04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

Moderatorzy: pyciek, Rubiq, Figo, Crow, LiGNA administratorzy

Postprzez Kojot So mar 19, 2011 14:49  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

No dobra master, przyjmuje twój tok rozumowania ale w takim razie nie twierdź, że nikt niczego nie proponował. Mnie tam w sumie czochra czy pojedziecie sobie sezon z pełnym gridem czy w 6.

Nawiasem mówiąc nie sądź master że byłbyś w stanie poprowadzić bolid F1 tylko dlatego że w rfactorze ci się udaje. Jeśli tak sądzisz to szacun dla twojej samooceny.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kojot
 
Dołączył(a): So paź 28, 2006 22:10
GG: 9208651

Postprzez Master So mar 19, 2011 14:51  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

Nawiasem mówiąc nie sądź master że byłbyś w stanie poprowadzić bolid F1 tylko dlatego że w rfactorze ci się udaje. Jeśli tak sądzisz to szacun dla twojej samooceny.


:dziw: A gdzie jak tak napisałem :dziw:
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez hideto So mar 19, 2011 14:51  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

Widzę, że nadal niektórzy skutkują w zidiociałym stwierdzeniu, że bolid F1 jest trudny bo przód jedzie jak po lodzie, a tylna oś ma maty poślizgowe zamontowane...
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez DAK So mar 19, 2011 14:52  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

JA już podziękuję, nie mam zamiaru tracić czasu na przygotowania i wyścigi w takim gronie jak ostatnio.

Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego zapisują się do ligi ludzie typu Master, który jak do tej pory żadnego wyścigu nie przejechał (no offence)
Avatar użytkownika
DAK
 
Dołączył(a): Pt sty 23, 2009 17:58
Lokalizacja: Olkusz
GG: 5142051

Postprzez Kojot So mar 19, 2011 15:07  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

Master napisał(a):
Nawiasem mówiąc nie sądź master że byłbyś w stanie poprowadzić bolid F1 tylko dlatego że w rfactorze ci się udaje. Jeśli tak sądzisz to szacun dla twojej samooceny.


:dziw: A gdzie jak tak napisałem :dziw:

Napisałeś cytuje
Master napisał(a):Prowadzenie bolidu F1 jest trudne. Ty zaś brzmisz jakbyś sądził, że jechać bolidem F1 to nie taka sztuka, bo przecież auto klei się wręcz do toru.


Wydaje mi się że na tym opierasz swoje twierdzenie co do łatwej fizyki, że powinno być trudno bo w realnej F1 jest trudno. Widziałeś kiedyś by w realnej F1 co zakręt uciekał któremuś kierowcy tył bądź przód bolidu? No pomijając HRT i virgin. Kierowcy nie wchodzą w zakręty bokami ani nie jadą driftem, pracuje nad tym cały sztab ludzi by bolid jechał po torze a nie poza nim, na tym opieram swój wniosek, że chyba jednak ten bolid prowadzi się jak przyklejony. Oczywiście nie można porównywać na żadnej płaszczyźnie realnej jazdy z simracingiem, dlatego uważam że nie ma co przesadzać z wprowadzaniem trudnej fizyki, bo nie każdemu odpowiada umartwianie się. nie wszyscy są ascetami, ja lubie walczyć z innymi a nie jechać tylko dla satysfakcji przekroczenia linii mety.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kojot
 
Dołączył(a): So paź 28, 2006 22:10
GG: 9208651

Postprzez DAK So mar 19, 2011 15:23  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

Jak pokazuje FW31 (iRacing) prowadzenie bolidu F1 jest łatwe ale tylko do pewnego poziomu/granicy. Pojawia się problem gdy mamy kogoś wyprzedzać lub jechać na całkowitym limicie wtedy łatwo o błąd. Gripu mamy naprawdę sporo.
Najtrudniej jeździ się na torach z małym dociskiem typu SPA, Watkins Glen. Przy niskich wingach trzeba mieć mistrzowską precyzją operowania gazem gdyż łatwo tył ucieka przy wyjściu z zakrętu. Na torach ze średnim i dużym dociskiem jest już o wiele łatwiej wychodzić z zakrętów.
Avatar użytkownika
DAK
 
Dołączył(a): Pt sty 23, 2009 17:58
Lokalizacja: Olkusz
GG: 5142051

Postprzez hideto So mar 19, 2011 15:29  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

Bo to jest 'trudność' F1, nie jazda, ale znalezienie limitu i jazda dokładnie na nim. Często przez pseudo simracerów jest to utożsamiane z tym, że bolid przyśpiesza jak głupi i ciągle blokuje hamulce - to bzdura. Przejedźcie kilka kółek np w FVA i przekonacie się jak działaja hamulce w bolidzie F1.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez DAK So mar 19, 2011 15:32  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

hideto napisał(a):Bo to jest 'trudność' F1, nie jazda, ale znalezienie limitu i jazda dokładnie na nim.


dokładnie, 100% racji.
Avatar użytkownika
DAK
 
Dołączył(a): Pt sty 23, 2009 17:58
Lokalizacja: Olkusz
GG: 5142051

Postprzez Dante So mar 19, 2011 18:29  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

Hejj panowie - ale co wasza dyskusja ma wspólnego z frekwencją na następnym GP ? Serio myślicie , że zmiana tego moda na jakiś inny pomoże na frekwencję czy może na wasze problemy nieumiejętnym wciskaniem pedału gazu ? Ja jakoś sobie daje radę i kompletnie nie rozumiem tego ciągłego gadania o tym jako to nienaturalnie zachowuje się bolid . Jak sobie nie radzicie to polecam ten ultra realistyczny sim zwany F1 2010 .

Może by tak każdy napisał w tym wątku czy będzie ? Skoro za tydzień miało by być 5 osób to chyba nie warto się nawet męczyć ...
Dante
 
Dołączył(a): So lut 26, 2011 13:54

Postprzez hideto So mar 19, 2011 18:31  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

wątpie. Ja np pojawię się dopiero w Belgii ;-)
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez 1231 So mar 19, 2011 18:39  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

Moglibyście tak zrobić :D :) Monaco przecież je trudne więc...trzeba tak zrobic
www.ligasl.bnx.pl-jeździmy na modzie 2008
1231
 
Dołączył(a): Cz mar 03, 2011 21:38

Postprzez MITSUBISHI_WRC So mar 19, 2011 18:58  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

Master napisał(a):mające na celu podniesienie frekwencji w lidze. Nikt takowych z was nie podał, choć narzeka od roku.

Czy do Ciebie trzeba jak do słupa, przecież napisałem żeby zmienić dzień (godzinę) wyścigu i to może poprawić frekwencje (udajesz czy rzeczywiście jesteś...).

I zgadzam się z sugestiami żeby wprowadzić TC, powiem więcej (pewnie zaraz zostanę wyśmiany) wprowadzić automat. :|
Tak ostatnio poobserwowałem inne ligi (do jednej nawet zapisałem się) i tam mają dużo pomocy i zainteresowanie jest spore.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Byczek So mar 19, 2011 19:40  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

W ostatnim wyścigu mieliśmy z Cube fajna walkę koło w koło przez kilkanaście okrążeń i o dziwo dało się walczyć bez TC... ale jeśli TC ma zapewnić grid to niech będzie. Może jakaś ankieta? Ja osobiście zapisałem się do F1 bo chciałem rywalizować w najtrudniejszej serii na najwyższym poziomie..
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -Stanisław Lem
Avatar użytkownika
Byczek
 
Dołączył(a): N kwi 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra
GG: 3234185

Postprzez l00kers So mar 19, 2011 20:20  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

MITSUBISHI_WRC napisał(a):
Tak ostatnio poobserwowałem inne ligi (do jednej nawet zapisałem się) i tam mają dużo pomocy i zainteresowanie jest spore.


Tylko że to pewnie jest zgraja początkujących na klawiaturach którzy robią masakre na pierwszym zakręcie zapominając o hamowaniu :)
Avatar użytkownika
l00kers
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 15:04
GG: 9474518

Postprzez LUKE So mar 19, 2011 22:52  Re: 04. Grand Prix Monako (Sezon 2011)

Po prostu nie ma w tej lidze czegokolwiek co by zachęcało nowych lub już tu jeżdżących do rywalizacji, do zapisów. Wzięliście się za 'reaktywację' ligi F1 daliście przyjemny do jazdy mod, przy czym nawet go nie sprawdziliście porządnie i w trakcie sezonu nagle zrobiły się problemy. Właściwie to byłoby wszystko na temat waszej reaktywacji ligi F1. Żadnego rozgłosu, żadnego starania, czegoś co by zachęciło nowych którzy jeszcze nie mieli tu szansy jeździć co więcej to zapisujący się za was rozgłaszają gdzieś o lidze (fajnie, że w ogóle to robią). Zapisali się tu właściwie wszyscy którzy jeździli już tu kiedyś czy coś w tym stylu i robi się znów taka sytuacji jak w history czy też w poprzednim sezonie F1 gdzie nagle na gridzie jest max 10 osób. Nic zachęcającego by jeździć - zapowiedzi, podsumowań, konferencji, wywiadów czy też jakiś materiałów viedo. Jedynie marne wypowiedzi za które odbiera się punkty i to jeszcze z opóźnieniem tygodniowym. Nowy mod także nie sprawdzony kolejne błędy zresztą chyba samo fsone odpycha. Panowie czy gdyby administracja simracing siedział u nas to ogarnęliby tak dużą ligę? Nie sądzę. Wiem, że taka gadka moja nie jest może fajna, ale trzeba twardo powiedzieć jak jest.
Avatar użytkownika
LUKE
 
Dołączył(a): Wt lip 29, 2008 21:43
Lokalizacja: Koło
GG: 214550

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LiGNA F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron