Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Moderatorzy: pyciek, Rubiq, Figo, Crow, LiGNA administratorzy

Postprzez MITSUBISHI_WRC Wt kwi 05, 2011 22:40  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Kojot napisał(a):Zaproponujcie jakieś sensowne rozwiązanie, które da wam satysfakcję z jazdy. Satysfakcję nie na jeden wyścig, ale na cały sezon wyścigowy. Weźcie pod uwagę, że w sezonie chciałoby może wziąć udział szersze grono kierowców z nieco mniejszymi umiejętnościami.

Na wstępie napisze o wyścigu w innej lidze z pomocami, praktycznie przez cały wyścig z kimś walczyłem. :-o
I naprawdę radocha była niesamowita, w LiGNIE też kiedyś były dostępne pomoce typu automat, tc itd. W tej lidze w której jeżdżę też tak jest, proponowałbym to samo zrobić (wprowadzić, jakby komuś nie odpowiadały pomoce może przecież jeździć bez nich)) tutaj. Pomógłbym przy reklamie ligi z pomocami a także przy organizacji, na pewno byli by chętni. Co do ostatniego zdania Kojota, właśnie dla tych z mniejszymi umiejętnościami wprowadzić ułatwienia. Nie każdy jest alienem i nie każdemu chce się długo przygotowywać do wyścigu, to ma być jakaś rozrywka zabawa nie za trudna. W LiGNIE też jeździłem bez pomocy i nie narzekałem, no ale wiadomo trzeba trochę czasu poświęcić na przygotowania. Szkoda LiGNY od dawna jestem w tej lidze, trzeba coś zrobić bo liga jednym słowem dogorywa. Dodam tylko że w tej lidze w której też jeżdżę jest ten sam mod co tutaj.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bronze Śr kwi 06, 2011 14:41  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Ale nie sądzisz ,że przez dodanie pomocy róznica jeszcze by się pogłebła .A uwstecznianie nie jest dobre...
Avatar użytkownika
Bronze
 
Dołączył(a): Cz sie 14, 2008 14:07
Lokalizacja: Heppenheim
GG: 1400118

Postprzez Kojot Śr kwi 06, 2011 16:15  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Moim zdaniem, rozwiązanie z pomocami wydaje się mało rozsądne, bo przecież nie chodzi tak całkowicie o to by jechać jak po sznurku. Jakiś stopień trudności powinien być, jednakże nie ma co przesadzać bo to nic dobrego nie daje. Widać to po tym co się działo i dzieje, na początku ochy i achy nad fizyką, że trudna i daje masę funu z jazdy a po paru wyścigach, w których albo z winy małego błędu wylądowało się na ścianie, albo z winy innego kierowcy, szukano argumentów typu tor nie równy, albo pedał od gazu mnie uwierał albo jeszcze, według mnie mistrzostwo świata "fizyka mało wymagająca", rezygnowaliście powoli ze startów. Ci którzy stale się pojawiali nie mieli, aż tyle samozaparcia by jechać samemu cały wyścig, bo przecież nie chodzi o to w wyścigach by jechać, ale by się ścigać z innymi. Nie wszystkim odpowiadają dane warunki, jeden lubi nadsterowność inny podsterowność, jak to mówi przysłowie "Jeden woli córkę, inny teściową". Winę za taki stan rzeczy ponoszą ci którzy nie chcą zmian dobrych dla ogółu. Jeśli któremuś administratorowi odpowiada fizyka to nie może stać twardo przy swoim i nie pozwalać jej zmienić tylko dlatego, że akurat jemu dobrze się na niej jedzie. Co z tego że on dobrze jedzie, jak nikt inny nie pojawi się na serwerze, bo przecież lig jest w necie sporo i jest w czym wybierać. Drugą chyba najistotniejszą kwestią jest oprawa ligi. Co niektórzy wypowiadali się że dla nich relacja filmowa z wyścigu jest mało istotna, jednak od momentu gdy ich zabrakło w lignie, z wyścigu na wyścig było nas mniej i w tej chwili można stwierdzić z całą powagą, że jest to już finisz ligi i tylko od nas wszystkich zależy czy pojedziemy przysłowiowe jeszcze jedno okrążenie. :sad:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kojot
 
Dołączył(a): So paź 28, 2006 22:10
GG: 9208651

Postprzez Dante Śr kwi 06, 2011 18:20  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

"Z tego co mi chłopaki opowiadali" to w Fun-racing postanowiono po prostu wchłonąć jeszcze jedną dogorywającą ligę . Teraz wiem , że pomysł na dłuższą metę nie wyszedł tak jak miał wyjść (bo z FR było to samo co z ligną teraz... a FR jest teraz w stanie śmierci kliniczne) ale dzięki temu może udało by się zebrać jakąś większą ekipę ?
Jeśli chodzi o sprawę pomocy podczas jazdy - przecież zmiana w regulaminie i pozwolenie na używanie TC albo jakiegoś ABS'u to żaden problem dla administracji ? Prawda ?
Filmiki - jak najbardziej tak . Ale tutaj mamy problem , gdyż nie ma póki co z czego tych filmików robić ... jeśli ktoś wrzucił by teraz clip z GP Bahrajnu to to by było co najmniej dyskusyjne .
Jak naprawić ligę ? Reklama ... ale tutaj jest kolejny paradoks - nie ma czego reklamować . Z takiego samego założenia wyszła administracja F-R - nie reklamowali ligi PRZED sezonem gdyż uważali , że nie ma czego reklamować (mod nie wybrany , nie wiadomo kiedy wystartujemy i czy w ogóle) a jak już sezon się zaczął to nie bardzo było po co reklamować (komplet kierowców , pozornie wszystko cacy) , ale jak już zaczęły się problemy z frekwencję to JUŻ nie było czego reklamować (mało kierowców , niepewny kolejny wyścig itd) . Co można TERAZ zrobić ? Ja tego nie wiem - ale może ktoś mądrzejszy z administracji wyciągnie jakieś wnioski z mojego (mało) mądrego posta i zastanowi się jak to dalej pociągnąć .
Dante
 
Dołączył(a): So lut 26, 2011 13:54

Postprzez 1231 Śr kwi 06, 2011 18:30  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Ja bym se pojechał gościnnie...
A jak ścigne sobie z wami gościnnie to będe musiał wysyłać wypowiedź ?
www.ligasl.bnx.pl-jeździmy na modzie 2008
1231
 
Dołączył(a): Cz mar 03, 2011 21:38

Postprzez pawel92setter Cz kwi 07, 2011 20:24  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Mi jest tak na prawdę obojętne na czym mamy jeździć. To nie musi być wcale F1. W tym momencie (matura) i tak nie mam za bardzo czasu się angażować.
Może spróbowalibyśmy zorganizować jakąś ligę w której każdy wyścig jest na innym modzie? Z reguły jak jest świeży mod, to więcej ciekawskich się zjawia :-P
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Matipl123 So kwi 09, 2011 20:54  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Szczerze? Co do pomocy ja jestem dosyć wszechstronny, i mogę się obejść tylko ze sprzęgłem. Jednakże ścigać to się wole w WTCC, bo tam setup nie odgrywa tak dużej roli jak w przypadku F1 (vel probleme :???: ), i trochę mniejszej GT. Przy waszej obecnej frekwencji lepiej jest zrobić jedną, serie (np. właśnie WTCC). Skrócić kalendarz i przerwy między wyścigami (można zapomnieć, jestem tego przykładem). No i ogólnie wsiąść się w garść, mody sprawdzić dokładnie, zrobić jakąś reklamę ligi, szybciej udostępniać tory (w miarę potrzeby niech administracja "zrobi" se pomocników). No to na razie to tyle :P

@pawel nie wszyscy mogą non-stop ściągać mody po (średnio) 500mb + tor, a do tego poznać fizykę (czas).
Obrazek
Avatar użytkownika
Matipl123
 
Dołączył(a): So kwi 19, 2008 11:33
GG: 9891864

Postprzez Parówa$$$ N kwi 10, 2011 11:36  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Moim zdaniem fajnym pomysłem byłoby stworzenie porządnej ligi GT. Wybrać dość łatwe samochody w prowadzeniu- np. te Porsche którymi jeździliśmy podczas fun race'u w Turcji. Byłaby to fajna odmiana- setup nie odgrywa tak dużej roli jak w F1, a walka według mnie nie jest gorsza niż w WTCC. Myślę, że administracja mój pomysł powinna porządnie przemyśleć :smile: Lepsze to niż jazda co chwilę na innym modzie (dużo ściągania, testowania samochodów itp.)
Parówa$$$
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 17:05
Lokalizacja: Chodzież
GG: 6127146

Postprzez MITSUBISHI_WRC N kwi 10, 2011 13:49  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Na wstępie pytanie do kiedy serwery są opłacone? Zamiast tak marnować serwy bezużytecznie ''stojące'' może by tak coś zorganizować?
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ice N kwi 10, 2011 18:34  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Nie wiem jak inni ale ja popieram pomysl Parówy, a jesli nie to chociaz fun race na prosiakach zrobic.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez Cube N kwi 10, 2011 19:05  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Co do opłacenia serwerów to nie mam pojęcia, trzeba Rubiqa atakować. Jeśli chodzi o event to jak najbardziej, podajcie jaki tor najbardziej by wam odpowiadał, a resztę się dogra.
Let There Be Rock
Cube
 
Dołączył(a): Pn cze 30, 2008 14:49
Lokalizacja: Brzeg
GG: 9801401

Postprzez MITSUBISHI_WRC N kwi 10, 2011 19:08  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Widzę że administracja jest głucha na propozycje (uwagi), co po niektórzy nie powinni mieć pod nickiem dumnie brzmiącego napisu administrator. Bo po co jak nic się nie robi (niestety taka jest brutalna prawda), przykładowo Master to chyba tak dla szpanu ''nosi nazwę'' admin. Jak ktoś wie że nie będzie miał czasu ani chęci na prowadzenie ligi to niech zrezygnuję, na pewno ktoś inny się znajdzie (i nie mówię tu o sobie).

EDIT: Jeden jedyny Cube coś próbuje zdziałać a tak to cisza.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Dante N kwi 10, 2011 19:40  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Ja chcę tylko dodać , że milczenie ze strony adminów też nie poprawia sytuacji ... a póki co , raz na ruski rok ktoś tam wystosuje jakiś mały pościk - a to troszkę mało .
Ostatnio edytowano Pn kwi 11, 2011 15:59 przez Dante, łącznie edytowano 1 raz
Dante
 
Dołączył(a): So lut 26, 2011 13:54

Postprzez Byczek Pn kwi 11, 2011 6:43  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Ja ze swojej strony mogę zasugerować F3 na Macau, jeśli znajdą się chętni ;)
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -Stanisław Lem
Avatar użytkownika
Byczek
 
Dołączył(a): N kwi 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra
GG: 3234185

Postprzez Matipl123 Pn kwi 11, 2011 18:53  Re: Sezon 2011 - Dyskusja i sprawy organizacyjne

Ja się piszę (obojętnie co będzie, byle dla funa). Ogólnie to sporo teraz lig upada, zaraz upadnie mi główna, druga w ogóle nie dojdzie do skutku, trzecia właśnie została wstrzymana a w czwartej trzeba składki zacząć wpłacać. Tak więc wcale nie jesteście jedynymi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Matipl123
 
Dołączył(a): So kwi 19, 2008 11:33
GG: 9891864

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LiGNA F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość