Dakar 2016

GP2, WSbR, Auto GP, IndyCar, WEC, DTM, WRC, MotoGP, karting

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Voo N sty 17, 2016 12:59  Re: Dakar 2016

Pewnie niełatwo znaleźć kraje gotowe do ponoszenia kosztów związanych z goszczeniem u siebie rajdu. Nawet biorąc pod uwagę zyski komercyjne z promocji kraju. No bo bądźmy poważni - Namibia? ASO musiałaby zmienić finansową filozofię imprezy ;)

Co do zakończonej edycji to myślę, że była ciekawa. Mimo wszystkich utyskiwań (może częściowo słusznych) to po raz pierwszy w Ameryce nie wygrała niemiecka ekipa w samochodach. Miła dla nas niespodzianka w ciężarówkach. W motocyklach chyba także pewne zaskoczenie bo jednak Price nie był stawiany w pierwszym rzędzie faworytów. Honda znowu nie dała rady i nieobecność Comy jej nie pomogła.

Na minus jak dla mnie występ Polaków i pewne przemyślenia jakie mi się po nim nasuwają. Po części to wynik pecha ale także mam takie wrażenie, że starania Orlenu idą trochę w próżnię. Może nie marketingowo ale sportowo raczej tak. Fajnie, że angażujemy się w Dakar ale na dobrą sprawę nasze największe sukcesy w tej imprezie i tak odnieśli kiedyś zawodnicy nie będący częścią zespołu (wygrana Sonika, 3-miejsca Hołka i Łaskawca). Mam nadzieję, że to taki trochę słabszy, przejściowy rok. Jednak jakichś zaskoczeń w przyszłości może spodziewałbym się tylko po Piątku (dzielnie walczył w tym roku) i Przygońskim. Małysz i Dąbrowski, mający niezły program w sezonie cross-country i na pewno świetne przygotowanie do imprezy chyba po prostu jadą swoje i chyba trudno tu oczekiwać jakiegoś dalszego rozwoju i postępu wyników. Małysz w ogóle trochę kręci się w kółko i będzie ironia jak za rok wyląduje znowu w Toyocie.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Sar trek N sty 17, 2016 16:05  Re: Dakar 2016

To fakt, że sprowadenie Dakaru do Afryki mogłoby być trudne, ale może Australia? Albo Meskyk/USA? Dobra, rozmarzyłem się, ale trzeba się cieszyć tym, co jest, bo Dakar Południowoamerykański jest naprawdę udaną imprezą, pełną wyzwań, przepięknych krajobrazów i tłumów kibiców, o jakich moglibyśmy tylko pomarzyć w Afryce.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Voo N sty 17, 2016 22:22  Re: Dakar 2016

Myślę, że Dakar pasuje do miejsc typu "kraje, w których wszystko da się załatwić" i gdzie można podejmować jakieś nieracjonalne decyzje bo np. "prezydent tak chce", gdzie organizacje pro-ekologiczne nie mają nic do powiedzenia itp. Poza tym niezbyt drogie dla Europejczyków. Nie chce mi się wierzyć, żeby oni się z tej Ameryki Płd wynieśli :)
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez Sar trek Wt sty 19, 2016 12:56  Re: Dakar 2016



W ten oto sposób Robby Gordon odpadł z rajdu Dakar już bo ostatnim odcinku specjalnym na dojazdówce do Rosario. Dwie osoby zostały ranne, w tym dziadek Sheldona Creeda, który złamał nogę w czterech miejscach.

Oszczędzę go i nie będę tego komentował.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez MarK Wt sty 26, 2016 17:56  Re: Dakar 2016

Wedle ostatnich przypuszczeń Dakar ma powrócić do Afryki, ale Południowej, czyli okolice Kalahari. Oczywiście w kolejnych latach bo na 2017 jest jeszcze umowa z Argentyną.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Voo Pt sty 29, 2016 15:14  Re: Dakar 2016

http://www.redbull.com/pl/pl/motorsport ... d=20751154

Komentarz Czachora po ostatnim Dakarze.
Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez kwmb Śr mar 30, 2016 18:09  Re: Dakar 2016

Już można z czystym sumieniem mówić, że Peterhansel wygrał wśród autek - FIA potwierdziło wygraną.

A jego tegoroczny Peugeocik, wraz z 2 pozostałymi, trafił do PH Sport. Zamierzają je wystawić najpierw w Maroku, a za rok w Dakarze.
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Poprzednia strona

Powrót do Pozostałe sporty motorowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron