 2016

Star na Dakarze czyli historia znana i lubiana ale zawsze warto sobie przypomnieć :

http://www.redbull.com/pl/pl/motorsport ... dakar-1988

a jak ktoś ma zręczne paluchy to nawet może sobie takiego Stara zrobić ;)

http://www.spidamodels.cz/index.php/pag ... odely_1_53
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Saruto Pt sty 15, 2016 19:51  Re: Dakar 2016

Dziś Pugi chyba drużynowo jadą cały etap. Każdy kontroluje to co zrobi Peterhansel.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sar trek N sty 17, 2016 10:39  Re: Dakar 2016

Rajd Dakar w przyszłym roku pozostanie w Ameryce Południowej. Z jednej strony fajnie, z drugiej jednak wjazd na nowe obszary (mówiło się o RPA, Namibi) na pewno podniósł by zainteresowanie imprezą i sam bym chętnie to zobaczył. Na świecie jest wiele miejsc, gdzie tego typu rajd można by rozegrać, więc najbardziej by mi się podobao, gdyby co roku rajd bylb rozgrywany w innym miejscu
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron